Elon Musk Tesla Bot

Technologia

31.12.2021 10:55

Elon Musk twierdzi, że Tesla Bot będzie czymś więcej niż zwykłym robotem

Inżynieria Nauka Newsy
7
3
2
7
3

Elon Musk wiąże duże nadzieje z Tesla Botem. Nowy humanoidalny robot Tesli będzie oferował więcej niż wykonywanie zwykłych czynności manualnych. Są duże szanse, że będzie on posiadał unikalną osobowość, która uczyni go towarzyszem człowieka!

W sierpniu tego roku, amerykańska firma ogłosiła plany stworzenia robota, który sylwetką będzie przypominał człowieka. Wyposażony w sztuczną inteligencję i tworzony z myślą o wykonywaniu powtarzalnych czynności, początkowo całe przedsięwzięcie brane było za żart CEO Tesli.

Elon Musk jednak tym razem nie żartował i firma szybko zaczęła zatrudniać pracowników do projektu. Według jego sugestii, robot ma potencjał na rozwiązanie problemów z brakiem siły roboczej przy wielu pracach. To jednak nie wszystko co oferować ma Tesla Bot.

Cytując Muska robot od Tesli może też być “niesamowitym kumplem jak C3PO czy R2D2”. Na czym miałoby to polegać? Owszem, głównym celem Tesli jest stworzenie maszyny do wykonywania trudnej i powtarzalnej pracy, która nierzadko narażona jest na ryzyko kontuzji. W wywiadzie z Lexem Fridmanem, Elon Musk powiedział jednak coś więcej, otóż:

“Robot może z czasem wytworzyć unikalną osobowość. I wcale nie jest tak, że wszystkie modele będą posiadały ją taką samą. Ta osobowość może ewoluować, by dopasować się do osobowości właściciela”

Słowa Elona Muska z wywiadu przeprowadzonego przez Lexa Fridmana. Cały wywiad dostępny jest ponożej

Brzmi zaskakująco jak na nasze czasy – czy robot Tesli będzie kamieniem milowym w dziedzinie robotyki? Tego chyba jeszcze nie wie sam Elon Musk, chociaż jego optymizm jest wyraźny. Tego samego jednak nie można powiedzieć o amerykańskiej prasie.

Sprawdź też: Elon Musk rozsierdzony, że Tesla nie jest nagradzana!

Już po samej prezentacji Tesla Bota, wielu zarzucało Tesli, że mierzy się z motyką na Słońce. Nie brakowało głosów, które zarzucały Muskowi odejście od ważniejszej kwestii rozwijania prac związanych z czystą energią, na rzecz zupełnie zbędnego robota. Wreszcie, prasa wspomniała o niechlubnej historii firmy w przesadzaniu przy opisach swoich projektów, które są we wczesnej fazie rozwoju.

Elon Musk nie został jednak zniechęcony negatywną reakcją prasy. Prace nad Tesla botem trwają cały czas. I choć nie ma jeszcze określonej daty stworzenia go, to sam Musk przyznaje, że oczekuje posiadania “przyzwoitego prototypu” do końca 2022 roku.

Źródło: tesla.com

7
3

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *