Przebywanie w szkole w maseczkach w systemie hybrydowym

Technologia

14.12.2021 06:06

10 000 kamer będzie lokalizować chorych na COVID-19 w Korei Południowej

Newsy Online
9
5
1
9
5

Od stycznia w mieście Bucheon w ramach pilotażowego programu ponad 10 000 kamer CCTV będzie lokalizować chorych na COVID-19.

Jak podaje Reuters, od stycznia ponad 10 000 kamer CCTV będzie realizować program Ministerstwa Nauki i IT, w ramach którego fizyczni pracownicy lokalizujący chorych na COVID-19 zostaną zastąpieni sztuczną inteligencją. Na wstępie warto zaznaczyć, że od początku pandemii polityka Korei Południowej polegała na szybkim odseparowywaniu chorych i unikaniu ogólnokrajowych lockdownów, stąd w celu lokalizowania chorych (obok nowych technologii) wykorzystywano zastępy pracowników.

Ich praca ma zostać zastąpiona przez sztuczną inteligencję, która na podstawie nagrań z kamer będzie w stanie określić lokalizację zakażonej osoby. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość prześledzenia dokładnej ścieżki chorego, z kim się spotykał, kto jeszcze może być potencjalnie zarażony. Burmistrz miejscowości Bucheon, Jang Deog-cheon zaznaczył, że „czasami analiza nagrań zajmowała nam godziny, teraz możemy otrzymać wynik w kilka sekund”.

„Rządowy plan, by zostać Wielkim Bratem pod pretekstem COVID to neototalitarny pomysł. To niedopuszczalne, żeby korzystać z kamer CCTV w ten sposób i to za pieniądze podatników, bez ich zgody na takie rozwiązanie” – komentuje reprezentujący opozycję prawnik Park Dae-chul.

Nowy system będzie w stanie lokalizować także osoby po sposobie chodzenia oraz ubiorze, bez konieczności posiadania widocznej twarzy, która prawdopodobnie i tak byłaby zasłonięta maseczką. Koszt inwestycji nieznacznie przekroczył 1,36 mln dolarów.

9
5

Podziel się:

Komentarze (1)

Logicznym jest ze elity zaczec przeksztalcac swiat w kierunku technologicznego totalitaryzmu. Nie ma jeszcze robotow sluchajaych sie ich bezwzglednie wiec nadal musza byc ostrozni bo teoretycznie spoleczenstwo ma przewage ale tylko teoretycznie bo wiadomo ze ludziom by musieli zaczac dzieci mordowac zeby wiekszosc cos zaczela robic. Narazie wersja soft ale juz ciezsza niz wersja za czasow narracji o terroryzmie i ograniczaniu wolnosci z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *