Powerbank Baseus to propozycja dla każdego, kto dokładnie liczy każdą zarobioną złotówkę i nie chce przepłacać za sprzęt. Jeżeli więc szukasz taniego i niezłego powerbanka, sprawdź ofertę producenta z Państwa Środka.
Wraz z rozwojem technologicznym naszych akcesoriów przenośnych oraz montowaniem w nich coraz to mocniejszych podzespołów, rośnie ich zapotrzebowanie na energię. Producenci nie zawsze jednak zaopatrują je w pojemne baterie, a nawet jeśli to robią, to intensywne korzystanie z modułu Bluetooth lub GPS-a potrafi wydrenować nawet niezwykle pojemne ogniwo. Może to być problemem w przypadku dłuższego wyjazdu bez dostępu do gniazdka elektrycznego. Co wtedy robić?
Rzecz jasna, sprawić sobie powerbank! Urządzenie to rozwiąże nasze problemy związane z pustą baterią, pozwalając naładować nasz smartfon, tablet czy słuchawki bezprzewodowe choćby w środku lasu, gdzie najbliższy kontakt jest zlokalizowany wiele kilometrów od nas. Jeżeli planujesz kupno tego rodzaju urządzenia, być może warto jest, zastanowić się nad propozycją marki Baseus. Choć nie są to jedyne modele w jej ofercie, na tapet weźmiemy trzy urządzenia z serii Baseus Bipow Digital Display. Szukasz powerbanku, który nie pochłonie całego Twojego budżetu? Trafiłeś idealnie!
Przenośne powerbanki z serii Baseus Bipow Digital Display
Zaczynajmy od początku, przedstawiając kilka zdań wstępu na temat omawianego tu sprzętu. Baseus przygotował serię budżetowych powerbanków, którą ochrzczono jako Bipow Digital Display. Zapala Ci się czerwona lampka w przypadku, gdy słyszysz „budżetowy” w opisie danego produktu? Tym razem zupełnie niepotrzebnie, ponieważ otrzymujemy naprawdę solidny jakościowo produkt za niewygórowane pieniądze.
W skład Baseus Bipow Digital Display wchodzą trzy modele, które różnią się od siebie dwoma (pomijając wagę urządzenia, która rośnie wraz z zastosowaniem pojemniejszego ogniwa) parametrami: pojemność ogniwa oraz maksymalna moc ładowania. Te, które omawiamy w niniejszym tekście, przedstawiamy poniżej:
- Baseus Bipow Digital Display 10000 mAh,
- Baseus Bipow Digital Display 20000 mAh,
- Baseus Bipow Digital Display 30000 mAh.
Dwa pierwsze różnią się od siebie jedynie pojemnością, gdyż moc ładowania jest taka sama i wynosi 20 W. W przypadku najbardziej pojemnego ogniwa producent zastosował 15 W jako maksymalną moc. Jednakże nawet 15 W jest wystarczającą mocą ładowania dla większości urządzeń, które podepniemy pod powerbank.
Powerbanki z serii Bipow Digital Display wyróżnia jeszcze obecność jednej funkcji, która w każdym modelu jest dołączona w tej samej formie. Jak wskazuje to sama nazwa, obecny jest także wyświetlacz elektroniczny, który informuje nas o stanie naładowania powerbanku. Oprócz tej funkcji wyświetlacz pokazuje, kiedy ogniwo jest ładowane, a kiedy ładuje inne, przenośne urządzenia podpięte do niego – rzecz jasna wszystko przedstawione w czasie rzeczywistym.
Jak wygląda sytuacja z portami? Każde urządzenie z serii Baseus Bipow Digital Display wyposażono łącznie w cztery – są to kolejno: dwa porty USB-A, jeden USB-C (wejścia i wyjścia) i jeden port microUSB (służy do ładowania ogniwa). Oznacza to, że do powerbanka możemy podpiąć łącznie 3 różne urządzenia i ładować je w tym samym czasie. Miłym dodatkiem jest także przycisk ON/OFF, który pozwala na zaoszczędzenie energii urządzenia, gdy to nie jest akurat używane.
To, co łączy wszystkie trzy przedstawione tu modele, to kształt i rozmiar. Biorąc pod uwagę te dwa parametry, urządzenia Bipow Digital Display są zbliżone rozmiarowo do obecnych smartfonów. Wspominaliśmy już, że zmianie ulega waga – rośnie ona w przypadku zwiększania pojemności ogniwa i w przypadku Baseus Bipow Digital Display 30000 mAh jest naprawdę odczuwalna. To jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę ogromną pojemność tego modelu.
Zabezpieczenia i rozwiązania zastosowane w powerbankach Baseus Bipow Digital Display
Każdy z wymienionych tu modeli powerbanków wspiera technologię Power Delivery oraz Quick Charge 3.0. Nie będzie również problemów z zabraniem urządzeń do samolotu, gdyż spełniają one wszystkie standardy, które są wymagane przez linie lotnicze. Jak na budżetowy segment, Baseus nie pożałował tu rozwiązań, które wpływają na żywotność urządzenia oraz chronią sprzęt podłączany do niego. O czym dokładnie mowa?
Zastosowano tu zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzetężęniowe, przeciwzwarciowe, przeciążeniowe oraz ochronę przeciw całkowitemu rozładowaniu ogniw, co mogłoby wpływać na ich skrócony czas działania. Nie musicie obawiać się także z powodu nadmiaru generowanego ciepła – specjalny system w każdym urządzeniu Baseus Bipow Digital Display dba o to, aby jego nadmiar był odprowadzony poza delikatne komponenty.
Co jednak w przypadku, gdy powerbank przegrzeje się i tak? To możliwe, zwłaszcza gdy podpinamy pod niego trzy urządzenia, które pobierają wiele energii. Baseus pomyślał o tym, montując do każdego powerbanka termistor NTC, którego zadaniem jest detekcja wysokiej i zbyt długo utrzymującej się temperatury. Specjalny sterownik po sygnale z termistora spowalnia wtedy proces ładowania, pozwalając ochłodzić się urządzeniu. W momencie, gdy temperatura wraca do normy, proces ładowania przyspiesza.
Baseus chwali się także inteligentnym układem ładowania, w który wyposażono wszystkie trzy powerbanki. Jego zadaniem jest dostosowywanie procesu ładowania i jego napięcia do rodzaju urządzenia podpiętego pod powerbank. To oczywiste, że telefon o małej baterii będzie inaczej pobierał prąd niż np. duży tablet. Sterownik smart odpowiada więc za to, aby dostosować napięcie do rodzaju sprzętu – 20 lub 15 W mocy jest rozdzielane wedle zapotrzebowania ładowanej elektroniki, ale co ważniejsze, również wedle rodzaju wspieranej przez nie wartości. Mamy zatem pewność, że nie dojdzie do przeładowania, które mogłoby uszkodzić ogniwo zamontowane w telefonie, tablecie lub jakimkolwiek innym ładowanym urządzeniu.
Ładowanie urządzeń z powerbanków Baseus
Jak już wspominaliśmy, każde urządzenie z przedstawianej serii umożliwia równoczesne ładowanie trzech różnych sprzętów. W przypadku powerbanków bardzo ważną kwestią jest czas ich ładowania. Zanim do tego przejdziemy, przedstawmy inną, ważną rzecz. Choć ładowanie każdego modelu Bipow Digital Display, tak jak już napisaliśmy, odbywa się z poziomu wejścia microUSB, to możemy je także naładować przez wejście USB-C. Oba porty mają możliwość przesyłu energii do urządzenia, natomiast port USB-C jest jedynym, który umożliwia ładowanie zarówno powerbanku, jak i innego, podpiętego właśnie do niego sprzętu.
Innym, równie ważnym elementem każdego powerbanku jest współczynnik konwersji energii. Dla wszystkich trzech modeli wynosi on 75%, co oznacza, że urządzenie ma całkiem wysoką wydajność. Zaledwie 25% energii zostaje oddana jako ciepło lub utracone w toku reakcji chemicznych. Oznacza to więc, że raz naładowany powerbank będzie służył przez długi czas. Pamiętajmy tylko o regularnym rozładowaniu i ponownym naładowaniu raz na kilka miesięcy, aby wydłużyć życie urządzenia.
Jak długo ładują się trzy modele powerbanków? Nie będzie zaskoczeniem, że im pojemniejsze ogniwo, tym sprzęt musi spędzić więcej czasu, będąc podpiętym do sieci. W przypadku najmniejszego ogniwa 10000 mAh wynosi to około 5-5,5 godziny. 20000 mAh to mniej niż 9 godzin, natomiast ogniwo 30000 mAh będzie potrzebować 14-15 godzin. To dużo, niemniej pamiętajmy o pojemności, jaką oferuje nam powerbank.
Baseus Bipow Digital Display – świetny stosunek ceny do jakości
Argument ceny nie jest jedynym, który przemawia za tymi urządzeniami. Budżetowe modele mają to do siebie, że przekonują tylko ceną, jednak w przypadku trzech omawianych powerbanków Baseus poszedł o krok dalej. Mamy tu pełen wachlarz zabezpieczeń, ochronę przed przegrzaniem (co jest częstą zmorą tego rodzaju sprzętu) oraz przemyślane rozwiązania (wyświetlacz, włącznik). Powerbanki wyposażono w najpopularniejsze obecnie porty, co oznacza, że naładujesz z niego praktycznie każde przenośne urządzenie.
Sprawdź też: Informacje o Quick Charge — co to jest i jak wpływa na ładowanie baterii?
Jeżeli szukasz taniego, ale także bezpiecznego i wydajnego powerbanka, propozycja od Baseusa jest opcją wartą co najmniej rozważenia. Stosunek ceny do jakości wykonania jest tu niezwykle opłacalny i wszystkie trzy urządzenia przekonają do siebie każdego, kto szuka sprzętu dobrej jakości i sensownie wycenianego.
Dlaczego w ogóle opisuje Pan takie powerbanki przecież do jest lipa choćby na to że trzeba go tak długo ładować. Ja obecnie używam powerbanki o pojemności 20 000 /65w baseus ładuję ładowarka 65w nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo szybko ładuje telefon oczywiście tak jak pozwoli mu na to telefon, naładuje spokojnie nim laptop i mogę bardzo szybko uzupełnić powerbank pod warunkiem że będzie to ładowarka sieciowa nie mniejszej mocy niż 65w