Polestar 3

Technologia

03.12.2021 11:59

Polestar 3 w drodze – premiera w 2022

Motoryzacja Newsy
9
0
0
9
0

Polestar zaprezentował nowy model ze swojej gamy pojazdów. Oznaczony numerem 3, będzie to pierwszy elektryczny SUV Polestara. Co więcej, produkcja odbywać się będzie w USA. Co o nim wiemy?

Polestar 3 – najważniejsze informacje

Pojazd, którego premiera przewidziana jest na 2022 roku, będzie sportowym crossoverem SUV-a i coupe, rzecz jasna z elektrycznym napędem. Polestar celuje nim w klasę premium, gdzie konkurować będzie z takimi modelami jak Tesla Model X, Mercedes-Benz EQC, Fisker Ocean czy Rivian R1S.

Co ciekawe, szwedzko-chiński producent zamierza się wbić tym samochodem głównie w rynek amerykański. Polestar 3 będzie w całości montowany w Charleston, w fabryce Volvo.

Jak donosi serwis theverge.com, najnowsza propozycja Polestara będzie wyposażona w częściowo autonomicznego asystenta jazdy – jego przeznaczeniem będzie głównie podróżowanie po autostradach. Pojawienie się tego dodatku ma związek z inwestycjami poczynionymi przez Volvo w 2018 roku. Firma nawiązała wtedy współpracę z amerykańskim startupem Luminar, który specjalizuje się w produkcji układów LIDAR.

Niestety, oprócz tego i kilku zdjęć modelu, producent nie ujawnił wiele więcej o osiągach i specyfikacji Polestara 3. Najprawdopodobniej jednak zostaną wydane dwie wersje z różnymi napędami: jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi. Polestar 2 posiada zasięg 470 kilometrów i moc ponad 400 koni mechanicznych – może to posłużyć jako porównanie, chociaż nie ma pewności, że “trójka” wypadnie pod tym względem lepiej.

Sprawdź też: Tesla z propozycją dla… dzieci! Cyberquad w wersji mini

Polestar?

W naszym kraju- ta marka samochodów jest raczej nieznana. Ma to związek z tym, że Polestar nie wszedł jeszcze oficjalnie na polski rynek. Jego modele są obecnie dostępne w 14 krajach, choć do końca 2023, producent planuje zwiększyć tę liczbę do 30.

Mało? Biorąc pod uwagę historię firmy, która nie jest długa, to nie powinno dziwić. Początek poważnej produkcji samochodów dla Polestara to rok 2017. Wtedy to właśnie Volvo, wraz z chińskim Geely (do którego należy), postanowiło zamieszać na rynku samochodów elektrycznych. Polestar (początkowo jako subdomena Volvo) został więc awansowany jako odrębna marka, stając się producentem hybryd i elektryków. Dalsze plany zakładają jednak pełne skupienie na autach elektrycznych.

W ofercie producenta znajdziemy obecnie dwa samochody: Polestar 1 i Polestar 2. Pierwszy to sportowa hybryda coupe, drugi jest już w pełni elektrycznym autem z segmentu D. Producent jednak nie zwalnia i zapowiada kolejne modele – premiera Polestara 4 ma się odbyć w 2023 roku. “Czwórka” będzie kompaktowym SUV-em. Rok później, świat pozna Polestara 5, czyli sportowego sedana.

Źródło: theverge.com, polestar.com

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *