play at home co to

Rozrywka

29.09.2021 13:56

PlayStation Play at Home — czy Sony rozda kolejne gry za darmo? Najlepsze gry dostępne w ramach PlayStation Play at Home

Gry
13
0
0
13
0

Play at Home to inicjatywa Sony, która miała na celu udostępnienie konsolowcom darmowych gier, aby ci chętniej zostawali w domu w czasie pandemii. Czy pojawią się nowe gry od PlayStation w ramach Play at Home i czy inicjatywa będzie kontynuowana?

Co to jest PlayStation Play at Home

Rok 2020 na długo pozostanie w naszej pamięci. To właśnie wtedy, na przełomie stycznia i lutego zaczęły pojawiać się pierwsze wzmianki o rozprzestrzeniających się w zastraszającym tempie zachorowaniach na zupełnie nowego wirusa. W mniej niż miesiąc wirus ten opanował w zasadzie cały glob, a władze wielu państw ogłosiły stan epidemii, a następnie pandemii.

play at home playstation

Zobacz też: Co to jest PlayStation Plus Collection? Lista gier dostępnych w ramach usługi

Choć brzmi to jak wstęp do gry Plague Inc, wszyscy dobrze wiemy, że tak wyglądała nasza zeszłoroczna rzeczywistość. W zasadzie niedługo po ogłoszeniu pierwszych zachorowań na terenie Europy, w wielu krajach wprowadzony został lockdown, który miał na celu ograniczenie przemieszczania się ludzi — a tym samym migracji wirusa. W rezultacie zostaliśmy zamknięci na kilka tygodni w domach…

Na szczęście nie tylko medycy z całego świata, ale i rozmaite firmy dołożyły swoją cegiełkę do tego, żeby zarówno lockdowny, jak i cały okres pandemii przebiegał znośnie. Mowa tu m.in. o PlayStation, które przekazało słuszną kwotę na walkę z koronawirusem, zaproponowało wsparcie małym studiom deweloperskim, a także uruchomiło inicjatywę o nazwie Play at Home. Miała ona na celu zatrzymać graczy w domach i umilić im czas lockdownu oraz ewentualnej kwarantanny bezpłatnymi grami na PS4.

play at home gry

PlayStation Play at Home — darmowe gry sposobem na zostanie w domu?

Idea Play at Home była prosta — PlayStation udostępniło swoim użytkownikom kilka ciekawych, kasowych tytułów zupełnie za darmo do pobrania na PlayStation 4 oraz PS VR.

Pierwszy program Play at Home został uruchomiony około miesiąc po wprowadzeniu przez WHO stanu pandemii, a zatem w idealnym momencie — wówczas bowiem rozpoczęły się pierwsze lockdowny. Pierwotnie PAH oferował jedynie dwie gry. Pobierać je można było z PS Store od 16 kwietnia do 6 maja 2020 roku i, co najważniejsze, pozostały one w bibliotekach graczy na dobre! Nie wymagały też aktywnego PS+, jak zwykłe, „comiesięczne” darmówki z Plusa.

Idea PAH spotkała się z tak dużym uznaniem graczy, że PlayStation postanowiło ponowić akcję również w 2021 roku. 1 marca ruszyła kolejna akcja Play at Home, następna zaczęła się 25 marca, a ostatnia 19 kwietnia. Wówczas udostępniono aż 11 tytułów.

Później PlayStation uruchomiło również możliwość pobierania szeregu packów, triali, skinów, pointów i wielu innych dodatków.

play at home darmowe

Gry i dodatki, które rozdano w ramach PlayStation Play at Home

W sumie PS udostępniło swoim fanom 13 pełnych gier oraz 11 paczek dodatków do wielu rozmaitych tytułów. Znalazły się wśród nich prawdziwe ekskluzywne hity. Oto lista wszystkich gratisów, które zostały udostępnione w ramach Play at Home:

Od 15 marca do 6 maja 2020 pobrać można było Uncharted: The Nathan Drake Collection oraz Journey. Na terenie Chin i Niemiec można było pobrać również Knack 2.

Od 1 marca do 1 kwietnia 2021 dostępny był Ratchet & Clank.

Pomiędzy 25 marca, a 23 kwietnia można było pobrać najwięcej gier. Były to: Rez Infinite, Abzû, The Witness, Enter the Gungeon, Subnautica, Moss, Astro Bot: Rescue Mission, Paper Beast oraz Thumper.

W ostatniej edycji PAH, między 19 kwietnia, a 15 maja można było z kolei pobrać Horizon Zero Dawn – Complete Edition.

Wśród dodatków udostępnionych przez PlayStation znalazły się z kolei m.in.: akcesoria do customizacji pojazdów w Rocket League, tokeny dla Call of Duty: Warzone, outfit Kyoto Undercover Ronina do Rogue Company, kilka czołgów, boosterów i 7-dniowe konto premium w World of Tanks czy wreszczie 90-dniowy trial Wakanim. Dodatki można było w sumie pobierać do 7 czerwca 2021.

play at home ps5

Zobacz też: PlayStation Now — co to jest i kiedy będzie dostępne w Polsce? PS Now — ciągle czekamy na Game Pass od Sony

Czy PlayStation Play at Home powróci?

Póki co nie zapowiada się, aby PlayStation znów uruchomiło usługę Play at Home. Już sama zmiana inicjatywy z udostępniania pełnych wersji gier na rzecz dodatków i triali pokazała jasno, że póki co japoński gigant nie planuje rozdawać tytułów za darmo.

Ostatnie wzmianki na temat inicjatywy pojawiły się w sieci w okolicy czerwca tego roku. Jeśli jednak miałabym oceniać, wydaje mi się, że PS wróci do programu, ponieważ spotkał się on z ogromnym uznaniem graczy, bardzo wzmocnił markę w oczach obecnych i przyszłych klientów, a także przyczynił się do wypromowania niektórych mniej popularnych produkcji.

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *