Rozrywka

23.12.2021 11:55

Activision bez litości dla oszustów – zbanowano dziesiątki tysięcy graczy

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Przez Call of Duty: Warzone i Vanguard przetoczyła się kolejna fala banów od Activision, która objęła graczy używających zewnętrznego oprogramowania do uzyskania przewagi w grach w nieuczciwy sposób.

W sierpniu 2021 roku firma Activision pochwaliła się ukaraniem ogromnej liczby graczy za oszustwa w Call of Duty: Warzone, czyli darmowej strzelance sieciowej z gatunku battle royale. Studio wykazało się rozmachem, gdyż zbanowało blisko 500 tysięcy osób korzystających z nielegalnego, zewnętrznego oprogramowania cheaterskiego.

Teraz historia powtórzyła się, jednak na nieco mniejszą skalę. Firma Activision poinformowała na Twitterze, że ukarała kolejnych kilkadziesiąt tysięcy graczy, którzy dopuścili się oszustw w Warzone oraz Call of Duty: Vanguard.

Bany dla ponad 48 tysięcy kont w Warzone i Vanguard

Łącznie w Call of Duty: Warzone zbanowanych zostało ponad 48 tysięcy kont. Gracze objęci karą utracili także możliwość zabawy w Call of Duty: Vanguard. Sytuacja miała miejsce 21 grudnia 2021 roku i jest zasługą m.in. wprowadzenia oprogramowania zapobiegającego oszustwom w Warzone. Na tę chwilę Vanguard nie posiada takowego rozwiązania, ale ma otrzymać je w przyszłości.

Nowe oprogramowanie okazało się bardzo skuteczne, czemu ciężko się dziwić. System zapobiegania oszustwom jest bowiem dość inwazyjny dla naszego peceta.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu gry oprogramowanie otrzymuje dostęp do większości zasobów komputera. System wyszukuje, czy w danym momencie korzystamy z zewnętrznych programów, dających nam jakąkolwiek przewagę w starciach. Jeśli takowe zostaną wykryte, to niechybnie czeka nas kara.

Zapewne jest to także kolejna lekcja dla tzw. cheaterów, którzy czuli się zbyt pewnie, niszcząc wrażenia graczy w produkcjach Activision. Być może niektórzy z nich pomyślą teraz dwa razy, zanim znowu zaczną oszukiwać w grach tej firmy.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.