Rozrywka

15.12.2021 12:41

Playstation 4 w końcu złamane! Możliwe, że Playstation 5 też. Jest małe “ale”

Konsole Newsy
7
1
0
7
1

PlayStation 4 zostało złamane, otwierając tym sposobem drogę do dowolnego modowania konsoli. Możliwe, że exploit działa także na PS5, jest tylko małe “ale”…

13 Grudnia 2021 roku świętowali zarówno modderzy, jak i piraci, bowiem to wtedy trójka hakerów w końcu złamała zabezpieczenia PlayStation 4, wypuszczając exploit działający na konsolach z zainstalowanym firmware w wersji 9.00 lub wcześniejszym. 

Jailbreak ten nosi nazwę “pOOBs4” a jego twórcami są znani na deweloperskiej scenie PlayStation ludzie, konkretniej SpecterDev, ChendoChap oraz ZNullptr. Dokonali tego z małą pomocą. Exploit wymaga dostępu do sieci i specjalnego pliku na USB. Po uruchomieniu konsoli, bez problemu można wgrać nieoficjalny firmware typu Mira Project albo GoldHEN.

Wieścią o tym, że jailbreak faktycznie działa, wpierw podzielił się wyżej wymieniony Specter, który zamieścił na swoim twitterze post zawierający stosowne video:

Kilka godzin później wypowiedział się kolejny z twórców, tym razem Znullptr, który potwierdził ,iż exploit faktycznie istnieje, a żeby tego było mało, uważa, że powinien działać także na PS5. Niestety konkretna wersja pod PlayStation 5 nie została jeszcze stworzona z jednego prostego powodu – lead developer nie posiada najnowszej konsoli Sony! Kogoś to w ogóle dziwi?

Choć to nie pierwszy raz, kiedy PlayStation 4 zostaje złamane, ale pOOBs4 zdecydowanie jest jailbreakiem najbardziej godnym uwagi. gdyż wszystkie inne wymagały od użytkowników posiadanie dużo starszych wersji firmware’u, przez co spora część z nich nawet nie miała okazji złamać swojej konsoli. Zresztą wiele nowszych gier wymagało do funkcjonowania jak najnowszej wersji oprogramowania, także sporo z tytułów było niemożliwych do odpalenia.

Warto dodać, że najnowszy firmware na PlayStation 4 nosi numer 9.03, także, jeżeli przez dwa ostatnie tygodnie nie aktualizowałeś konsoli, to spokojnie możesz spróbować w swoich sił w jej złamaniu.

Oczywiście, jeżeli nie czujesz się na siłach, to nie zalecamy samodzielnej próby wgrania exploita, gdyż w najgorszym wypadku możesz zbrickować sobie konsolę, czyli po prostu równie dobrze będziesz mógł ją wyrzucić na śmietnik. Gdyby jednak Ci się udało, to będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą PS4.

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.