ryzen 7000

Technologia

30.09.2022 20:18

Procesory Ryzen 7000 i RAM: jakie kości wybrać? Kanał moreleTV podpowiada!

Komputery moreleTV Podzespoły
7
0
0
7
0

Procesory Ryzen 7000 są już dostępne w sprzedaży – ich testy odbyły się jakiś czas temu na kanale moreleTV. Teraz przyszła pora, by sprawdzić, jaki wpływ na wydajność nowych CPU AMD ma pamięć operacyjna – zadania podjął się Kamil Erdini.

W przypadku najnowszych procesorów AMD ktoś może pomyśleć, że sprawa jest łatwa – wszak wspierają one tylko pamięci DDR5. Jak jednak zaznaczył to sam autor materiału, sprawa nie była znowuż taka lekka. Samych kości, które różnią się od siebie częstotliwością pracy i opóźnieniami było całkiem sporo.

Kamil, jednak zanim zaczął przedstawiać wszelkie wyniki testów, przedstawił najważniejsze informacje dotyczące pamięci operacyjnych pasujących do nowych Ryzenów. Między innymi, wyjaśnił dokładnie czym jest AMD EXPO. Podpowiemy tu, że ma wiele wspólnego z intelowskimi profilami XMP, czy jednak są jakieś różnice? Tego dowiecie się z materiału! Inną kwestią poruszaną w materiale, jest przedstawienie nowości w kwestii OC dotyczącego pamięci. Nowe procesory to zupełnie inne podejście AMD – jak bardzo różne? Wiecie, gdzie znaleźć odpowiedź!

To, co jednak najbardziej może interesować to wyniki benchmarków różnych kości pamięć – te zostały przeprowadzone na różnych frontach. Swoje pomiary, Kamil rozpoczął od Time Spy’a, by następnie przejść do prób w grach, takich jak Forza Horizon 5, Shadow of the Tomb Raider oraz Far Cry 6. Jesteście graczami, którzy planują zakupić nowe procki Ryzen 7000 i zastanawiacie się co wybrać? W niniejszym materiale znajdziecie odpowiedzi na wszelkie trapiące Was pytania!

Kamil nie zapomniał również o innym ważnym aspekcie – mianowicie cenach. Nowe procesory, początek przygody z DDR5, niestety to wszystko skutecznie winduje ceny, które nie należą do najniższych. W materiale otrzymujemy najważniejsze informacje dotyczące cen nowych kości DDR5 – Kamil podpowiada również, jakie są widoki na przyszłość i czy można się spodziewać obniżek cen w przyszłości.

ryzen 7000
Wyniki testów pamięci w Time Spy

Autor swój materiał podsumowuje średnimi różnicami wydajności, podpowiadając, co należy zrobić, jeśli chcemy skompletować najwydajniejszy możliwy zestaw. Co więcej, najniższe ceny kuszą każdego, czy jednak w przypadku nowych pamięci operacyjnych jest sens w nie inwestować? Sprawę polecamy dokładnie przemyśleć – najlepiej po zapoznaniu się z materiałem z moreleTV.

Gorąco zachęcamy Was do zostawienia łapki w górę, jeśli materiał przypadł Wam do gustu. Subskrybowanie kanału moreleTV to również dobry pomysł – po „daniu suba” będziecie na bieżąco z wszystkim nowościami, które regularnie pojawiają się na kanale. Zdecydowanie jest co oglądać!

Sprawdź też: Raptor Lake nadciąga – omówienie 13. generacji na moreleTV

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *