Opinie o Thermomix

Technologia

15.02.2023 07:13

Thermomix – opinie. Czy warto go kupić? Zalety i wady

AGD i IoT Gadżety
14
10
5
14
10

Jedno jest pewne, gdy tematem jest Thermomix, opinie będą mocno spolaryzowane, a cała dyskusja będzie dość zacięta. Widać to zdecydowanie po polskim internecie, który rok 2023 rozpoczął od wielkiej kłótni o Thermomix, która rozegrała się na Twitterze.

Od kilku lat w Polsce widać coraz większą popularność Thermomixa. To urządzenie będące de facto mieszanką wszystkiego, co tylko może być potrzebne w kuchni, posiada naprawdę spore grono zwolenników i równie wielkie przeciwników, którzy starają się udowodnić, że korzystanie z Thermomixa nie jest wcale warte uwagi. Jak to jednak wygląda naprawdę? Jakie opinie zbiera Thermomix, czy warto go kupić i jakie są zalety oraz wady tego urządzenia?

Thermomix – opinie użytkowników i kucharzy. Jakie są największe zalety?

Thermomix to urządzenie, wokół którego narosła cała masa mitów. Ten robot kuchenny, który może w zasadzie samodzielnie przygotować całą potrawę, został stworzony przez niemiecką firmę Vorwerk & Co. KG. Co na temat Thermomixa mówią opinie kucharzy? Thermomix przede wszystkim to urządzenie, które wcale nie jest antagonizowane przez kucharzy. Wszystko dzięki temu, jak wiele możliwości on oferuje.

Sprawdź też: Thermomix – co to jest? Funkcje, cena, dostępne modele

Thermomix zbiera pozytywne opinie przede wszystkim dzięki temu, że jest on w stanie być świetną pomocą kuchenną. Można powierzyć mu niektóre zadania w kuchni. Thermomix może bowiem pomóc z na przykład przygotowywaniem warzyw. Jest on w stanie w sposób dokładny i powtarzalny je kroić, ścierać itd.

Użytkownicy Thermomixa doceniają również to, że przygotowywanie z nim trudnych lub męczących i brudzących potraw jest znacznie prostsze, gdyż pozwala on na oszczędzenie wielu godzin spędzonych przy garnkach. Zamiast tego można po prostu podążać z instrukcją na ekranie i dodawać potrzebne składniki, a następnie zająć się swoimi sprawami do momentu, gdy danie zostanie ukończone.

Thermomix – jakie opinie negatywne można znaleźć na forum?

Oczywiście dotyczące urządzenia Thermomix opinie są też negatywne. Najczęściej osoby zainteresowane zakupem tego kuchennego urządzenia mówią o bardzo wysokiej cenie. Thermomix nie jest bowiem tani i jego zakup to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. Są też głosy mówiące o tym, że miska jest za mała, gdyż ma pojemność jedynie 2,2 litra. Powinna ona jednak być w zupełności wystarczająca przy robieniu zup dla 4 lub więcej osób, a w wypadku innych dań można bez problemu przygotować potrawy dla większych grup lub rodzin.

Sprawdź też: Domowy saturator do wody – czym jest i do czego służy? Poznaj jego zalety!

Niektóre osoby na forach internetowych mówią o tym, że jest to rozwiązanie tylko dla osób nieporadnych w kuchni, a przygotowywane przez urządzenie Thermomix potrawy nigdy nie będą tak smaczne, jak te przygotowywane samodzielnie. Czy tak jest w rzeczywistości? To można ocenić, głównie używając urządzenia, lecz większość opinii negatywnych pochodzi od osób, które Thermomixa nie posiadają.

Thermomix obecnie dalej popularny? Opinie w 2022 roku

Thermomix w 2022 roku przeżywał tak naprawdę szczyt swojej popularności, który trwa do dziś. To urządzenie można zauważyć w coraz większej liczbie polskich domów u osób, które nie przestraszyły się wysokiej ceny tego urządzenia. Thermomix 6, czy też Thermomix 5 są dość popularne wśród osób poszukujących tego wielofunkcyjnego robota kuchennego.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Użytkownicy doceniają takie kwestie, jak to, że gotowanie jest znacznie prostsze z pomocą Thermomixa. Ułatwia on wykonywanie zarówno tych najprostszych czynności, jak i tych bardziej męczących, czy też brudzących, więc z pewnością jest to świetny wybór dla osób, które szukają pomocy podczas gotowania.

Jaki Thermomix wybrać? Opinie dotyczące polecanych modeli

Wybór odpowiedniego Thermomixa potrafi być trudny. Zazwyczaj, gdy chodzi o Thermomix najnowszy model okazuje się najlepszym wyborem. Wynika to z tego, że tylko aktualny model tego urządzenia jest dostępny jako zupełnie nowy. Starsze wersje, takie jak Thermomix 5, czy też Thermomix 3 trzeba kupić z drugiej ręki, przez co żywotność takiego Thermomixa nie będzie tak duża, jak tego możemy oczekiwać.

Sprawdź też: Thermomix 7 – kiedy premiera? Co wiadomo o Thermomix TM7?

14
10

Podziel się:

Komentarze (5)

Bezsensowny wydatek. Trzeba płacić za nowe przepisy, stać przy urządzeniu i gapić sie w kolejny ekran. Gotujcie sami, wystarczy znaleźć ciekawe przepisy ma youtube, za darmo!

Skomplikowana obsługa i można się nabawić raka od czarnych plastików aczkolwiek wszystkie plastiki są rakotwórcze a potrawy gotowane tradycyjnie mają smak których nie zastąpi żadna maszyna

Zdecydowanie polecam, od kiedy mam thermomix gotowanie stało się dla mnie wyjątkowo proste i przyjemne. Potrawy wychodzą rewelacyjne.

Nie zdecydowałem się ostatecznie, wolałem zainwestować w irobota. Ja po prostu lubię gotować tradycyjnie, więc u mnie i tak by stał i się kurzył tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *