1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. McAfee kupione za 14 miliardów dolarów

Technologia

09.11.2021 11:04

McAfee kupione za 14 miliardów dolarów

Komputery Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Po latach problemów związanych z nierentownością, amerykańskiej przedsiębiorstwo od spraw cyberbezpieczeństwa McAfee znajduje nowego właściciela – konsorcjum pod przewodnictwem Advent International – za kwotę ponad 14 miliardów dolarów.

Informacje dotyczące sprzedaży McAfee

Jak donosi ibtimes.co.uk kwota którą trzeba było wyłożyć za firmę, założoną przez Johna McAfee’ego, wynosiła 12 miliardów dolarów, jednak cała transakcja uwzględnia dług firmy, który kumulował się przez lata. Dodając go do kwoty zakupu, całość opiewa na ponad 14 miliardów dolarów. Zakup dotyczy 100% udziałów firmy.

W skład konsorcjum, które kupiło McAfee, oprócz Advent International wchodzą także Canadian pension fund CPP, Crosspoint Capital Partners, GIC Private Limited a także spółka zależna funduszu majątkowego Abu Zabi.

Historia firmy McAfee

Złożona w 1987 roku firma, swoją nazwę wzięła od Johna McAfee’ego i to właśnie jego nazwiskiem ochrzciła swój flagowy produkt – oprogramowanie antywirusowe. Kolejne lata przyniosły fuzję z inną spółką, ale to wykupienie przez Intela w 2010 roku było jednym z większych wydarzeń w historii firmy. Za kwotę około 7,7 miliarda dolarów, Intel stał się głównym udziałowcem spółki.

W 2016 roku, Intel sprzedał ponad połowę swoich udziałów funduszowi inwestycyjnemu TPG. Przez lata nie zmieniono także nazwy firmy, która cały czas wiązała się z nazwiskiem McAfee’ego, mimo że ten odszedł z niej w 1994 roku.

Źródło obrazu głównego: techcrunch.com

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.