PlayStation VR 2, PS VR 2 wydaje się być przygotowywane do masowej produkcji, czy na pewno? - Scroll

Technologia

04.01.2022 12:51

PlayStation VR 2 nadciąga. PS VR 2 jeszcze w tym roku?

Gadżety Newsy
7
0
0
7
0

PlayStation VR 2 jest wyczekiwanym zastępstwem dla udanej pierwszej generacji. Czy Sony szykuje dla nas niespodziankę w 2022 roku?

PS VR 2 jest w centrum zainteresowania fanów tej technologii, od kiedy było zasygnalizowane, że prowadzone są prace nad PlayStation VR 2. Ciekawscy dotarli do informacji u chińskich firm zaopatrzeniowych, że producent podzespołów Goertek podpisał duży kontrakt z japońskim producentem urządzeń VR. Oczywiście odbiorca nie jest podany z nazwy, jednak to Sony jest największym japońskim producentem takich urządzeń. Dodatkowo, Goertek już wcześniej był głównym dostawcą podzespołów do oryginalnego PS VR oraz PS 5.

PlayStation VR od samego początku dostępności na rynku miało niesamowite wyniki sprzedażowe. Z danych dostępnych wiemy, że próg 5 milionów sprzedanych egzemplarzy przekroczony był już w styczniu 2020 roku. Na chwilę obecną możemy oczekiwać, że liczba ta jest większa, jednak nie na tyle, żeby Sony się chciało chwalić wynikiem.

W 2021 roku mieliśmy okazję przyjrzeć się kontrolerom, które mają być używane z kolejną generacją wirtualnej rzeczywistości. Przy tej okazji zostało nam obiecane, że więcej informacji będzie dostępne w 2022 roku, który zaczął się cztery dni temu i niektórzy wzięli to sobie do serca, gdyż znaleźli interesujące dane.

Sprawdź też: Samsung wprowadzi NFT do swoich telewizorów

Czyli możemy już szykować portfele na PS VR 2? Wszystko na to wskazuje. Zamówienia podzespołów były w podobnym czasie przy poprzednich projektach, jak PSVR i PS5. Można się pokusić o stwierdzenie, że prezentacja będzie na pewno miała miejsce w tym roku, a wybitnie optymistyczni mogą wróżyć premierę urządzenia na ostatni kwartał 2022.

Osobiście uważam to za zbyt pozytywne podjeście. Należy pamiętać, że wciąż są problemy z dostępnością półprzewodników i na wielu rynkach klienci nadal czekają na PS5. Prawdę zna tylko Sony i milczy. A co Ty myślisz o premierze PSVR2? Będzie w 2022?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *