Diablo 2 remaster

Rozrywka

23.06.2021 10:21

Wszystko o Diablo II: Resurrected kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Gry
9
1
0
9
1

Remaster Diablo 2 w końcu z datą premiery! Kiedy wyjdzie Diablo II: Resurrected? Jakie będą zmiany? Czy twórcy udostępnią graczom tryb kooperacji oraz na jakich platformach uda się zagrać? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Diablo – krótka historia serii

Nadciąga remaster Diablo 2! Zanim powiemy, kiedy wyjdzie Diablo II: Resurrected, poznaj historię całej serii wydanej przez Blizzard Entertainment. Zaczyna się ona w 1994 roku, kiedy pomysłodawca produkcji, David Brevik, zapragnął stworzyć RPG, w którym wystarczy kilka kliknięć, by od razu przystąpić do rozgrywki. W tamtych czasach role-playing game uważano za wymarły gatunek, niełatwo było więc znaleźć chętnego wydawcę. Na szczęście pomysł przypadł do gustu firmie Blizzard Entertainment, odpowiedzialnej między innymi za serię Warcraft.

Premiera pierwszej części Diablo miała miejsce w 1997 roku. Jeśli chodzi o fabułę, akcja toczy się w mieście Tristram, należącym do Królestwa Khanduras. Przystępując do gry, możesz wybierać pomiędzy trzema dostępnymi klasami (czarodziej, wojownik, łuczniczka), natomiast rozgrywka polega na przemierzaniu rozmaitych lokacji, rozmowach z napotkanymi postaciami, wykonywaniu różnych zadań, walce, rozwijaniu umiejętności, zbieraniu łupów i doposażaniu postaci. Gracz kontroluje samotnego bohatera, który chce zniszczyć okrutnego Pana Grozy. 

Diablo 2 - remaster wygląd
Nowa wersja kultowej gry wyróżnia się odświeżoną oprawą | Źródło: diablo2.blizzard.com

Pierwsza część serii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wkrótce po jej wydaniu powstał dodatek Diablo Hellfire wprowadzający nowe postacie oraz lochy, rozpoczęto również prace nad kontynuacją. Gdy w 2000 roku miała premierę Diablo II, produkcja dosłownie zawładnęła sercami graczy. Zarówno podstawowa wersja, jak i rozszerzenie Pan Zniszczenia trafiły do annałów kultowych gier fabularnych, RPG oraz hack and slash. 

Sprawdź też: Battlefield 2042 – najważniejsze informacje. Data premiery, zwiastun, rozgrywka

Po 11 latach od premiery Diablo 2 fani serii doczekali się Diablo 3 oraz dodatków – Żniwiarz Dusz i Przebudzenie Nekromantów. Tytuł przyniósł wiele zmian, gracze otrzymali do wyboru aż siedem różnych postaci i jeszcze szerszy asortyment zaklęć, zwojów, a także książek. Odświeżono grafikę oraz animacje, udostępniono również tryb kooperacji na jednym ekranie. Produkcja działa na platformach: PC, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Diablo 2 remaster – kiedy premiera?

Światem fanów serii zatrzęsły plotki o powstającym Diablo 2 Remastered. Kiedy ukaże się produkcja? Blizzard wskazał dokładną datę, a mianowicie 23 września 2021 roku. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży, rozpoczęto również beta-testy. Aby uzyskać do nich dostęp, należy odwiedzić stronę battle.net. Jeśli chodzi o Diablo 2 Resurrected w wersji kolekcjonerskiej, na razie nie wiadomo, czy taka edycja będzie w ogóle dostępna.  

Diablo II: Resurrected – trailer i screeny

W sieci krążą już screeny z odświeżonej wersji Diablo 2. Remaster doczekał się również kilku trailerów. Łatwo je znaleźć między innymi wśród filmów z oficjalnego kanału YouTube Diablo prowadzonego przez Blizzard Entertainment. Na podstawie materiałów można wywnioskować, że w grze odnowiono grafikę, animacje, oświetlenie oraz efekty zaklęć. Co więcej, wszystkie scenki zostały nagrane raz jeszcze, z zachowaniem stylu oryginału, ale i wykorzystaniem najnowszych technologii (takich jak 4K).

Diablo 2 – remaster a oryginał

Czym różnią się Diablo 2 Remaster i oryginalne Diablo II? Najważniejsza zmiana to odświeżona grafika – przeprojektowano zupełnie modele postaci, animacje, a nawet przerywniki filmowe. Fanów serii ucieszy również fakt, że w Diablo 2 Resurrected poprawiono dźwięk, słynna ścieżka muzyczna rozbrzmi teraz w standardzie Dolby 7.1. Tego typu modyfikacje były do przewidzenia – Diablo XXI wieku musiało przejść pewne przeróbki, aby gra stała się bardziej atrakcyjna wizualnie.

Osoby, które zakupią Diablo 2 Remaster, otrzymają podstawową wersję oraz dodatek Pan Zniszczenia w jednym. Jeśli chodzi o rozgrywkę, najważniejsze zmiany to:

 • automatyczne podnoszenie złota;
 • przeprojektowany interfejs;
 • siedem klas postaci do wyboru (nekromanta, barbarzyńca, paladyn, amazonka, zabójczyni, czarodziejka, druid);
 • więcej miejsca w skrzyni;
 • wspólna skrzynka postaci pozwalająca na wymianę przedmiotów.
Diablo 2 multiplayer
Przez sieć zagramy wspólnie ze znajomymi | Źródło: diablo2.blizzard.com

Co może zaskoczyć w Diablo 2 Remastered? Kiedy powstała nowa, odświeżona wersja kultowej gry The Secret of Monkey Island, fani serii bardzo ciepło przyjęli pomysł przełączania pomiędzy widokiem 3D i 2D. W przypadku najnowszej odsłony Diablo twórcy także zaoferowali graczom możliwość zmiany grafiki. Tym, którzy mają duży sentyment do poprzedniej, z pewnością spodoba się klasyczny design, uruchamiany za pomocą jednego przycisku.

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 – czy warto zagrać w nową grę od twórców Wiedźmina 3?

Czy w Diablo II: Resurrected będzie tryb CO-OP?

W Diablo II można było zagrać, korzystając z kooperacji sieciowej. Tymczasem Diablo 3 przyniosło nowość w postaci co-opa z jednym wspólnym ekranem. Jak to wygląda w przypadku Diablo 2 Resurrected? Niestety, fani wspólnych rozgrywek na kanapie obejdą się smakiem, produkcja otrzyma bowiem wsparcie tylko dla multiplayera online, pozwalając grać w pojedynkę lub z maksymalnie siedmioma osobami.

Na jakich platformach zagramy w remaster Diablo II?

Diablo 2 Resurrected będzie dostępne dla PC i konsol Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S. W najnowszej odsłonie Diablo twórcy zastosowali tzw. cross-progression – dzięki tej właśnie funkcji osoby, które posiadają konto Battle.net, zagrają na różnych urządzeniach, nie tracąc przy tym zapisanych postępów. Produkcja otrzyma również pełne wsparcie dla padów.

Blizzard Entertainment ujawnił już wymagania sprzętowe gry dla PC. Minimalne parametry techniczne komputera, konieczne, aby uruchomić Diablo II Resurrected, to:

 • system operacyjny Windows 10;
 • procesor Intel Core i3-3225, 3,3 GHz lub AMD FX-4350;
 • 8 GB pamięci RAM;
 • karta graficzna NVIDIA GTX 660, AMD Radeon HD 7850;
 • około 30 GB wolnego miejsca na dysku.

Do obsługi tego tytułu na najniższych detalach graficznych wystarczy sprzęt gamingowy w cenie nieprzekraczającej 2500-3500 złotych. 

Z kolei zalecane wymagania sprzętowe Diablo 2 Resurrected wyglądają następująco:

 • system operacyjny Windows 10;
 • 16 GB pamięci RAM;
 • procesor Intel Core i5-960k, 3,3 GHz lub AMD Ryzen 5 2600;
 • karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 lub AMD Radeon HD 5500 XT;
 • około 30 GB wolnego miejsca na dysku.

Powyższe parametry pozwolą cieszyć się rozgrywką w rozdzielczości Full HD. Aby jednak uruchomić tytuł z pełnymi detalami, konieczny będzie sprzęt gamingowy w cenie ponad 3500-4500 złotych.  

Posiadaczy konsol PlayStation 5 zapewne ucieszy fakt, że twórcy serii pomyśleli o dodatkowych udogodnieniach dla tej platformy – wystarczy wymienić, chociażby, technologię haptyczną kontrolerów do gry. Przypomnijmy, że są to wibracje, które przemieszczają się po całej powierzchni pada, tworząc o wiele bardziej realistyczne doznania. Blizzard zapowiedział również liczne usprawnienia dotyczące sterowania oraz, w przypadku graczy pecetowych, możliwość wczytania zapisanych danych z oryginalnego Diablo 2.

Diablo 2 Resurrected ze wbudowanym dodatkiem Lord of Destruction zadebiutuje równolegle na wszystkich platformach. Obecnie wiadomo, że tytuł przyniesie ogromne zmiany w kwestii oprawy audio-wizualnej i sterowania. Czym jeszcze zaskoczy graczy Blizzard? O tym przekonamy się już wkrótce, produkcja będzie bowiem dostępna we wrześniu 2021 roku. My już odliczamy czas do spotkania z odświeżoną wersją Diablo II, a Ty? 

 Sprawdź też: Najlepsze gry samochodowe – jakie gry o autach warto sprawdzić w 2021 roku?

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *