iphone 6 plus

Technologia

03.12.2021 08:42

iPhone 6 Plus przechodzi do historii. Koniec wsparcia serwisowego

Newsy Telefony i tablety
6
0
0
6
0

iPhone 6 Plus był jednym z przełomowych smartfonów w historii Apple. Wraz z jego premierą, firma z Cupertino odpowiedziała na oczekiwania klientów, którzy chcieli mieć możliwość zakupu telefonu z jabłkiem na obudowie, w większym rozmiarze. Wraz z końcem 2021 roku, urządzenie przejdzie do historii.

Rok 2014 przyniósł jeden z większych przełomów w historii smartfonów Apple iPhone. Modele iPhone 6 i iPhone 6S Plus nie tylko zrywały z charakterystyczną, kanciastą bryłą znaną z modelu 5S, ale też wprowadzały wiele istotnych zmian, dzięki którym telefony produkowane przez amerykańską markę stały się jeszcze bardziej kompletne.

Teraz przyszła jednak pora na to, by większy z nich, iPhone 6 Plus, dokonał swego żywota. Choć na sklepowych półkach nie znajdziemy go już od dłuższego czasu, wciąż cieszył się pełnym wsparciem serwisowym producenta. Ten stan rzeczy skończy się już 31 grudnia.

iPhone 6 Plus urządzeniem vintage

Zgodnie z wewnętrzną notatką (dostępną dzięki serwisowi Macrumors), której adresatem są pracownicy Apple, iPhone 6 Plus , począwszy od 31 grudnia 2021 roku, przechodzi do kategorii urządzeń vintage. Co to oznacza w terminologii firmy? Ni mniej ni więcej jak wygaszenie obsługi serwisowej.

Polityka Apple w tym zakresie mówi, że dane urządzenie jest serwisowane przez pięć lat od momentu zakończenia jego sprzedaży. Ten smartfon wycofano w 2016 roku, dlatego zmiany w obsłudze nadchodzą właśnie teraz.

Nie oznacza to jednak, że klienci z miejsca odczują brak wsparcia i ktoś, kto zgłosi się do serwisu Apple z iPhonem 6 Plus po 31 grudnia od razu zostanie odesłany z kwitkiem. Obsługa serwisowa będzie trwała do momentu wyczerpania aktualnie dostępnych części zamiennych, jednak nie dłużej niż przez 2 kolejne lata.

Co z mniejszym modelem?

Posiadacze mniejszych smartfonów, wprowadzonych na rynek w 2014 roku, iPhone 6, z pewnością zastawiają się teraz, co stanie się z ich urządzeniami. Ci, na ich szczęście, jeszcze długo nie będą musieli się martwić o serwis ich smartfonów.

iPhone 6 był szalenie popularnym modelem, którego sprzedaż trwała aż do 2018 roku. Oznacza to, że pełne wsparcie serwisowe dostępne będzie minimum do 31 grudnia 2023 roku.

Jeżeli jeszcze korzystacie ze smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus, czas zacząć się powoli rozglądać za przesiadką na coś nowszego.

Sprawdź też: iPhone SE 2022 – premiera już w następnym kwartale. To ostatni taki smartfon od Apple

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *