Pierwsza gra w historii nagrodzona statuetką Hugo.

Rozrywka

20.12.2021 13:17

Hades – pierwsza gra z nagrodą Hugo. Przełom dla branży gier?

Gry Newsy
12
0
0
12
0

Hades, to pierwsza gra w historii, która otrzymała nagrodę Hugo. Co to oznacza dla przemysłu gamingowego? Czyżby był to przełom, na który czekaliśmy?

Hades w roku premiery – 2020 – dostał cały szereg branżowych nagród oraz spotkał się z ciepłym przyjęciem, zarówno przez krytyków, jak i graczy. Jeżeli nie był chwalony za grywalność, to zbierał pochwały za kreację postaci, albo za unikalny styl graficzny, albo za muzykę, i tak dalej. Teraz nadeszła wyjątkowa chwila, kiedy gra została nagrodzona literackim trofeum Hugo.

Nagroda Hugo przyznawana jest podczas World Science Fiction Convention – cyklicznej imprezie odbywającej się od 1939 roku. W ramach Worldconu nagradzane są dzieła z kategorii fikcji naukowej oraz fantastyki, początkowo w dziedzinie literatury, obecnie także filmu. Spekulacje o wprowadzeniu nagród w dziedzinie gier krążyły od kilku lat, jednak dopiero w tym roku zdecydowano się na jednorazowy eksperyment w tej kategorii. Czy stanie się ona stałą częścią festiwalu? Jeszcze nie zapadła decyzja na ten temat, jednak patrząc na bardzo ciepłe przyjęcie decyzji w tym roku – szanse wydają się spore.

Sprawdź też: Gran Turismo 7 zaoferuje olbrzymią liczbę torów i samochodów

Produkcja Supergiant Games pokonała silną konkurencję. Innymi nominowanymi byli Spiritfarer, Animal Crossing: New Horizons, Blaseball, Final Fantasy VII Remake oraz The Last Of Us Part II. Przyglądając się konkurentom, bardziej zaczyna cieszyć fakt zwycięstwa Hadesa, gdyż niezależne studio pokonało produkcje od gigantów branży gier.

Niestety Greg Kasavin, dyrektor kreatywny Supergiant Games nie był w stanie osobiście odebrać nagrody. Krótką wiadomość udostępnił na twitterze, gdzie podziękował całemu zespołowi za ciężką pracę oraz organizatorom za dodanie tak istotnej kategorii.

Graliście już w Hadesa? Jeżeli nie to może teraz jest najlepszy czas żeby to zrobić? Zwłaszcza, że Hades jest dostępny w ramach Xbox Game Pass oraz PS4, PS5, Nintendo Switch, PC z Windows oraz MacOS.

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *