xbox game pass gry i premiery w subskrypcji

Rozrywka

08.02.2024 14:07

Xbox Game Pass – Luty 2024. Nowe gry i premiery

Gry Konsole
5
0
0
5
0

Każdego miesiąca do Xbox Game Pass trafiają nowe gry i premiery, w które zagrać mogą za darmo wyłącznie subskrybenci. Sprawdź, jak wygląda oferta gier Game Pass na luty 2024 roku. Poznaj też tytuły, które wkrótce opuszczą usługę na dobre.

Przed Tobą artykuł, który przybliży Ci przede wszystkim najnowsze gry dodane do subskrypcji. Poznasz nie tylko pełną listę nadciągających produkcji, ale i opisy najważniejszych tytułów. Oprócz tego, abyś nie musiał surfować niepotrzebnie po sieci, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania w związku z Xbox Game Pass. Jeżeli uznajesz się za Xboksowca, to jest to miejsce do śledzenia na bieżąco. Gorąco do tego zachęcam. Bez dalszego owijania w bawełnę, zapraszam do zapoznania się z aktualną listą nowych gier w Xbox Game Pass wszystkich zielonych obozowiczów.

Xbox Game Pass – Luty 2024

W tym miesiącu wypada dzień zakochanych, a my zakochaliśmy się w ofercie Xbox Game Pass na luty 2024. Microsoft już pochwalił się listą nowych gier w usłudze. Nie zabrakło też jednej z najgłośniejszych premier w ostatnim czasie. Oto lutowa oferta w Game Passie:

 • 2.02 – Persona 3 Reload – konsole, PC, w chmurze
 • 6.02 – Anuchard – konsole, PC, w chmurze
 • 7.02 – Train Sim World 4 konsole, PC, w chmurze
 • 8.02 – Madden NFL 24 – konsole i PC
 • 13.02 – Resident Evil 3 – konsole, PC, w chmurze
 • 14.02 – Bloodstained: Ritual of the Night – konsole, PC, w chmurze
 • 15.02 – A Little To The Left – konsole, w chmurze
 • 15.02 – PlateUp! – konsole, PC, w chmurze
 • 20.02 – Return to Grace – konsole, PC, w chmurze
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Persona 3 Reload

blond kobieta z gry persona 3 reload
Okazja, powiadam, okazja!

Jest to remake gry, która pierwotnie powstała na PlayStation 2 i choć nazwa mogłaby wskazywać inaczej, to jest to zupełnie nowa historia bez nawiązań do części poprzednich. Persona 3 Reload przenosi Cię do miasta Iwatodai, a wcielasz się w ucznia szkoły średniej należącego do SEES. Specjalnej grupy zadaniowej odpowiedzialnej za stawianie czoła Cieniom – potworom pojawiającym się w nocy.

Tu zaskoczę i nie omieszkam zaznaczyć tego od razu – Persona 3 Reload, po raz pierwszy w historii serii, jest w języku polskim! Jeżeli zawsze marzyłeś o poznaniu Persony, a wcześniej angielski był przeszkodą, to trudno o lepszą okazję. Zwłaszcza że omawiana trójeczka, jak zresztą wspomniałem, nie wymaga znajomości wcześniejszych odsłon.

Sprawdź też: Najlepsze gry na Xbox Series X – w co zagrać na XSX?

W przeciwieństwie do oryginalnej wersji, Persona 3 Reload otrzymało pełny voice acting dla social linków, czyli mechaniki związanej z zaprzyjaźnianiem się z postaciami z gry. Ale w remaku jest tego więcej. W grze znajdowało się sporo różnych pobocznych aktywności, jednak dodano parę nowych. W tym między innymi: przygotowywanie jedzenia, prowadzenie ogrodu czy czytanie książek ze szkoły. Tym samym zbliżając się do rozwiązań z nowszych odsłon.

Summa summarum nie sugeruj się trójką w nazwie. To samodzielna gra o własnej fabule, którą doskonale zrozumiesz bez doświadczenia z serią. A dzięki temu, że Persona 3 Reload trafiła do Xbox Game Pass w lutym 2024 roku, masz świetną okazję zagrać w nią bez potrzeby zakupu!

Resident Evil 3 Remake

postać resident evil 3 jill valentine
Strach nie zagrać

Po styczniowej ofercie z Resident Evil 2: Remake nadszedł moment na remake-sequel, a mianowicie Resident Evil 3. W ten oto sposób mamy okazję sprawdzić następujące po sobie odsłony Residenta z perspektywy trzeciej osoby. Znajomość poprzedniej części nie jest wymagana, a to z tego względu, że początek trójki dzieje się przed wydarzeniami z komisariatu w Raccoon City. Bardziej wnikliwie – druga połowa gry dzieje się już po tym słynnym incydencie, ale nadal poradzisz sobie doskonale bez ogrania RE2. Mimo wszystko, zalecam zagrać w obie, bo lutowy Game Pass stworzył ku temu najlepszą okazję.

Względem oryginału Resident Evil 3 Remake doczekał się wielu zmian. Część z nich wynika naturalnie z poprzedniego remaku, czyli dodana kamera zza pleców czy nowa oprawa audiowizualna i nowe poziomy trudności gry. Myślę, że największymi zmianami dla fanów serii okażą się te dotyczące Nemesisa, który poza tym, że został ulepszony i stanowi jeszcze większe zagrożenie, to posiada i drugą zaskakującą formę.

Ostateczne historię Jill Valentine i Carlosa Oliveiry można ukończyć nawet w ciągu 5 godzin, czyli przynajmniej o godzinę szybciej względem oryginału. To z kolei nie spodobało się fanom, podobnie jak liniowość rozgrywki i raczej przekazanie historii w bardziej uproszczony sposób.

Bez względu na opinie, darowanemu (w cenie Game Passa) koniowi w zęby się nie zagląda. Czy to z powodu pozytywnych zmian, czy tych mniej udanych, warto Resident Evil 3 Remake się zainteresować. Nie sposób nazywać się fanem survival horrorów i nie wiedzieć, z czym się je gry Capcomu. To w końcu ojcowie wymienionego gatunku.

Bloodstained: Ritual of the Night

krwawy księżyc w tle i rozgrywka z bloodstained ritual of the night
Wygląda interesująco

Czas na coś też dobrze przyjętego przez wielu, ale żyjącego odrobinę w cieniu – jeżeli w ogóle to sobie nie zaprzecza. Bloodstained: Ritual of the Night jest metroidvanią, silnie inspirowaną protoplastami tego gatunku. Mało tego, za ten tytuł odpowiada Koji Igarashi, który wcześniej pracował nad cyklem Castlevania. Takie portfolio powinno zainteresować niejednego.

W grze Bloodstained: Ritual of the Night wcielasz się w Miriam, sierotę z nałożoną klątwą, która przemienia ją w kryształ. Możesz uratować zarówno siebie, jak i ludzkość, przemierzając wypełniony demonami zamek. A więc, skoro to metroidvania, będziesz stale odkrywać nowe rzeczy wracając do różnych zakątków tego zamczyska.

Oprawa audiowizualna Bloodstained przykuwa wzrok. Jest to połączenie modeli 3D z artem 2D. Sama gra natomiast i jej zawartość wystarczy na kilkadziesiąt, jak nie setki godzin – sugerując się spędzonym w niej czasem przez użytkowników Steam. Czas ten wydłużą dodatkowe tryby, dostępne za darmo od premiery, m.in. tryb speedrun oraz klasyczny boss rush.

Co więcej, w Bloodstained: Ritual of the Night nie trzeba grać samemu. Gra wspiera tryb kooperacji, a nawet posiada opcję versus, w którym możesz stoczyć pojedynek z drugim graczem. Opinie posiadaczy nie pozostawiają złudzeń – dla fanów metroidvanii jest to pozycja obowiązkowa. Niech za przykład służy zdanie, że dla niektórych lepsza choćby od takiego Hollow Knight – ten tytuł z kolei raczej będą kojarzyć wszyscy.

Jakie gry opuszczą Xbox Game Pass w lutym?

Po dobrociach pora na złą wiadomość. Regularnie z subskrypcji Xbox Game Pass znikają wybrane gry. Dlatego jeśli chcesz jeszcze w nie zagrać w ramach usługi, musisz się pospieszyć. Oto lista gier, które opuszczą nas w lutym:

 • Opus: Echo of Starsong – 15 lutego
 • Galactic Civilizations III – 15 lutego
widok na miasto dubaj w jednej z misji hitman 3
Hitman pozostanie nieuchwytny

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym jest Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass to płatna subskrypcja oferująca dostęp do setek gier na takie platformy, jak konsole, komputery PC oraz chmurę. Pozwala na wieloosobową sieciową rozgrywkę na konsoli Xbox, zapewnia oferty i zniżki dla subskrybentów oraz, i co najważniejsze, nierzadko najnowsze gry na premierę. Gracze każdego miesiąca mogą przygotować się na dostawę pełną świetnych i angażujących produkcji.

Xbox Game Pass Ultimate a Core – różnice

Core

 • Dostęp do sieciowej rozgrywki
 • Ponad 25 wysokiej jakości gier na konsole
 • Oferty i zniżki dla subskrybentów

Ultimate

 • Dostęp do sieciowej rozgrywki
 • Setki gier na różne platformy (konsole, PC, chmura)
 • Premierowe gry
 • Oferty, zniżki i korzyści dla subskrybentów
 • Abonament EA Play

Co to jest PC Game Pass?

Jest to alternatywa dla Game Passa przeznaczona wyłącznie użytkownikom komputerów, którzy nie chcą uiszczać dodatkowej opłaty za wersje gier na konsole. Jej oferta nie różni się niczym od Xbox Game Pass Ultimate poza dostępem do sieciowej rozgrywki, jako że na PC żaden abonament nie jest wymagany do gry po sieci.

Ile kosztuje Game Pass?

 • Xbox Game Pass Core – 29 zł miesięcznie.
 • PC Game Pass – 39,99 zł miesięcznie.
 • Xbox Game Pass Ultimate – 62,99 zł miesięcznie.

Jak mieć Game Pass za 4 zł?

Game Pass za 4 zł to oferta skierowana jedynie do nowych subskrybentów usługi. Jeżeli promocja jest aktywna, możesz przetestować Xbox Game Pass przez 1 miesiąc. Po pierwszym miesiącu cena subskrypcji ulega zmianie, to znaczy powraca do domyślnego dla wszystkich kosztu. Nie ma konieczności subskrybowania Passa po tym okresie, choć trzeba pamiętać, że jeśli go nie anulujemy, to przedłuży się sam – automatycznie.

Jak zakupić Game Pass bez karty?

Jeżeli nie chcesz podawać danych do karty i wolisz tradycyjny sposób zakupu usługi, wystarczy zakupić voucher subskrybujący Xbox Game Pass. Nie ma problemów z dostępnością. Zapłacisz wtedy wygodnie przelewem lub gotówką w zależności od miejsca zakupu.

Czy da się zapłacić BLIKIEM?

BLIK nie należy do akceptowalnych sposobów bezpośredniego zakupu subskrypcji Xbox Game Pass. Jednakże, gdy zdecydujesz się na zakup vouchera, niewykluczone, że BLIK będzie możliwą opcją.

Czy do gry z Game Passa można dokupić DLC?

Jak najbardziej. I nie tylko DLC. Posłużę się przykładem. The Elder Scrolls V: Skyrim w Game Passie jest dostępny w wersji Special Edition. Jakiś czas później od dodania go do usługi ukazał się upgrade rocznicowy – Anniversary Edition. Kupując sam upgrade zadziała on w grze pobranej z Xbox Game Pass. W przypadku upłynięcia subskrypcji nie tracisz swojego zakupu, choć będziesz musiał subskrybować Game Passa ponownie, aby móc w ogóle kontynuować grę.

Czy po wygaśnięciu subskrypcji będę mógł grać w pobrane gry?

Niestety nie. Posiadanie Game Passa i pobranie gry nie oznacza, że dodajesz ją do swojego konta. Aby móc grać w gry z usługi musisz posiadać aktywną subskrypcję Xbox Game Pass.

Jak anulować subskrypcję?

Na konsoli Xbox

 1. Naciśnij przycisk Xbox.
 2. Przejdź do Profil i system, Ustawienia, Konto, a następnie Subskrypcje.
 3. Wybierz subskrypcję, którą chcesz anulować i postępuj według instrukcji.

Na PC

 1. Zaloguj się w przeglądarce na swoje konto Microsoft.
 2. Wybierz Usługi i subskrypcje.
 3. Kliknij Zarządzaj przy usłudze i Anuluj subskrypcję.

Nowości z EA Play dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate

need for speed unbound wygrany wyścig w duo gra ea play w xbox game pass
Nie ma co, subskrybenci wygrywają

Dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate w cenie oferowana jest dodatkowa usługa EA Play. Gry z EA Play przechodzące w lutym do Game Passa zawarliśmy już na liście powyżej. Należy nadmienić, że EA Play występuje w dwóch wariantach: zwykłym oraz Pro. To ten pierwszy jest udostępniony za darmo użytkownikom Xboksa z rzeczoną subskrypcją. Abonament EA Play Pro jest droższy, ale oferuje za to korzyści podobne do Game Passa, tzn. między innymi premierowe gry Electronic Arts. Współpraca pomiędzy EA a Xboksem trwa od 2020 roku.

Sprawdź też: EA Play – gry w abonamencie od Electronic Arts. Jakie gry w EA Play – czy warto wykupić dostęp?

Współpraca Riot Games z Xbox Game Pass – korzyści

Riot Games, znane z takich gier, jak VALORANT czy League of Legends podjęło się współpracy z Microsoftem i oferuje posiadaczom Xbox Game Pass pewne korzyści w swoich grach na PC. Warto dodać, że nie należą do byle jakich, są nawet kuszące. Oto, co daje Game Pass w grach Riotu:

 • VALORANT – dostęp do wszystkich Agentów, również tych premierowych oraz 20% dodatkowego doświadczenia do przepustki bojowej i wydarzeń za rozegrany mecz.
 • League of Legends – dostęp do wszystkich czempionów, także tych premierowych oraz 20% dodatkowego zdobywanego doświadczenia.
 • Teamfight Tactics – jednogwiazdkowi rzadcy Taktycy oraz 1 skórka Areny każdego miesiąca.
 • LoL: Wild Rift – dostęp do wszystkich czempionów, jak również 20% dodatkowego zdobywanego doświadczenia.
 • Legends of Runeterra – talia kart z zestawu Fundatora.
morele w google news
5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *