1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Xiaomi CyberDog – oto robo-pies z Chin!

Technologia

06.10.2021 18:55

Xiaomi CyberDog – oto robo-pies z Chin!

Gadżety
8
1
0
8
1

Xiaomi CyberDog to nowoczesny robo-pies. Co warto o nim wiedzieć? Jakie możliwości zaoferuje nabywcom? Wyjaśniamy!

Xiaomi CyberDog – nowy robot Xiaomi!

Xiaomi zaprezentowało nowego robota. CyberDog, bo taką nosi nazwę, z założenia ma być dużo tańszą alternatywą dla podobnego sprzętu od Boston Dynamics. Chodzi oczywiście o słynnego Spota. Robot od chińskiego koncernu został zaprojektowany w taki sposób, by jego zachowanie w jak największym stopniu odwzorowywało pracę mózgu psa. 

Xiaomi CyberDog
Źródło: itbiznes.pl

Zobacz też: Smartwatch Xiaomi Mi Watch Lite – najlepszy w segmencie budżetowym?

Xiaomi chwali się między innymi tym, że CyberDog może analizować otoczenie w czasie rzeczywistym, tworzyć mapy nawigacyjne, wyznaczać cel podróży i omijać przeszkody. W połączeniu ze śledzeniem ludzkiej postawy i rozpoznawaniem twarzy, CyberDog jest w stanie podążać za swoim właścicielem i omijać przeszkody. Robopies od Xiaomi ma także analizować wydawane przez nas polecenia głosowe i w adekwatny sposób na nie reagować.

Wnętrze Xiaomi CyberDog — co napędza tego cyberpsa?

Robota od Xiaomi pod żadnym pozorem nie powinniśmy oceniać w charakterze topornego, ociężałego robota. Jest on dość zwinny, lekki (waży 3 kilogramy) i dzięki temu zdolny do wykonywania nawet akrobatycznych sztuczek (np. backflipów). Jest też dość szybki – potrafi biegać z prędkością 3,2 m/s. 

Wnętrza psa-robota od Xiaomi
Źródło: techspot.com

Sercem najnowszego dziecka Xiaomi jest jednostka NVIDIA Jetson Xavier NX. Ponadto na jego pokładzie zagości dysk SSD o pojemności 128 GB. Robo-pies został wyposażony w szereg przydatnych czujników – wystarczy wymienić takie, jak liczne sensory dotykowe, moduł GPS, obiektyw typu „rybie oko” czy też kamerę do wykrywania głębi RealSense D450. Możliwości CyberDoga możemy rozszerzać dzięki trzem wbudowanym portom USB-C i złączu HDMI. Podobno możliwości w zakresie rozbudowywania robota mają być imponujące.

Cena Xiaomi CyberDog — ile zapłacimy za robopsa?

Oczywiście możecie się spodziewać, że tak nowoczesne i wszechstronne urządzenie, jak Xiaomi CyberDog nie będzie tanie. Osoby chcące zdecydować się na zakup robo-psa będą musiały wysupłać z portfela równowartość 9999 juanów, czyli około 6 tysięcy złotych. Nie jest to co prawda kwota zaporowa, ale też nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wydanie takich pieniędzy na robota.

Reklama
Pies robot od chińskiego producenta
Źródło: chip.pl

Limitowany CyberDog — powstanie tylko 1000 sztuk?

Xiaomi początkowo nie miało zamiaru nastawiać się na potężną skalę produkcji w odniesieniu do robota CyberDog. Początkowo na rynek trafi limitowana seria 1000 sztuk robo-psa. Z pewnością dalsze dostawy będą zależne od tego, jakim zainteresowaniem będzie cieszyć się to urządzenie. Biorąc pod uwagę ogromne rzesze fanów Xiaomi na całym świecie, można spodziewać się, że CyberDog wyprzeda się „na pniu” zaraz, gdy tylko pojawi się w sprzedaży.

Pies to nie zabawka – robo-pies też nie 

Od dziecka wpaja się nam, że pies nie powinien być dla nas zabawką. W podobnych kategoriach powinniśmy rozpatrywać CyberDoga od Xiaomi. Ten zaawansowany robot, który sprzedawany będzie w cenie dobrego, flagowego smartfona jest tak naprawdę zaawansowanym urządzeniem bazującym na potężnej sztucznej inteligencji i najnowszych rozwiązaniach z dziedziny robotyki. Być może to kolejny, mały krok ku temu, by roboty zagościły w naszych domach jako stały element naszej codzienności?

Robo-pies czyli CyberDog
Źródło: antyweb.pl

A jak Wam podoba się robo-pies od Xiaomi? Koniecznie wypowiedzcie się na ten temat w komentarzach!

Źródło obrazka głównego: antyweb.pl

8
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.