Sexify

Rozrywka

09.08.2021 12:21

Czy Sexify doczeka się drugiego sezonu? Zbiór informacji o polskim serialu Netflixa

Filmy i seriale
3
0
0
3
0

Sexify to kolejny polski serial stworzony dla Netflixa. Z jakimi opiniami spotkał się ten tytuł? Czy możemy spodziewać się drugiego sezonu? O czym jest produkcja? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Sexify – opis serialu

Sexify w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego jest ośmioodcinkową komedią obyczajową. W rolach głównych wystąpiły: Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska oraz Sandra Drzymalska. Na drugim planie możemy dostrzec znanych polskich aktorów, takich jak Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura czy Zbigniew Zamachowski.

Serial opowiada o losach trzech bohaterek. Natalia jest ambitną studentką informatyki, której marzeniem jest zwycięstwo w prestiżowym konkursie. Ma to jej zagwarantować innowacyjna aplikacja, której celem jest optymalizacja kobiecego orgazmu. Ponadto ma również odpowiadać na pytania nurtujące rówieśników i rówieśniczki głównej bohaterki. 

Sexify
Źródło: filmweb.pl

Problem jednak leży w tym, że Natalia ma w kwestii seksu niewielkie doświadczenie. Postanawia więc połączyć siły z najlepszą przyjaciółką Pauliną oraz koleżanką z akademika, Moniką. Wspólnie zaczynają zgłębiać temat, badając seksualność w teorii i w praktyce, zyskując przy tym cenną wiedzę.

Jeszcze przed premierą Sexify zostało okrzyknięte polską odpowiedzią na Sex Education (Netflix, 2019- ). I choć rzeczywiście w fabule można odnaleźć kilka punktów wspólnych, to produkcje Netflixa raczej niewiele łączy.

Oficjalny zwiastun Sexify

Jeśli opis Was nie przekonał, koniecznie zapoznajcie się z oficjalnym zwiastunem serialu. To pozwoli Wam zobaczyć, w jakim tonie i klimacie utrzymana jest produkcja. Być może to pomoże lepiej ocenić, czy ta pozycja jest dla Was. Bo Sexify zdecydowanie nie jest dla każdego i nie ma w tym absolutnie nic złego.

Odbiór Sexify za granicą

Netflix jest największym serwisem streamingowym. Subskrybuje go ponad 200 milionów użytkowników z całego świata. Nic więc dziwnego, że stara się jak najbardziej urozmaicić swoją ofertę, tak by każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Z tego też powodu w obszernej bibliotece możemy odnaleźć całkiem sporo naszych rodzimych produkcji. Należą do nich między innymi Rojst (Showmax, 2018), Ranczo (TVP, 2006-2016) oraz Artyści (TVP, 2016). Można tam znaleźć jednak również wyprodukowane przez Netflix polskie seriale jak 1983 (2018), W głębi lasu (2020) czy Rojst ’97 (2021). I choć część z nich jest dostępna wyłącznie na terenie naszego kraju, niektóre mają szansę wypłynąć na głębokie, międzynarodowe wody światowej dystrybucji, jak miało to miejsce w przypadku Sexify.

Odbiór serialu za granicą
Źródło: Netflix.com

Sprawdź: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

Choć nie można odmówić Sexify popularności, opinie krytyków i zagranicznych widzów są podzielone. Raczej skłaniają się jednak ku konkluzji: mimo pewnych potknięć, całokształt serialu oceniany jest pozytywnie. Jako zalety wymieniane są, chociażby kobiecy punkt widzenia, lekkość w podejściu do ważnych tematów, a także ciekawa fabuła i dobrze napisane bohaterki.

Czy powstanie 2 sezon Sexify?

Pierwszy sezon serialu Sexify ma sporą popularność na platformie Netflix. W maju królował na liście TOP 10 nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Na szczycie listy najchętniej oglądanych produkcji znalazł się między innymi w Niemczech, Francji i we Włoszech. Czołowe miejsca zajmował również w Indiach, Czechach, Pakistanie, Jordanie, Libanie oraz na Jamajce. Pewną popularnością cieszył się także w Izraelu, Kanadzie, Rosji czy Brazylii.

Zobacz: Sex Education sezon 3 – kiedy nowe odcinki? Co nas czeka w 3. sezonie Sex Education?

Jako że serial szturmem wdarł się na wysokie pozycje zestawień produkcji oglądanych na Netflixie, drugi sezon Sexify wydawał się pewniakiem. Jeśli zatem męczy Was pytanie: Sexify sezon 2 – kiedy premiera? – śpieszymy z odpowiedzią. Netflix oficjalnie potwierdził kolejną odsłonę polskiego serialu. Co więcej, prace nad nim już trwają. Twórcami ponownie będą Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski.

https://www.youtube.com/watch?v=QVkSR9C3wLg

Kontynuacja Sexify będzie pokazywała nam dalsze losy bohaterek znanych z pierwszej serii. Mimo niepowodzeń nie poddają się i kontynuują pracę nad aplikacją. W głównych rolach powrócą Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska i Maria Sobocińska. Sexify sezon 2 ma liczyć 8 odcinków. Jego premiera jest zaplanowana na rok 2022.

A Wy co sądzicie o Sexify? Mieliście już okazję obejrzeć? Czekacie na sezon 2? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *