W Cyberpunk 2077 romanse nie są prostą sprawą i poradnik może okazać się przydatny.

Rozrywka

09.12.2021 10:44

Poradnik Cyberpunk – romanse i seks. Lista i porady

Gry
10
0
0
10
0

Pomimo wad najnowszej produkcji CD-Projekt, jedna mechanika wychodzi przed szereg w Cyberpunk – romanse. Flirt nie jest najprostszy, dlatego każdemu grającemu przyda się do Cyberpunk 2077 poradnik miłosny. Oto kilka rad ułatwiających ten proces!

Cyberpunk – romanse i seks. Lista kandydatów

Twórcy przygotowali dla gracza aż siedem scenariuszy, w których nasza postać może nawiązać relację seksualną. Związek poboczny to tylko jeden z dostępnych w Cyberpunk romansów. Różne rodzaje tej relacji mogą mieć inne znaczenie dla rozwoju fabuły. Niektóre z nich to tylko przelotne przygody, skupiające się wyłącznie na seksie, z kolei inne mają realny wpływ na zakończenie gry.

Judy Alvarez

Jedną z pierwszych postaci, z którymi możesz nawiązać w Cyberpunk romans, jest Judy Alvarez. Kobieta zajmuje się braindance, czyli wirtualnym przeżywaniem wspomnień innych ludzi. Alvarez jest jedną z najlepszych edytorek „tańca umysłu” w całym Night City. Judy pojawia się wyłącznie w misjach głównej fabuły. Żeby móc rozpocząć ten romans, należy grać kobiecą budową V oraz wybrać opcję damskiego głosu. Jeśli nasza postać spełnia te warunki, kolejnym krokiem na drodze do romansu będzie wykonywanie zlecanych przez Judy zadań pobocznych. Kluczową decyzją dla sukcesu jest odmowa członkini gangu Tyger Claws – Maiko Maedzie – podczas questa „Tysiące Twarzy, Setki Miraży”.

Niedługo po wykonaniu zadania, nasza postać otrzyma telefon od Judy z zaproszeniem do jej domku wakacyjnego. Alvarez zaproponuje Ci wspólne nurkowanie. Jeśli jej odmówisz, całkowicie stracisz szansę na romans. Po zakończeniu tej aktywności kobieta zaproponuje V nocleg, na co także należy się zgodzić. Po wykonaniu misji związanych z domkiem nad jeziorem Judy Alvarez będzie czekała na naszą postać w łazience. Po krótkiej rozmowie przed Twoimi oczami ukaże się opcja pozwalająca pocałować kobietę. Ta decyzja zainicjuje krótką scenkę „sformalizowania” nowego związku V. Judy Alvarez może pojawić się dzięki temu w finale gry i wprowadzić wybór nowego zakończenia.

W Cyberpunk 2077 mamy możliwość romansować bardzo różnorodne postaci.
Panam Palmer – nomadka o wybuchowym temperamencie. | Źródło: materiały prasowe

Panam Palmer

Kolejną ważną postacią, z którą można wejść w romans, jest Panam Palmer. Tę najemniczkę możesz spotkać po raz pierwszy podczas wykonywania zadania „Na rozdrożu”. Czy w grze możliwa jest opcja romansu z Panam? Cyberpunk 2077 bardzo poważnie podchodzi do kwestii orientacji seksualnej swoich bohaterów. Romantyczna relacja z Palmer jest możliwa tylko w przypadku, w którym gracz wybierze męską budowę ciała V. Podobnie jak w przypadku romansu z Judy Alvarez, aby poderwać Panam, należy zająć się jej zadaniami pobocznymi. Podczas ich wykonywania musisz za każdym razem trzymać stronę kobiety, być dla niej miłym oraz okazywać jej czułość. Opcje dialogowe oznaczone dłonią zwykle pomagają w tym ostatnim. Najważniejszym questem, który decyduje o relacji z Panam, jest „Właściwy moment”. Aby V mógł stworzyć z kobietą stałą parę, musisz pozwolić kobiecie dotknąć bohatera, po złączeniu się z nim układem nerwowym. Ta opcja dialogowa doprowadzi do sceny łóżkowej i pozwoli Panam wystąpić w finale gry i mieć wpływ na jedno z zakończeń głównej misji „Komu bije dzwon”.

Rogue Amendiares

Trzecią i jednocześnie ostatnią postacią, która może mieć realny wpływ na zakończenie Cyberpunk 2077, jest Rogue Amendiares. Romans z kobietą jest inny od pozostałych dwóch związków, ponieważ jest bezpośrednio powiązany z postacią Johnny’ego Silverhanda. W przypadku Rogue gracza nie obowiązują żadne ograniczenia związane z budową ciała V, jednak aby móc w ogóle rozpocząć ten flirt, należy utrzymywać dobre stosunki z postacią graną przez Keanu Reevesa. Pod koniec gry otrzymasz misję poboczną o nazwie „Gdzie jest Johnny?”, w której będziesz mógł pozwolić Silverhandowi przejąć kontrolę nad swoim bohaterem. Johnny zaprosi Rogue na randkę do kina, podczas której otrzymasz opcję dialogową pozwalającą pocałować kobietę. Po serii gorących pocałunków Amendiares pojawi się w finale, zapewniając dodatkowe zakończenie.

Cyberpunk 2077 w romansach zwraca uwagę na seksualność postaci.
River Ward to twardziel o miękkim sercu. | Źródło: materiały prasowe

Związki poboczne

W grze są dostępne także scenariusze romansów, które nie wpłyną jakkolwiek na epilog. Do postaci pozwalających na związki poboczne należą River Ward (opcja dostępna tylko dla kobiecej budowy ciała), Kerry Eurodyne (wyłącznie męska budowa razem z odpowiednim rodzajem głosu) oraz Alt Cunningham i Meredith Stout (dowolna budowa i głos). Większość romansów rozpoczyna się w momencie wybrania odpowiedniej opcji dialogowej. Następnie należy podążać podobną ścieżką, co w przypadku relacji z Panam – trzeba wybierać wszystkie interakcje zapewniające plusy do stosunków między postaciami. Większość interakcji ma własne misje poboczne. Cyberpunk 2077 dostał wiele słów zasłużonej krytyki, jednak scenarzyści CD-Projekt nie mają sobie czego zarzucić. Każdy z romantycznych wątków potrafi nieźle wciągnąć!

Czy orientacja seksualna w Cyberpunk ma znaczenie?

Tak, orientacja seksualna to ważny element romansu. Przez preferencje postaci nie każda relacja zostanie zwieńczona przez seks. Dziewczyny (Judy i Panam) mają swoje preferencje, które mogą zablokować romantyczne scenariusze. Projektanci z CD-Projekt zadbali, aby relacje były choć trochę realistyczne, stąd niektóre budowy ciała nie mogą wchodzić w tego typu interakcje z danymi postaciami. Ograniczenia nie zamykają się na NPC ważnych dla fabuły. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, związki poboczne także są zależne od upodobań bohaterów. River Ward jest heteroseksualnym mężczyzną i nie nawiąże romantycznych relacji z innym facetem.

Cyberpunkowe romanse niosą ze sobą serię zadań pobocznych.
Kerry Eurodyne jest gwiazdą rocka i dawnym przyjacielem Johnnego Silverhanda. | Źródło: materiały prasowe

Czy w Cyberpunk 2077 można zmienić płeć i wybrać inny romans?

Niestety, mechanika opierająca się na orientacji seksualnej ma też swoje minusy. Na starcie Cyberpunk 2077 gracz musi określić konkretny typ budowy ciała V. Ten wybór jest permanentny i nie da się go cofnąć w dalszej rozgrywce. Co gorsza, podczas kreowania postaci nie dostajesz żadnej informacji o tym, że możesz przez to zamknąć sobie drogę do romansu z niektórymi postaciami. Gracz kontrolujący V – mężczyznę, chcąc związać się z Judy, musi rozpocząć fabułę od samego początku. Jest to dość irytujące, lecz jednocześnie daje dość dobry powód na ponowne przejście gry. Jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto? Główny wątek Cyberpunk 2077 zajmuje około 22 godzin, a poboczne zadania związane z relacjami mogą dodać do tego kolejne 2-3 godziny. Czy warto poświęcić dzień z życia na zmianę partnerki towarzyszącej V podczas finału?

Brak opcji romansu w Cyberpunk – co robię nie tak?

Najczęstszym powodem nieudanych romansów w Cyberpunk jest wybór niewłaściwych opcji dialogowych. Podczas wykonywania misji pobocznych związanych z romantycznymi relacjami gracz jest nieraz stawiany przed trudnymi decyzjami. Niektóre z nich mogą przeczyć wyborom dokonywanym przez cały przebieg gry, jednak odrzucenie ich zablokuje możliwość romansu z wybraną postacią. Aby skutecznie doprowadzić do gorącego finału relacji, czasem trzeba wybrać opcję dialogową, która nie odpowiada przekonaniom naszego bohatera. Jeśli jednak nie zależy Ci na dodatkowym zakończeniu, a jedynie na samym seksie w grze, to nie wszystko stracone. Na mapie Night City możesz odnaleźć miejsca oznaczone ikoną ust. Po udaniu się do danej lokacji V (bez względu na budowę ciała) będzie mógł skorzystać z usług seksworkerki bądź seksworkera.

Cyberpunk 2077 daje nam możliwość romansu z osobami w bardzo różnym wieku.
Rogue Amendiares jest zimna jak lód – łatwo to jednak zrozumieć, kiedy dowiemy się jak wyglądał jej związek z Johnnym. | Źródło: materiały prasowe

Z kim najchętniej romansowali gracze w Cyberpunk 2077?

Według statystyk upublicznionych przez CD-Projekt RED prawie 68% wszystkich grających w Cyberpunk 2077 zdecydowało się na romans z Panam Palmer. Tak duży procent może być wynikiem kilku zależnych. Przede wszystkim należy pamiętać o orientacji postaci. Panam zwiąże się wyłącznie z V o męskiej budowie ciała, a właśnie ten model był najczęściej wybierany przez graczy. Co więcej, Palmer jest jedną z pierwszych postaci, z którymi gracze mogli rozpocząć tego typu relację. Kolejnym oczywistym wyborem byłaby Judy Alvarez, jednak bohaterka jest skora rozpocząć romans wyłącznie z innymi kobietami.

Romans Judy z męskim V? To możliwe!

Mnóstwo graczy skarżyło się na brak możliwości romansu z Judy Alvarez jako męski V. Jednak tam, gdzie zapotrzebowanie, tam znajdzie się podaż. Gamerzy szybko znaleźli sposób na obejście tej blokady. Niestety to rozwiązanie możliwe jest tylko na PC. Aby rozpocząć romans z Judy jako męski V, należy pobrać odpowiednią modyfikację. Mod zaraz po publikacji stał się jednym z najczęściej wybieranych dodatków na stronie NexusMods. Możliwość zmiany w scenariuszu Cyberpunk pobiła na głowę wszystkie inne modyfikacje skupiające się na transformacji niektórych mechanik czy optymalizacji gry. Wygląda na to, że gracze bardziej od płynnej rozgrywki cenią wolność swojego wyboru.

Cyberpunk – romanse to bez dwóch zdań ważna część rozgrywki. Możliwość stworzenia relacji z postaciami znacznie wpływa na immersję gry. Ciekawe podejście do tematu orientacji seksualnej przez CD-Projekt tylko dodaje realizmu do rozgrywki. Niestety, zarówno ta mechanika, jak i wiele innych w Cyberpunk 2077 mogły zostać zrobione po prostu lepiej. Kto wie, może któraś ze zbliżających się aktualizacji wpłynie i na ten aspekt gry?

Sprawdź też: Uncharted Legacy of Thieves Collection – data premiery i nowe informacje

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *