targeo mapa

Technologia

20.02.2023 13:43

Targeo – co to jest i kto skorzysta?

Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Czasy map papierowych już bezpowrotnie minęły dzięki temu, że dziś w sieci znajdziemy masę serwisów, takich jak mapy Targeo. Wiele osób nie wie jednak, czym jest Targeo i nigdy nie korzystało z tego serwisu. Oto dlaczego warto to zrobić. 

Zdecydowana większość osób, gdy rusza gdziekolwiek w podróż, korzysta z dość sprawdzonego rozwiązania, jakim są mapy Google. Obejmują one cały świat, są połączone z rozkładami komunikacji miejskiej w wielu miastach i do tego na nich znajdziemy też restauracje, sklepy i wiele więcej. Z racji tej globalności map Google mogą one nie być jednak tak dokładne. Właśnie dlatego warto sprawdzić Targeo. 

Co to jest Targeo?

Targeo to polski serwis internetowy, który zawiera cyfrową mapę całej Polski. Jest ona wykonana w bardzo dokładny sposób, który odpowiada dokładności map drukowanych, które stworzono w skali 1:5000. Dlatego na mapie cyfrowej Targeo znajdziemy dokładne obrysy budynków, lasy, jeziora, rzeki, oczywiście wszystkie polskie drogi, ale też różne miejsca usługowe. 

Targeo udostępnia cyfrową mapę Polski
Targeo to cyfrowa mapa Polski

Jakie funkcje zapewnia Targeo? Zalety

Jedną z naprawdę ciekawych rzeczy, która sprawia, że Targeo to serwis, z którym warto się zapoznać, jest korkometr. Jest to funkcja dostępna dla największych polskich miast, a dokładnie dla Warszawy, Gdańska, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Krakowa oraz Poznania. Mierzy on stopień zakorkowania miasta na skali 1-12. W niej wynik od 1 do 3 oznacza, iż możliwy jest swobodny przejazd lub występują niewielkie utrudnienia. 

W przedziale 4-6 oznacza się niewielkie korki w mieście i miejscowe średnie utrudnienia. 7-9 to już znaczące i duże utrudnienia, przez które większa część miasta jest mocno zakorkowana. Jeśli korkometr wskazuje wynik od 10 do 12, to znaczy, że sytuacja jest wręcz tragiczna, a miasto zmaga się z ekstremalnymi korkami. 

Sprawdź też: Apple Maps – jak działają? Czym się różni mapa Apple od Google? Opinie użytkowników

Oprócz samego korkometru w tym samym miejscu można też sprawdzić aktualne czasy dojazdu z centrum lub do centrum. Dotyczą one najczęściej najpopularniejszych miejscowości sąsiadujących z dużym miastem. W przypadku Warszawy pokazują się np. czasy dojazdu do lub z centrum dla Łomianek, Pruszkowa, Nadarzyna, Piaseczna czy też Otwocka. 

Z Targeo można też wyznaczyć trasę, po drodze wybierając sobie przystanki, które chcemy odwiedzić. Mogą to być restauracje, stacje benzynowe, sklepy i wiele więcej. Mapa Polski Targeo pokazuje bowiem wiele potrzebnych dla kierowców miejsc, takich jak właśnie stacje, sklepy, restauracje, ale nawet i placówki naukowe, sportowe, religijne, turystyczne, noclegowe i wiele więcej. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Dla kogo przeznaczone jest Targeo?

Targeo to rozwiązanie, które może świetnie sprawdzić się w wypadku kierowców regularnie podróżujących po dużych miastach. W ten sposób łatwiej będzie uniknąć zakorkowanych ulic. Samo Targeo, a dokładniej zarządzająca mapą spółka AutoMapa Sp. z o.o., oferuje też rozwiązanie dla biznesu, takie jak na przykład planowanie pracy kurierów, wraz z wyznaczaniem trasy, która została zoptymalizowana. 

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *