wiedźmin sezon 2

Rozrywka

15.12.2021 11:38

Wiedźmin sezon 2. Sapkowski zachwycony kontynuacją serialu

Filmy i seriale Newsy
6
0
0
6
0

Wiedźmin już za chwilę powróci z drugim sezonem serialu na Netflix. Autor powieści, czyli Andrzej Sapkowski zdążył już go obejrzeć. Co o nim sądzi?

Netliksowy Wiedźmin zadebiutował prawie równo dwa lata temu i szybko stał się jednym z najpopularniejszych tytułów na Netfliksie. Wśród fanów zebrał mieszane opinie, ale w ostatecznym rozrachunku przyjął się dość pozytywnie.

Czy twórcy wynieśli odpowiednie wnioski i nanieśli odpowiednie zmiany w kontynuacji tej adaptacji powieści Sapkowskiego? Jeżeli właśnie zaufać autorowi, to jak najbardziej – on tym show jest zachwycony. Oficjalny profil serialu na twitterze pochwalił się krótką recenzją od Pana Andrzeja, w której pisarz wyznał, że drugi sezon obejrzał z wielką radością i już nie może doczekać się kolejnego. Całą wypowiedź znajdziecie poniżej:

Sprawdź też: Wiedźmin Sezon 2 – pojawił się klip zapowiadający nowe przygody!

Tak, jak pierwsza część Netfliksowej produkcji była adaptacją Ostatniego życzenia, tak drugi będzie czerpał z Krwi Elfów i skupi się na wyprawie Geralta oraz Ciri do Kaer Morhen, starej fortecy, w której szkolono wiedźminów.Tym razem Rzeźnika z Blaviken ujrzymy w roli mentora dla młodej Cirilii. Jak potoczą się ich losy?

Według Sapkowskiego, „Wiedźmin to nie jest łatwa do zaadaptowania adaptacja jego powieść, a twórcy serialu wykonali godną podziwu robotę, przedstawiając wydarzenia, które nie były opisane w książkach”. Poza tym możemy być pewni, że tym razem narracja będzie bardziej linearna, co zapewne uspokoi wielu fanów, którzy skarżyli się na chaos panujący w pierwszym sezonie.

Wiedźmin powraca z drugim sezonem już 17 grudnia na Netflix i składać się będzie z 8 odcinków. Planujecie seans? Jakie są wasze wrażenia po pierwszej części? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *