nokia 3310 rok produkcji

Technologia

31.01.2023 14:25

Stara Nokia 3310 – skąd jej popularność? Nokia 3310 – memy, cena, specyfikacja

Telefony i tablety
6
1
0
6
1

Nokia 3310 – stara miłość nie rdzewieje? Legendarny telefon i jego długa żywotność baterii stały się bohaterami memów. Jak doszło do tego, że Nokia 3310 to taki kultowy telefon komórkowy?

Nokia 3310 to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych telefonów wszech czasów. Rok produkcji Nokii 3310 przypada równo na 2000. Telefon ten szybko zyskał ogromną popularność dzięki swoim małym rozmiarom, długiej żywotności baterii i wytrzymałości. Telefon był tak niezawodny, że często nazywano go niezniszczalnym. Mimo niewielkich rozmiarów Nokia 3310 oferowała wiele funkcji, w tym monochromatyczny wyświetlacz, kalkulator, kalendarz, a nawet podstawową wersję popularnej gry Snake. Model był również chwalony za łatwość obsługi i przystępną cenę. Telefon Nokia 3310 został wycofany z produkcji w 2005 roku, ale do dziś pozostaje ukochanym i kultowym telefonem.

Nokia 3310 – najbardziej kultowy telefon w dziejach?

Stara Nokia 3310 została uznana za najbardziej kultowy model w historii. Został on wydany w 2000 roku i szybko stał się globalnym fenomenem. Odniósł ogromny sukces dzięki swojej wytrzymałości, długiej pracy baterii i przystępnej cenie. Był pierwszym telefonem z kolorowym ekranem i miał wiele funkcji, w tym klasyczną grę Snake. Był też pierwszym telefonem z polifonicznym dzwonkiem, dzięki czemu użytkownicy mogli dostosować swój telefon do swoich potrzeb za pomocą różnych dźwięków. Nokia 3310 cieszyła się ogromną popularnością i była najlepiej sprzedającym się telefonem – do czasu pojawienia się iPhone’a w 2007 roku. Model był tak popularny, że pojawił się nawet w piosence brytyjskiego zespołu Blur. Nokia 3310 jest świadectwem potęgi prostego telefonu i jego trwałego dziedzictwa.

nokia 3310 nowa wersja
Odświeżona wersja Nokii 3310

Nokia 3310 – rok produkcji

Telefon Nokia 3310, wydany w 2000 roku, to kultowe urządzenie mobilne, które wielu uwielbia za prostotę i trwałość. Jego bateria mogła działać przez wiele dni. Telefon był również niezwykle wytrzymały – niektórzy użytkownicy twierdzili, że ich modele przetrwały upadki z wysokości kilku pięter. Telefon zawierał również klasyczną grę Snake, która była niezwykle popularna w tamtych czasach. Nokia 3310 była rewolucyjnym urządzeniem, które wyznaczyło standardy dla telefonów komórkowych na wiele lat. Dużo o jego popularności mówi fakt, iż został sprzedany w 126 milionach egzemplarzy. W 2017 roku na fali nostalgii firma HMD Global, posiadająca prawa do marki Nokia, wypuściła telefon bezpośrednio inspirowany kultowym modelem z 2000 roku. 

Sprawdź też: Nokia 3310 – nowa wersja kultowego telefonu

Ile kosztuje Nokia 3310?

W Polsce koszt telefonu Nokia 3310 zależy od jego stanu i dostępności. Ile kosztuje Nokia 3310? Na popularnych serwisach aukcyjnych cena Nokii może wynosić od około 100 zł (w stanie mocno używanym) do 400 złotych za nowe sztuki. Przy odrobinie szczęścia można je również znaleźć w sklepach z używaną odzieżą w cenie poniżej 100 zł. Szczęściarze mogą natknąć się na nową Nokię 3310, która jest nierozpakowana z oryginalnej folii. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Nokia 3310 – memy i śmieszki z legendarnej baterii

Nokia 3310 to klasyczny telefon komórkowy, który stał się ikoną początku XXI wieku. Został wydany w 2000 roku i był jednym z najpopularniejszych telefonów tamtych czasów. Model był znany z długiego czasu pracy na baterii, solidnej konstrukcji i prostego wyglądu. Telefon Nokia 3310 stał się ikoną popkultury, a wiele żartów i memów dotyczyło żywotności baterii, zwłaszcza że może ona działać przez wiele dni bez konieczności ładowania. Utrwaliło się też przeświadczenie, jakoby telefon był wręcz niezniszczalny, a upadek na podłogę kończył się pęknięciem tejże. W rzeczywistości jednak w momencie premiery telefon nie miał ani wybitnie pojemnej baterii, ani też nie odznaczał się ponadprzeciętną wytrzymałością (co zresztą można sprawdzić, przeglądając archiwalne recenzje w Internecie i prasie drukowanej). „Memiczność” jego właściwości utrwaliła się w świadomości masowej głównie ze względu na to, że pierwsze smartfony w porównaniu z telefonami, jakie do tej pory znali użytkownicy charakteryzowały się krótkim czasem pracy i wrażliwością na uszkodzenia. Nokia 3310 jest też tematem wielu nostalgicznych rozmów, ponieważ był to telefon wybierany przez wiele osób na początku XXI wieku i – jak to bywa z pamięcią – we wspomnieniach z dawnych lat wygląda jeszcze lepiej.

Sprawdź też: Telefony Nokia – stare kultowe modele. Które stare Nokie były najlepsze? Sprawdzamy!

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *