Paysafecard

Technologia

07.10.2021 14:33

Czym jest Paysafecard? Jak działa, gdzie kupić i bezpieczeństwo

Online
8
3
4
8
3

Paysafecard to jedna z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych metod płatności w sieci. Jak działa Paysafecard? Gdzie możecie zakupić karty prepaid? Wyjaśniamy!

Jak działa Paysafecard?

Mechanika działania Paysafecard nie należy do zbyt skomplikowanych. Jest to system doładowań w formie prepaid, za których pośrednictwem możecie dokonywać zakupów w sieci. Gdy kupimy takie doładowanie, to zazwyczaj możliwe jest skorzystanie z niego w trakcie zakupów on-line, przechodząc do opłacenia naszego zamówienia w koszyku zakupowym. Kod możemy wprowadzić w dedykowanym okienku lub skorzystać z niego za pośrednictwem konta myPaysafecard, do którego kod musi zostać uprzednio przypisany.

Paysafecard
Źródło: recharge.com

Co kupisz za Paysafecard?

W ten sposób możemy kupić praktycznie wszystko. Wystarczy, że dany sklep bądź dostawca usług będzie honorował taką formę płatności. Najczęściej zdarza się, że za pomocą popularnych kodów kupujemy gry komputerowe w takich sklepach, jak Steam, czy opłacamy nimi mikrotransakcje (może to być zakup v-dolców w Fortnite, skinów do LoL-a czy też zawartości premium w World of Tanks). 

PSC
Źródło: paysafecard.com

Warto pamiętać o tym, że kody Paysafecard są honorowane w ponad 4000 sklepów internetowych na całym świecie (i ciągle dołączają do nich kolejne!). Wśród najpopularniejszych miejsc, w których możemy płacić Paysafecard warto wymienić: Uplay, Origin, Steam, Spotify, Sklep Google Play, Amazon, Zalando, PlayStation Store czy AppStore od Apple. Kody Paysafecard są więc bardzo uniwersalną metodą płatności.

Sprawdź też: Kiedy dojdzie przelew? Ile trwa przelew z banku do banku?

Gdzie można kupić PSC? Jak zasilić Paysafecard?

Doładowania Paysafecard możecie zakupić zarówno w wybranych kioskach (w formie kart przedpłaconych), jak i przy kasach w niektórych sieciach supermarketów. Możliwe jest także bezpośrednie doładowanie konta w serwisie myPaysafecard. 

W tym celu musicie skorzystać z serwisu epin (specjalnego sklepu internetowego, w którym można kupić kody prepaid). Warto pamiętać o tym, że możecie połączyć konto PayPal z myPaysafecard. Aby wykonać tę czynność, konieczne jest wyrobienie karty Paysafecard Mastercard. 

Kobieta kupuje Paysafecard
Źródło: cashbill.pl

Następnie trzeba zalogować się do swojego konta PayPal i kliknąć w menu, które znajduje się po lewej stronie. Wybieramy tam zakładkę: „Konta bankowe i karty kredytowe”, a następnie dodajemy nową kartę kredytową i podajemy dane swojej karty Paysafecard Mastercard. Po przebrnięciu przez całą procedurę, podczas dokonywania zakupów w Internecie, można będzie wybrać PayPal jako jedną z opcji płatności Paysafecard. To bardzo wygodne rozwiązanie!

Jakie są limity na Paysafecard?

Oczywiście na korzystanie z Paysafecard istnieją pewne limity. Na ich wysokość składa się wiele czynników. Maksymalna kwota płatności za pośrednictwem Paysafecard to 200 złotych. Ponadto użytkowników Konta Standard obowiązuje miesięczny limit transakcji Payout w wysokości 1000 złotych. Konto Unlimited nakłada na nas natomiast roczne ograniczenie transakcji do 70 000 złotych.

Istnieją także limity obowiązujące użytkowników kart Paysafecard Mastercard. Prezentują się one następująco:

LimityKarta dla dorosłychKarta dla nieletnich
Maksymalne środki na karcie20 000 PLN4 000 PLN
Maksymalne doładowanie na dzień8 000 PLN4 000 PLN
Maksymalne doładowanie na miesiąc20 000 PLN8000 PLN
Maksymalne doładowanie na rok200 000 PLN
Limit na transakcje4 000 PLN4 000 PLN
Limit transakcyjny na dzień8 000 PLN4 000 PLN
Limit wypłaty w bankomacie2 000 PLN2 000 PLN
Limit wypłaty w bankomacie na dzień2 000 PLN2 000 PLN
Limit wypłaty w bankomacie na miesiąc5 000 PLN5 000 PLN

Paysafecard a bezpieczeństwo

Czy Paysafecard to bezpieczna metoda płatności? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim w trakcie zakupów zarządzamy jedynie tymi środkami, które są dostępne jako saldo naszego konta w usłudze (bądź samymi zakupionymi kodami, jeśli nie zdecydowaliśmy się na założenie myPaysadecard). 

Dokonując płatności za pośrednictwem Paysafecard nie musimy nigdzie podawać naszych danych wrażliwych: informacje o koncie bankowym czy numerze PESEL. 

Płatność kartą pre-paid
Źródło: poplr.pl

A czy Wy korzystacie z Paysafecard? A może preferujecie inne metody płatności? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka głównego: gamesreviews.com

8
3

Podziel się:

Komentarze (4)

Paysafecard blokuje środki bez żadnej przyczyny i żądają zdjęć dowodu osobistego. Stanowczo odradzam. Szkoda na to nerwów.

Najgorszy sposób płatności, jaki spotkałem w życiu! Sam autora pisze o przebrnięciu przez procedury, a potem już wszystko jest łatwe! Konto N26 jest łatwe, Revolut jest łatwy, karta do sklepu Google Play jest łatwa, kredyt hipoteczny jest łatwy, lot na Księżyc jest łatwy, ale Paysafecard to tragedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *