1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Star Wars Battlefront 3 nie wyjdzie? Interesujące wieści w sprawie najnowszej części

Rozrywka

22.11.2021 13:46

Star Wars Battlefront 3 nie wyjdzie? Interesujące wieści w sprawie najnowszej części

Gry Newsy
7
0
0
7
0

Studio DICE rozważało plany kontynuacji gry z serii Star Wars. W Internecie pojawiła się plotka dementująca nadejście kolejnej części Battlefront. Czego konkretnie dotyczą spekulacje? 

Informacja zapowiadająca niezbyt optymistyczny scenariusz pojawiła się na Twitterze znanego dziennikarza gier – Toma Hendersona. Opublikował on news o treści: Battlefront 3 był tytułem rzucanym przez DICE, ale ostatecznie tytuł został odrzucony przez EA ze względu na koszty licencji” Słowami wyjaśnienia – obecnie Electronic Arts nie posiadają praw do produkcji gier oznaczonymi znakiem Star Wars. Ten fakt powoduje, że jeśli studio chciałoby stworzyć nowy tytuł w wybranym uniwersum, niezbędne będzie wykupienie licencji. Tak samo musiałby zrobić każdy, inny producent gier. Zazwyczaj nabycie takich praw to całkiem spory wydatek i to właśnie on stoi na przeszkodzie.

„Zostało odrzucone, ponieważ zarobienie tych samych pieniędzy wymaga 20% większej sprzedaży” – dodał również Tom Henderson na swoim Twitterze. 

Sprawdź też: Battlefield 2042 – recenzja. Rewolucja w serii i toksyczna miłość

Electronic Arts musiało na sam początek dokonać chłodnej kalkulacji, czy w ogóle istnieje szansa na możliwość zarobku. Wykupienie licencji, gdy nie wiadomo jak tytuł się przyjmie wśród graczy, z pewnością jest ciężką inwestycją. Producenci musieli także wziąć pod uwagę sytuację, że poprzednia część nie odniosła niesamowitego sukcesu. Gracze w sondażach oceniali Star Wars Battlefront 2 raczej jako grę przeciętną. Gdy zestawimy sobie ogromny wydatek na uzyskanie licencji, wraz z średnim rozemocjonowaniem fanów, możemy dojść do poważnego znaku zapytania – czy to się po prostu opłaci? Deweloperzy gier nie tworzą ich charytatywnie – a to jest zrozumiałe. 

Dodatkowe informacje o Battlefront 3

Tom Henderson ma również inne przypuszczenia, które mogą potwierdzić internetowe spekulacje. Studio DICE uszczupliło się o kilka ważnych postaci, pracujących przy drugiej części serii Battlefront. Mowa o dyrektorze kreatywnym – Dennis Bränvall oraz Christian Johannesé, który był głównym projektantem rozgrywki. Trzecia ważna persona to Guillaume Mroz – projektant postaci. Odejście tych ważnych osób może przemawiać za tym, że studio DICE odłożyło plany stworzenia trzeciej części Battlefronta.

Warto podkreślić jednak, że powyższe informacje to tylko plotki, nieposiadające potwierdzenia u producentów. Electronic Arts w przyszłości zapewne będzie miało apetyt na kontynuację serii. Pomimo tego, że gracze raczej spodziewają się następnej części, to ciężko się nie zgodzić, że tak spory wydatek na uzyskanie licencji jest ciężkim orzechem do zgryzienia. 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.