hangouts

Technologia

03.06.2022 13:59

Hangouts – co to za komunikator? Wszystko o aplikacji

Google Online Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Hangouts – co to za aplikacja? Czy warto z niej korzystać? Omawiamy, do czego służy, jakie daje możliwości i czy można ją czymś zastąpić. Jeśli chcesz poznać tę platformę Google’a, zapraszamy do lektury!

Hangouts – co to za aplikacja?

Hangouts – co to właściwie jest? To komunikator internetowy, który zadebiutował w 2013 roku. Powstał w następstwie Google Talk, Google+ Messenger i Hangouts, które służyło jedynie do połączeń wideo. Aplikacja łączy w sobie funkcje tych trzech poprzednich tworów Google’a.

Kiedy na rynku pojawiło się więcej komunikatorów, które zaczęły cieszyć się popularnością – przedstawiciele Google’a zdecydowali się na połączenie funkcji oferowanych przez kilka swoich platform w jedną. Dwa lata po premierze Hangouts usunięto Google Talk. W 2017 roku okazało się jednak, że Hangouts zostanie rozbity na dwa inne media komunikacji – Google Meet i Google Chat.

Hangouts pozwala prowadzić konwersacje z innymi użytkownikami – zarówno z jednym, jak i z wieloma w ramach grup. Rozmawiać można na czacie, poprzez wiadomości głosowe czy wideo. Podobnie jak inne znane komunikatory, Hangouts umożliwia wysyłanie gifów, emotikonów czy naklejek. Za pomocą aplikacji do niedawna można było nawet odbierać SMS-y.

KODY RABATOWE MORELE PC
Kliknij w baner i zacznij oszczędzać z kodami rabatowymi!

Jak korzystać z aplikacji Hangouts? Gdzie ją znaleźć?

Korzystanie z aplikacji Hangouts jest bardzo proste i intuicyjne. Potrzebne jest do tego jedynie konto Google lub Gmail. Komunikator działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i laptopach czy komputerach. Aplikację można pobrać na sprzęt z Androidem w sklepie Google Play, a na urządzenia z iOS w sklepie AppStore. Na komputerach i laptopach korzystanie jest możliwe za pośrednictwem przeglądarek (Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Safari).

Szczególnie wygodne jest Google Chrome, ponieważ można na nim zainstalować Hangouts w postaci rozszerzenia. Sporą zaletą aplikacji jest to, że da się z niej korzystać jednocześnie na wielu urządzeniach. Możesz mieć zatem zarówno Hangouts na telefonie, jak i na komputerze. Wszędzie znajdziesz te same czaty, a raz odczytane powiadomienie nie pojawi Ci się już na innym urządzeniu. Poniżej wyjaśniamy, jak zalogować się do Hangouts na różnych urządzeniach.

Laptop i komputer

Wejdź na oficjalną stronę Hangouts, a następnie zaloguj się na konto Google. Potwierdź dane kliknięciem Zaloguj się i korzystaj z komunikatora.

Urządzenia z iOS

Pobierz aplikację Hangouts z AppStore i uruchom ją. Zaloguj się danymi logowania Google i, jeśli chcesz, zweryfikuj dodatkowo swój numer telefonu.

Urządzenia z Androidem

Pobierz aplikację Hangouts ze sklepu Google Play (jeśli korzystasz ze smartfona, zapewne jest ona już na Twoim urządzeniu). Uruchom ją i zaloguj się przy pomocy konta Google. W tym wypadku również możesz zweryfikować swój numer telefonu, ale nie jest to konieczne. Dzięki temu inni łatwiej Cię odnajdą.

Czy Hangouts jest płatny?

Zastanawiasz się, czy Hangouts jest płatny? Nie musisz się o to martwić. Aplikacja jest całkowicie darmowa, a do korzystania z jej funkcji wystarczy jedynie połączenie internetowe.

Jakie opinie ma Hangouts? Zalety i wady aplikacji

Hangouts to komunikator, który zbiera dość mieszane recenzje. Wiele z nich można przeczytać w sklepie Google Play oraz App Store. Wśród zalet wymienia się m.in.: płynne przełączanie pomiędzy urządzeniami, intuicyjność i prostotę, szybkość działania czy dobrą jakość dźwięku podczas rozmów. W wadach znaleźć można wzmianki o braku możliwości edycji wiadomości, braku możliwości wyłączenia wibracji czy sporej ilości pamięci wymaganej do płynnego funkcjonowania.

hangouts
Aplikacja od Google niebawem przestanie być aktywna

Inne aplikacje będące alternatywą dla komunikatora Google

Google chce zastąpić tę aplikację komunikatorem Google Chat, jednak aktualnie mogą korzystać z niego jedynie użytkownicy Google Workspace. Alternatyw dla apki można szukać wśród innych popularnych platform. Najbardziej znanymi są WhatsApp i Facebook Messenger. Obie aplikacje dostępne są zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Umożliwiają tworzenie czatów grupowych, rozmowy wideo i głosowe oraz nagrywanie wiadomości. Poza tym za ich pośrednictwem także można wysyłać gify, naklejki i emotikony. Pozwalają na przesyłanie zdjęć i wideo w wysokiej jakości oraz innych plików. Korzystanie z nich jest darmowe.

Google Hangouts to komunikator, który cały czas przeżywa wzloty i upadki, ciesząc się bardzo zróżnicowanymi opiniami. Przedstawiciele Google’a niebawem zastąpią go nową platformą, ale mimo to aplikacja wciąż działa. W Internecie zostało ogłoszone, że obowiązkowa migracja na Google Chat powinna nastąpić najpóźniej do końca maja 2022. Daj znać w komentarzu, czy korzystasz z Google Hangouts!

Sprawdź też: Dysk Google – jak działa i czy warto z niego korzystać? Najlepsze funkcje Google Drive

źródło zdjęcia głównego: windowsreport.com

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *