Xiaomi 12

Technologia

22.11.2021 08:56

Xiaomi 12 zadebiutuje szybciej niż poprzednik. Uda się wyprzedzić konkurencję?

Android i iOS Newsy
6
0
0
6
0

Xiaomi 12 to ostatnia z najważniejszych, smartfonowych premier, jaka odbędzie się jeszcze w 2021 roku. Czy dzięki temu, to właśnie nowy chiński flagowiec, okaże się pierwszym telefonem z nowym procesorem Qualcomm Snapdragon?

Firma Xiaomi kojarzona jest przede wszystkim z budżetowymi smartfonami. To właśnie dzięki konstrukcjom, których sugerowana cena detaliczna wynosi kilkaset złotych, chińska marka stała się jednym z największych producentów elektroniki na polskim rynku.

O ile wyniki sprzedaży tańszych konstrukcji mogą robić wrażenie, tak w segmencie flagowców Xiaomi wciąż ma coś do udowodnienia. Zwłaszcza konsumentom spoza Państwa Środka. Xiaomi 12 ma pokazać klientom, ze jest w stanie rywalizować z bardziej uznaną konkurencją.

Xiaomi 12 – premiera już 16 grudnia?

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakie pojawiły się w chińskich serwisach internetowych, premiera Xiaomi 12 odbędzie się już 16 grudnia. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 12:30 czasu obowiązującego w Polsce. Wydarzenie ma potrwać aż 4 godziny, co najpewniej oznacza, że poza nowymi smartfonami ujrzymy wówczas sporo innych premier produktowych.

Tym, co ciekawi nas najbardziej jest jednak sam smartfon i jego specyfikacja techniczna. Wszystko wskazuje na to, że wewnątrz Xiaomi 12 znajdzie się topowy układ Qualcomm Snapdragon. Ten sam, który przeznaczono do najdroższyh smartfonów z 2022 roku.

O ile pogłoski znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości Snapdragon 8 Gen 1 będzie niezwykle wydajnym układem. Mimo tego, odznaczać się będzie stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Co istotne, Snapdragon 8 Gen 1 ma przynieść prawdziwą rewolucję w kwestii szybkości ładowania smartfonów. Pogłoski mówią, że dzięki niemu możliwe będzie ładowanie baterii z mocą nawet 150 W, dzięki czemu pełne ładowanie smartfona potrwa około 10 minut. Wiele wskazuje jednak na to, że Xiaomi 12, choć będzie ładował się bardzo szybko, nie wykorzysta pełni potencjału nowego układu.

Xiaomi będzie pierwsze

Przedstawiciele chińskiej marki wciąż nie potwierdzili, że nowe smartfony zadebiutują właśnie 16 grudnia. Gdyby jednak, istotnie, do tego doszło, oznaczałoby to, że Xiaomi 12 zadebiutuje o 12 dni wcześniej, niż jego poprzednik – Mi 11. Skąd ten pośpiech? Wszystko po to, by utrzymać palmę pierwszeństwa przez kolejny rok.

Ambicją Xiaomi jest, by model Xiaomi 12 był pierwszym smartfonem na rynku, który wykorzysta moc układu SoC Snapdragon 8 Gen 1. Wiadomo jednak, że nie będzie to wcale proste zadanie. Konkurencja, na czele z należącą do Lenovo Motorolą, również uczestniczy w tym wyścigu i tanio skóry nie sprzeda.

Zwycięzca może zyskać coś znacznie ważniejszego, niż tylko prestiż. Z całą pewnością, premiera pierwszego smartfona z nowym Snapdragonem przyciągnie uwagę szerszego grona klientów, co może mieć przełożenie na wyniki sprzedażowe, zwłaszcza w pierwszych dniach obecności na rynku.

Rozważaliście kiedyś zakup droższego smartfona od Xiaomi?

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *