Co to za kwiat

Poradniki

23.01.2023 11:20

Co to za kwiat – świetna aplikacja do rozpoznawania roślin

Android i iOS Programy i aplikacje
8
0
0
8
0

Co to za kwiat? Wiele osób, które są zainteresowane światem botaniki, zadaje sobie to pytanie. Z pomocą przychodzi im aplikacja do rozpoznawania roślin. W jaki sposób działa?

Dzisiejsze smartfony zaskakują coraz to nowymi możliwościami, które bywają pomocne w codziennym życiu. Pojawiające się aplikacje dostarczają wielu cennych informacji, również w kwestii identyfikowania kwiatów. Sztuczna inteligencja potrafi dokonywać wielu skomplikowanych obliczeń i procesów, więc czemu nie miałaby identyfikować roślin na podstawie ich zdjęcia? To bardzo ciekawa opcja dla wszystkich ogrodników, pasjonatów kwiatów kwitnących, osób zakładających rabaty i innych fanów flory. Jak sprawdzić, co to za kwiat rośnie przy ulicy? Wystarczy zbliżyć do niej telefon, wykonać zdjęcia, a następnie sprawdzić ją w aplikacji Co to za kwiat. W kilka chwil można otrzymać wynik zapytania, który z dużym prawdopodobieństwem będzie prawdziwy. To ciekawa metoda na pozyskiwanie informacji o roślinach, które chce się zasadzić w swoim przydomowym ogrodzie. 

Co to za kwiat – najważniejsze informacje o aplikacji

Aplikacja bazuje na prostym systemie eliminacji i zawężania możliwości. Podając kolor, siedlisko, liczbę płatków rośliny, a także miejsce występowania można dowiedzieć się, z dużym prawdopodobieństwem, z jaką rośliną ma się do czynienia. System umożliwia rozpoczęcie poszukiwań nazwy sadzonki na podstawie jej zdjęcia. Wyszukiwanie może odbywać się na podstawie polskiego bądź łacińskiego nazewnictwa. Aby korzystać z aplikacji, należy mieć włączony Internet. Zdecydowanie warto ją zainstalować w swoim telefonie, zwłaszcza jeśli ma się słabość do pięknych i rzadko spotykanych roślin. 

Jak sprawdzić co to za kwiat?

Jeśli próbujesz zidentyfikować kwiat, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod jest użycie aplikacji na smartfona. Aplikacja Co to za kwiat? wykorzystuje kombinacje rozpoznania wzrokowego i danych o roślinie lub kwiecie. Możesz zrobić zdjęcie kwiatu, a apka spróbuje dopasować go do znanego gatunku. Możesz też wprowadzić dane, takie jak kolor, wielkość i kształt kwiatu, a program spróbuje dopasować go do znanego gatunku. Korzystając z aplikacji smartfona, możesz łatwo i szybko zidentyfikować kwiaty i rośliny.

Sprawdź też: Wybieramy kwiaty do biura. Jakie rośliny doniczkowe poradzą sobie w biurowych warunkach?

Popularne aplikacje do rozpoznawania roślin

Co to za kwiat? to całkiem użyteczna aplikacja do rozpoznawania roślin, która będzie pomocna w przypadku, gdy nie będziemy w stanie sami zidentyfikować danej rośliny. Z jej pomocą możesz łatwo zidentyfikować ponad 20 000 gatunków roślin i kwiatów. Aplikacja wykorzystuje zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazów do dokładnego zidentyfikowania roślin i kwiatów. Dostarcza również szczegółowych informacji o roślinach i kwiatach, w tym ich nazwy, nazwy naukowe i inne ciekawe fakty. Dzięki niej możesz dowiedzieć się więcej o roślinach i kwiatach, które spotykasz w codziennym życiu. Jest to świetne narzędzie zarówno dla botaników amatorów, jak i profesjonalistów.

kody rabatowe morele
8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *