ITX PC

Poradniki

09.05.2022 21:00

Jak zbudować ITX PC? – sprawdź na kanale moreleTV

Komputery moreleTV Zrób to sam
16
0
0
16
0

ITX PC, czyli małe jest piękne! Jeżeli zastanawiasz się nad złożeniem takiego małego peceta, pomocny będzie jeden z nowych materiałów na kanale moreleTV. O czym powinieneś wiedzieć przed przystąpieniem do pracy?

Postępująca miniaturyzacja odbywa się na wszystkich polach – nie inaczej jest w kwestii budowy komputerów. Dla fanów tego typu rozwiązań, którzy nie mają wiele doświadczenia, ZMASLO przygotował materiał, który wyjaśni wiele niewiadomych. Dzięki niemu dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę przy doborze komponentów, a także poznacie kilka sztuczek ułatwiających cały proces.

ITX PC bez tajemnic

Choć pierwsze wrażenie osoby niewtajemniczonej może być nie najlepsze, składanie małego komputera wcale nie musi być skomplikowane! Owszem, w kontraście do dużych obudów przypadek ITX PC wymaga od nas więcej planowania i dbania o szczegóły. Ma to związek m.in. z koniecznością pilnowania rozmiarów takich komponentów jak chłodzenie procesora, GPU czy zestawu AiO. Stopień skomplikowania jest większy niż w przypadku pełnowymiarowej obudowy, jednak jak zaznacza autor, nie jest to sztuka tylko dla wybranych.

ZMASLO swoje nagranie kieruje zatem dla adeptów składania ITX PC, budując jednostkę wokół obudowy polskiego producenta Krux, dokładnie Krux Naos. Jeżeli chcecie poznać szczegółową specyfikację tego komputera i zastanawiacie się, jaką kartę graficzną udało się w niego zmieścić, odsyłam Was do materiału. Komputer składany przez autora jest zestawem gamingowym, zatem nie było tu miejsca na ustępstwa!

Oprócz tego ZMASLO wyjaśnia w materiale poszczególne etapy budowy swojego ITX PC, dzieląc się swoją wiedzą i przestrzegając przed popełnianiem najczęstszych pomyłek. Myślę, że nawet jeżeli składaliście już wiele komputerów w swojej karierze, zapoznanie z materiałem może być owocne. Pozwoli to utrwalić wiedzę, a nuż dowiecie się czegoś nowego, czego do tej pory nie znaliście.

Sprawdź też: Genesis Irid 513 ARGB – recenzja obudowy Micro Tower. Dobry i tani wybór pod płytę mATX

Składanie małego PC w prostych słowach

Niezależnie, czy składacie mały komputer czy trochę większy, w toku prac możecie popełnić błąd. Przeważnie nie są to krytyczne pomyłki, jednak brak ich zniwelowania może sprawić, że proces składania zostanie niepotrzebnie wydłużony. Konieczność demontażu zainstalowanej już płyty głównej z powodu naszego zapominalstwa z pewnością nie jest czymś przyjemnym. Na szczęście w swoim materiale ZMASLO dzieli się wiedzą i akcentuje momenty wymagające naszej uwagi oraz konkretnych działań.

ITX PC
Mały komputer wcale nie musi odstawać wydajnościowo od dużych modeli

Zwłaszcza dla małej skrzynki ma to niebagatelne znaczenie, gdyż kolejność wkładania podzespołów może odgrywać istotną rolę. W przypadku niewłaściwego podejścia może się okazać, że będziemy mieć problem np. z właściwym poprowadzeniem okablowania lub zapomnimy o zaślepce płyty głównej. Niby nic, a jednak irytuje.

Sam osobiście dowiedziałem się kilku interesujących rzeczy z tego materiału, stąd z pełną odpowiedzialnością mogę go polecić każdemu. Na koniec nagrania ZMASLO podzielił się wynikami, które osiągnął pecet. Dowiecie się z nich o takich aspektach jak kultura pracy (temperatury) oraz wyniki osiągnięte w najpopularniejszych grach w rozdzielczości FHD.

Jeżeli zatem jesteś osobą, która zawsze marzyła o złożeniu ITX PC, jednak miała ku temu pewne obawy związane z brakiem doświadczenia, to materiał z kanału moreleTV będzie jak znalazł. Polecam go Tobie i każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z tematu składania małych (choć nie tylko) jednostek PC.

16
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *