Amazon Alexa ma olbrzymie ilości ciekawych funkcji, niestety czasami może się delikatnie pomylić.

Technologia

30.12.2021 10:31

Amazon Alexa szokuje wyzwaniem

Gadżety Newsy
6
0
0
6
0

Amazon Alexa wciąż uczy się nowych wzorców zachowań, a jedną z nowszych opcji jest poproszenie o wymyślenie wyzwania do wykonania. Tym razem pomysł asystentki mógł skończyć się tragicznie.

Amazon Alexa wyznaczył córce Kristin Livdahl wyzwanie, które mogło skończyć się katastrofą. Alexa powiedziała, że znalazła wyzwanie na stronie ourcommunitynow.com i poleciła dziesięciolatce, żeby włożyła ładowarkę od połowy do gniazdka elektrycznego, a następnie dotknęła obnażonych widełek monetą. Szczęśliwie matka zareagowała szybko przerywając wyzwanie, a jej córka przyznała, że nie byłaby na tyle nierozważna, żeby je wykonać.

Gdyby jednak ktoś stwierdził, że warto spróbować to od razu radzimy: NIE, NIE PRÓBUJ TEGO WYZWANIA. Uszkodzenie całości instalacji elektrycznej w budynku, to jeden z najmniejszych problemów jaki można tym spowodować. Zdecydowanie poważniejszym byłoby spowodowanie pożaru, bądź poważnego uszczerbku na zdrowiu (Punkty Życia mogłyby spaść nawet do zera). Na szczęście takie próby z europejskimi wtyczkami będą utrudnione, gdyż widełki są do połowy izolowane prawie uniemożliwiając wykonanie wyzwania.

Po tym jak oryginalna informacja nabrała rozpędu w internecie – Amazon szybko wypuścił łatkę do oprogramowania Alexy, która uniemożliwia jej sugerowanie podobnych wyzwań. Jak dział PR Amazona powiedział BBC: “Zaufanie konsumentów jest rdzeniem wszystkich naszych działań i Alexa została zaprojektowana, żeby udzielać precyzyjnych, aktualnych i pomocnych informacji klientom.(…) Kiedy tylko poinformowano nas o problemie szybko się z nim uporaliśmy.”

Sprawdź też: Największe premiery gier na styczeń 2022 – co dobrego w nowym roku? (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Szybkie naprawienie problemu jest godne pochwały, jednak czy Alexa się nauczy co stanowi zagrożenie dla użytkowników i nie poleci lepiej zakamuflowanego szkodliwego wyzwania? Pozostaje poczekać i obserwować zachowanie wirtualnej asystentki.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *