iPhone 14 Pro matryca 48 mpix

Technologia

15.12.2021 09:40

iPhone 14 Pro z matrycą 48 Mpix. Będzie skok jakościowy?

Newsy Telefony i tablety
5
0
0
5
0

iPhone 14 Pro, zgodnie z przewidywaniami analityków, ma być pierwszym smartfonem w ofercie Apple, który otrzyma aparat z matrycą o wyższej niż 12 Mpix rozdzielczości. Czy to oznacza, że jakość zdjęć z iPhone’ów będzie jeszcze wyższa? Niekoniecznie.

Pod względem aparatów fotograficznych w smartfonach, Apple nie ma zamiaru konkurować na cyferki, co konsekwentnie udowadnia już od kilku lat. Podczas gdy inni producenci stosują matryce o rozdzielczości nawet 108 Mpix, Amerykanie konsekwentnie trwają przy znacznie niższej – 12 Mpix.

Naturalnie, więcej megapikseli wcale nie musi przekładać się na lepszą jakość zdjęcia. Po co zatem decyzja o zwiększeniu rozdzielczości? Najprawdopodobniej chodzi o nagrywanie wideo.

iPhone 14 Pro nagra w rozdzielczości 8K

Jak donosi jeden z analityków poczynań Apple, Jeff Pu, w modelach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max znajdzie zastosowanie matryca o rozdzielczości 48 megapikseli. Dzięki temu, topowe smartfony Apple będą mogły nagrywać wideo w rozdzielczości 8K. Zgodnie z przewidywaniami, będzie to możliwe tylko przy użyciu głównego aparatu. Pozostałe – ultraszerokokątny i z teleobiektywem, pozostaną z matrycami o rozdzielczości 12 Mpix.

Wyższa rozdzielczość to również więcej danych do przetworzenia, dlatego nowe smartfony mają doczekać się sporego wzmocnienia podzespołów. Po raz pierwszy, smartfony Apple wyposażone zostaną w aż 8 GB pamięci RAM.

Cztery iPhone’y w 2022 roku

Jak przewiduje Pu, jesienią 2022 roku zobaczymy cztery nowe smartfony z jabłkiem na obudowie. Będą to iPhone 14 i iPhone 14 Max, z wyświetlaczami o przekątnych 6,1 cala i 6,7 cala, a także iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, z takimi samymi przekątnymi. Czym zatem wyróżnią się modele Pro na tle zwykłych? Najprawdopodobniej właśnie aparatami o rozdzielczości 48 Mpix, dodatkowym teleobiektywem, większą ilością pamięci RAM i wyświetlaczem z adaptacyjną częstotliwością odświeżania (do 120 Hz).

Istnieje również możliwość, że nawet tańsze iPhone’y otrzymają wyświetlacze 120 Hz, jednak co do tego analitycy nie są zgodni.

O ile przewidywania potwierdzą się, nowe iPhone’y, w podstawowych wersjach, zaoferują 64 GB pamięci wbudowanej. 64 GB na dane i 8K? Coś tu jest nie tak…

Sprawdź też: iPhone 6 Plus przechodzi do historii. Koniec wsparcia serwisowego

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *