pikachu pokemon go

Rozrywka

07.12.2021 10:18

Pokemon Go w 120 Hz. Możesz szykować iPhone’a

Android i iOS Gry Newsy
9
0
0
9
0

Pokemon Go, pod względem efektów graficznych, nie należy do szczególnie interesujących gier. Mimo tego, wyświetlając 120 klatek na sekundę, produkcja Niantic prezentuje się znacznie lepiej.

Najważniejsza zmiana w smartfonach Apple iPhone w stosunku do poprzedniej generacji? Z całą pewnością wyświetlacz o maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz, dostępny w modelach iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. By dana aplikacja mogła skorzystać z tej nowości, musi zostać dostosowana przez twórców. Taki los właśnie spotkał grę Pokemon Go, której najnowsza wersja właśnie trafia do pierwszych użytkowników.

Naturalnie, sama zmiana częstotliwości odświeżania nie spowoduje, że w magiczny sposób gra będzie wyglądała lepiej. Ci, którzy już grali, uważają jednak, że wygląda znacznie przyjemniej dla oka, niż do tej pory.

Pokemon Go z wyższą częstotliwością odświeżania – tylko dla wybranych

Zgodnie z rejestrem zmian dla wersji 1.191.0, grę można uruchomić w natywnej częstotliwości odświeżania wyświetlacza smartfona. Oznacza to, że modele iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą prezentowały grafikę odświeżaną z częstotliwością 120 Hz, a pozostałe – 60 Hz. To i tak dwukrotnie więcej, niż obecne, standardowe 30 klatek na sekundę niezależnie od modelu smartfona.

Opcję ukryto w ustawieniach zaawansowanych gry. Skąd taka decyzja i dlaczego nie włączono jej domyślnie? Możemy jedynie spekulować, jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną jest wpływ na żywotność baterii. Pod względem zużycia energii, Pokemon Go to dość wymagająca pozycja, przede wszystkim z uwagi na wykorzystanie efektów AR. Wyższa częstotliwość odświeżania może sprawić, że na łowy nowych Pokemonów będziemy musieli się udać z powerbankiem w plecaku.

Czy warto korzystać z wyższej częstotliwości odświeżania?

Niestety, tempo dystrybucji aktualizacji wśród kolejnych posiadaczy iPhone’ów nie jest znane. Nie wiadomo, kiedy zmianami będą mogli cieszyć się użytkownicy z Polski. Pytanie tylko, czy w ogóle jest na co czekać?

Wyższa częstotliwość odświeżania przydaje się zwłaszcza podczas dynamicznych scen. Szybkie animacje czy przewijanie interfejsu to tylko niektóre elementy gry, w których odświeżanie 120 Hz sprawi, że całość będzie znacznie przyjemniejsza dla oka.Biorąc pod uwagę, jak świetnie radzą sobie z wytrzymałością na baterii nowe iPhone’y, gorąco rekomendujemy granie w Pokemon Go w rozdzielczości 120 Hz.

Oczywiście, jak tylko aktualizacja pojawi się w Polsce.

Sprawdź również: Pokemon GO: Sezon Dziedzictwa właśnie się rozpoczął. Co nowego wprowadza do gry?

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *