ces2022

Technologia

10.01.2022 12:37

CES2022 – najdziwniejsze nowości z targów technologicznych

Gadżety Newsy
7
0
0
7
0

Tegoroczne targi technologiczne CES2022, zaprezentowały wiele ciekawych, innowacyjnych projektów. Jedne są interesujące i wzbudzające podziw, a drugie… trochę mniej. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najdziwniejszych pomysłów z targów. Spójrzcie!

Do tej pory opublikowaliśmy parę ciekawych rozwiązań z targów CES2022. Z tych innowacyjnych – BMW zaprezentowało swoją wizję powłoki lakierniczej, zmieniającej kolor na dowolną barwę. Co więcej, bawarski koncern pochwalił się także możliwością wprowadzenia opuszczanego telewizora do swoich samochodów, aby zamieniać je w salę kinową.

To są te nowości, dla których było warto pojechać na ten event, ale czy maskotka ssąca palec dorosłego człowieka to coś interesującego? Consumer Electronic Show zawsze zaskakiwało. Mogliśmy tam spotkać wiele niecodziennych projektów, które wywoływały u odbiorców skrajne uczucia. Spójrzcie na przedziwne (niepotrzebne?) nowości technologiczne, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Sprawdź też: BMW zmieniające kolor? Ciekawostka na CES 2022

Okrągły telefon – CyrclePhone 2.0

Pamiętacie te czasy, w których twórcy smartfonów eksperymentowali na rynku? Mieliśmy do dyspozycji telefony zaokrąglane, z wysuwanymi aparatami, z dodatkową klawiaturą. Wydawałoby się, że ten trend bezpowrotnie minął, ale nic bardziej mylnego! Jeśli szukałeś okrągłego smartfona, który nawet nie jest poręczny, to być może w przyszłości będziesz mógł go kupić!

Okrągły smartfon CyrclePhone 2.0 | źródło: Kickstarter

Firma Dtoor odpowiada na potrzeby konsumentów (o ile jacyś faktycznie istnieją) i pracuje nad dokończeniem swojego dzieła. Co ciekawe, na kickstarterze zebrali o 3 tysiące dolarów więcej, niż potrzebowali. Nie widzę zbytniej potrzeby by kupić takiego smartfona, pomimo że powinien on spełniać parametrami minimalne wymagania obecnych czasów. Lubię nowości ze świata techu, ale nie oszukujmy się, CyrclePhone to cegła. Kto to kupi? Czas pokaże.

Amagami Ham Ham – dla osób, które potrzebują ssania 

To jedna z tych rzeczy, które wzbudzają wielkie kontrowersje. Amagami Ham Ham to niewielki pluszak mający dwie funkcje, jest słodki i potrafi ssać palec. To wszystko, naprawdę. Po włożeniu palca w pyszczek maskotki, ona zaczyna go sobie “ciumkać”. Interesującą kwestią jest to, że pomysłowi producenci za bardzo nie przedstawiają swojej nowości jako coś niesamowitego, uzdrawiającego.

amagami ham ham

Wchodząc na stronę twórców, możemy przeczytać jedynie, że zjawisko ssania może być komfortowe, odprężające, odstresowujące, a nawet służyć jako sposób przekazywania emocji bez słów. Dziwny wynalazek, choć w mojej opinii, pomimo swojego dziwactwa, może faktycznie się sprzedać w niemałych ilościach.

Telewizory Samsunga z NFT

Na targach CES2022 zostało zapowiedziane wprowadzenie dodatkowej funkcji do określonej grupy telewizorów od Samsunga. Wiele producentów, zważając na rosnącą popularność NFT, idzie za trendem i zaczyna sprzedawać swoje dobra za pomocą tokenów. Inni, udostępniają możliwość nabycia wirtualnej rzeczy przez swoje produkty – czyli tak jak Samsung. Oprogramowanie dostępne przez koreańskiego producenta RTV będzie pozwalało na przeglądanie dzieł jako tokenów NFT, a następnie kupowanie ich. Z pewnością każdy na to czekał!

Airvida – słuchawki oczyszczające powietrze

Choć jest to ciekawy pomysł, to spójrzmy prawdzie w oczy, czy zestaw przypominający słuchawki do biegania będzie w stanie zapewnić nam świeże powietrze? Dobrze jest mieć funkcję 2w1, o ile faktycznie ona funkcjonuje i przyda się użytkownikowi. Weźmy pod uwagę obecne zanieczyszczenie powietrza wraz panującym wirusem na świecie. Wątpliwie wypada na tym tle to małe, niepozorne akcesorium. To po prostu dziwne, aby taki drobiazg był w stanie przefiltrować obszar wokół nas, prawda?

airvida
Słuchawki oczyszczające powietrze | mat.prasowe

Sprawdź też: Nowości od HyperX z CES 2022 – jakich gamingowych gadżetów możemy wyczekiwać?

Żarówka Sengled

Trochę przerażająca nowość z dodatkiem dużej praktyczności. Zaprezentowana żarówka będzie w stanie monitorować stan zdrowia (m.in. tętno, temperatura) osób przebywających w pomieszczeniu za pomocą technologii radarowej. Widzę jej wykorzystanie w szpitalach czy klinikach, aniżeli w domowych gospodarstwach. Jednakże biorąc pod uwagę starszą, samotną osobę, nad której zdrowiem będzie czuwała smart żarówka – to nie jest takie głupie. 

sengled
Żarówka Sengled została nagrodzona nagrodą innowacyjności | mat. prasowe

Co więcej, to urządzenie wykryje nawet upadek człowieka. Nie wiemy jednak, czy żarówka będzie w stanie wezwać automatycznie pomoc. Z jednej strony ciekawe rozwiązanie, z drugiej, trochę strasznie wygląda kwestia, że coś nas widzi i monitoruje. Wygląda to dość cyberpunkowo.

Gramofon Victrola

Powitajmy przenośny gramofon, który możemy zabrać, gdziekolwiek chcemy, aby posłuchać naszych ulubionych płyt! Tylko, czy znajdzie się jakikolwiek chętny, by to zrobić? W mojej opinii, grono odbiorców to osoby uderzone nostalgicznymi wspomnieniami lub po prostu hipsterzy. Z praktycznego punktu widzenia, targanie ze sobą dość dużego gramofonu na np. wyjście do parku, mija się kompletnie z celem. Warto dodać, że urządzenie ma wbudowany port Bluetooth umożliwiający przesyłanie dźwięku cyfrowo na np. głośnik – co jest kompletnym absurdem. Gramofonu używa się właśnie po to, aby słuchać piosenek w oryginale, z analogowym dźwiękiem. Dziwna nowość, choć przynajmniej ładnie się prezentuje.

A jak Tobie spodobały się technologiczne ciekawostki na CES2022? Czy widziałeś coś równie dziwnego jak powyższe nowości? Zostaw komentarz! 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *