Destiny 2

Rozrywka

07.02.2023 11:40

Destiny 2 – ile waży, wymagania, gry podobne

Encyklopedia gier Gry
11
0
0
11
0

Destiny 2 to bezpośrednia kontynuacja bestsellerowej strzelanki FPP od twórców Halo z elementami MMO, która dostępna jest w modelu free-to-play. Co wiadomo o grze? Ile waży? jakie są jej wymagania? Które produkcje są do niej podobne?

Druga odsłona Destiny cieszy się niemałym powodzeniem. Dziennie w tytuł Bungie gra ponad 800 tys. osób i liczba ta cały czas rośnie. Z tego też względu Destiny 2 to jeden z najpopularniejszych tytułów MMO dostępnych za darmo! Warto też wspomnieć, że już za moment odbędzie się premiera szóstego już większego dodatku fabularnego pt. Lightfall. Niemniej – co w ogóle wiadomo na temat gry twórców Halo?

Destiny 2 – data premiery i twórcy

Premiera Destiny 2 na konsole PS4 i XONE odbyła się 6 września 2017, niecały miesiąc później gra trafiła na komputery PC. Natomiast w listopadzie 2020 roku gra miała swoją premierę na konsolach nowej generacji (PS5 oraz XSX). Za powstanie gry odpowiada amerykańskie studio Bungie Software – twórcy kultowej już serii Halo. Natomiast dystrybucją tytułu zajęło się studio Activision Blizzard znane m.in. z wydawania kultowej serii Call of Duty

Sprawdź też: Premiery gier (PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch)

O kontynuacji Destiny po raz pierwszy usłyszeliśmy w listopadzie 2014 roku, czyli niespełna dwa miesiące po wydaniu oryginału. Bungie potwierdziło 11 lutego 2016 roku, że sequel zostanie wydany w 2017 r. co też faktycznie miało miejsce. W odróżnieniu do oryginału, Destiny 2 zostało też wydane na PC, co zapewne mocno wpłynęło na popularność tego tytułu.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

DLC i edycje specjalne do Destiny 2

Jak już wcześniej zostało wspomniane – Destiny 2 cieszy się niemałą popularnością. Nic dziwnego, że Bungie wydało do tej pory aż pięć większych fabularnych rozszerzeń, a premiera szóstego odbędzie się za kilka tygodni. Oto ich lista:

 • Destiny 2: Curse of Osiris (2017) 
 • Destiny 2: Warmind (2018) 
 • Destiny 2: Forsaken (2018)
 • Destiny 2: Shadowkeep (2019)
 • Destiny 2: Beyond Light (2020)
 • Destiny 2: Lightfall (2023)

Destiny 2: Curse of Osiris

Fabuła dodatku rozgrywa się zaraz po zakończeniu głównej kampanii. Naszym głównym celem w dodatku jest odnalezienie czarnoksiężnika Ozyrysa, gdyż tylko on wie jak pokonać rasę Vex i obronić planetę Merkury przed inwazją. Fabuła rozszerzenia skupia się też relacji pomiędzy Ozyrysem a jego uczennicą, Ikorą Rey.  Curse of Osiris zostało wydane 5 grudnia 2017 roku.

Destiny 2: Warmind

Fabuła tego dodatku skupia się na postaci Any Bray. To strażniczka, która od dawna uważana jest za zaginioną. Jej poszukiwania prowadzą ją na czapy polarne Marsa. Gdy warsaty Złotego Wieku zaczynają się rozbijać o lód, lodowce zaczynają się rozmrażać, odsłaniając rdzeń Warmind Rasputin – i starożytną armię Hive, która chce go zniszczyć. Teraz wolni, Ule roją się w służbie dla swojego boga Xola. Strażnik musi pomóc Anie odkryć jej przeszłość i zniszczyć gargantuicznego robaka-boga Ula, zanim będzie za późno. Premiera dodatku Warmind odbyła się 8 maja 2018 roku.

Destiny 2: Forsaken

Pierwsze naprawdę większe rozszerzenie, czyli Destiny 2: Forsaken. Historia skupia się na poszukiwaniu przez naszego strażnika zemsty za śmierć Cayde-6. Ten natomiast zginął z ręki Uldrena Sova. Uldrena opanowała ciemność, w którą zagłębił się po utracie jego siostry – królowej Mara Sov. Wydawało się, że obydwoje zginęli w dodatku do pierwszej części gry, czyli Destiny: The Taken King, ale jak się okazuje – nie do końca jest to prawda. Rozszerzenie wprowadza sporo zmian w rozgrywce, broniach czy systemach nagród. Dodało także nowe tryby gry oraz raid. Forsaken wyszło 4 września 2018 roku.

Destiny 2: Shadowkeep

W Destiny 2: Shadowkeep otrzymujemy misję od Eris Morn, aby wrócić na księżyc i pokonać nowego, nieznanego wroga. W trakcie poszukiwań ścieramy się z Crotem, Ghaulem i Fikrulem i zostajemy uratowani przez Eris Morn w połowie bitwy. Następnie, Strażnik i Eris poszukują odpowiedzi na temat nowego, tajemniczego zagrożenia. Dodatek pojawił się 1 października 2019 roku.

Destiny 2: Beyond Light

W piątym już dodatku, którym jest Beyond Light, gracze podróżują do lodowego księżyca Jowisza – Europy, aby zmierzyć się z Upadłą Kell Eramis. Ta planuje użyć mocy Ciemności, aby uratować swój lud i zemścić się na Podróżniku z powrotem na Ziemi, ponieważ ona i wielu Upadłych wierzy, że Podróżnik porzucił ich przed Złotym Wiekiem ludzkości.

Nasz strażnik otrzymuje też po raz pierwszy moc opartą na Ciemności jako podklasę zwaną Stasis. Zawiera ona nowe umiejętności oparte na lodzie, które mogą zamrozić wrogów. W rozszerzeniu powraca też Exo Stranger z oryginalnej kampanii Destiny, a także Variks z rozszerzenia House of Wolves z pierwszej odsłony cyklu, którzy prowadzi nas po Europie. Beyond Light to pierwsze rozszerzenie Destiny 2, które zostało wydane na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Bungie opisało to rozszerzenie jako początek nowej ery dla franczyzy Destiny. Jego premiera odbyła się 10 listopada 2020 roku.

Destiny 2: The Witch Queen

https://www.youtube.com/watch?v=PYM7KDrx_Ho

The Witch Queen skupia się na postaci Savathûn, po tym jak w Beyond Light ukradła światło. Historia dodatku zaczyna się od Marsa pojawiającego się nagle po jego zejściu do Destiny Content Vault. Savathûn w tajemniczy sposób pojawiła się na powierzchni Marsa. Z Ikora Rey i Eris Morn badającymi nowy obóz w pobliżu Relic, Cabal ustawia działo celujące w statek Savathûn i tak zaczyna się całą przygoda. Dodatek został wydany 22 lutego 2022 roku.

Destiny 2: Lightfall

https://www.youtube.com/watch?v=fTPJy0m9n6A

Kolejnym sporym rozszerzeniem jest Destiny 2: Lightfall. Historia skupia się na wygnanym imperatorze Kliki, Calusie, obecnie uczniu Świadka, który wraz ze swoim mistrzem i armią Kliki z Legionu Cienia oraz Tormentorów atakuje tajne, zaawansowane technologicznie ludzkie miasto Neomuna na Neptunie. Lightfall oczywiśćie dodaje sporo nowej zawartości do całej gry, w tym nowe misje, lokacje PvE i mapy Pv, ekwipunek gracza, broń, a także nowy raid i dwa nowe dungeony. Premiera już 28 lutego 2023 roku.

Destiny 2 – oceny i opinie

Destiny 2 zdobyła mieszane, ale w większości pozytywne recenzje. Na portalu Metacritic może pochwalić się średnią ocen na poziomie 87 w wersji na XONE, w wersji na PS4 – 85. Natomiast wersja na PC zdobyła 83 punkty. 

Produkcja jest chwalona przede wszystkim za ciekawą linię fabularną, która funduje nam wiele sekwencji CG, dużą ilość misji do rozegrania, nowe aktywności, system progresji oraz możliwość najazdów. Recenzenci podkreślają również duży krok naprzód w porównaniu do pierwszej odsłony cyklu. Jednak Destiny 2 ma również kilka wad. Gracze zwracają uwagę na brak nowych przeciwników i klas postaci oraz na niezbyt wygórowany poziom trudności. 

Społeczność Steam’a również jest podzielona co do oceny Destiny 2:

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że ta gra jest aż tak dobra. Zawsze o niej słyszałem, ale czułem, że nie jest ona dla mnie. Zawsze była gdzieś w oddali. Postanowiłem ściągnąć ją z nudów, kiedy zobaczyłem, że znajomy w nią gra – spodobała mi się grafika i strzelanie. Wspomniany znajomy potem już nie grał, za to mnie wciągnęło, niczym Nieskończony Las Ozyrysa. Podobnie wciągnęło moją paczkę, której od razu zaprezentowałem grę. Dawno nie doświadczyliśmy tak wspaniałej przygody. Owszem jest kilka błędów, ale gdyby nie społeczność, pewnie nawet nie zwróciłbym na nie uwagi.

qc, SteamCommunity.com

Gra, która niszczy przyjaźń, związki i aspiracje do życia. Polecam!!!!

ToMax, SteamCommunity.com

Nie polecam strata czasu i pieniędzy. Bungie nie dba o tą grę jest na poziomie gry mobilnej. Fabuła w tej grze to burdel na kółkach i jest bardziej pokręcona niż loki Magdy Gessler.

Cebullario, SteamCommunity.com

Zwiastun i gameplay

Zwiastun Destiny 2 wydany na premierę gry, daje nam wgląd w warstwę fabularną produkcji i ukazuje nowych oraz dobrze nam już znanych bohaterów.

Fabuła i rozgrywka w Destiny 2

Fabuła Destiny 2 rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z pierwszej części gry. Czerwony Legion zniszczył ostatnie wolne miasto. Ci, którzy zdołali się uratować, uciekli w najodleglejsze zakamarki galaktyki. Zadaniem graczy jest ponowne zjednoczenie Strażników oraz odbudowanie utraconej w wyniku walki mocy. 

Rozgrywka, podobnie jak w Destiny, skupia się przede wszystkim na wykonywaniu misji głównych i pobocznych oraz eksploracji otaczającego nas świata. Większość zadań nastawiona jest jednak na kooperacje pomiędzy graczami. 

Sprawdź też: NVIDIA Reflex – co to jest i jak działa? Jak zmniejszyć opóźnienia w grach?

Dodatkowo nasz bohater z czasem będzie zdobywał coraz więcej doświadczenia, a co za tym idzie, będzie zwiększał swoje statystyki. Podczas wykonywania misji będziemy też mogli znaleźć nowy, czasami niezwykle wartościowy ekwipunek.  

Multiplayer

Destiny 2 jest zaprojektowane do zabawy w większym gronie. Oferuje nam szereg aktywności dla wielu graczy.

Jednym z trybów gry są m.in. Najazdy, które są wymagające i, aby móc w tym trybie zagrać, potrzeba sześcioosobowego składu. Dodatkowo dostępne są np. misje typu Szturm, które są łatwiejsze niż Najazdy i mogą w nich brać udział trzyosobowe drużyny. Gra dysponuje również pięcioma trybami walk na arenach PvP w czteroosobowych drużynach. 

Destiny 2 pojazdy
W grze znajdziemy również pojazdy do przemieszczania się

Wymagania sprzętowe Destiny 2

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 105 GB dostępnej przestrzeni
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-2400 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon R9 380 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 105 GB dostępnej przestrzeni
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe

Produkcja ze wszystkimi dodatkami zajmuje ok. 120 GB wolnego miejsca na konsoli PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz 111 GB wolnego miejsca na konsolach Xbox One i Xbox seria X/S.

Źródło obrazu głównego: bungie.com

Gry podobne do Destiny 2

Destiny 2 jest drugim tytułem w serii. Jeśli szukasz zatem czegoś podobnego do D2, sprawdź pierwszą odsłonę gry. Destiny, bo o niej mowa, osadzona została w futurystycznym uniwersum. Fabuła przenosi nas do XXVIII wieku, kiedy to ludzkość stanęła na skraju zagłady. Jedynym ratunkiem może okazać się legendarny obiekt zwany Podróżnikiem. Gracze wcielają się w rolę Strażników, którzy mogą posługiwać się niezwykłymi umiejętnościami zapewnianymi właśnie przez Podróżnika i stają do walki o ocalanie rodzaju ludzkiego. Gra została wydana na konsolę PS3, PS4, X360 oraz XONE. 

Destiny 2
Tej grze nie można odmówić pewnego specyficznego uroku | Źródło: gametyrant.com

Zarówno pierwsze, jak i drugie Destiny należy do gatunku strzelanek FPP, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat, dlatego na rynku możemy znaleźć wiele interesujących produkcji:

Outriders

Stworzone przez People Can Fly i Square Enix Outriders to mroczna strzelanka w klimatach science fiction. Gra została wydana na konsole PS4, PS5, XONE, XSX oraz komputery PC w 2021. W produkcji wcielamy się w członków załogi statku kosmicznego, którzy zostali wysłani z misją skolonizowania odległej planety Enoch.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint

Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint to strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby stworzona przez Ubisoft. Gra została wydana na konsole PS4, XONE oraz komputery PC w 2019. Wcielamy się w niej w żołnierza o imieniu Nomad, którego zadaniem jest zbadanie tajemniczej wyspy na Pacyfiku — Auroa. 

specyfikacja komputera scroll styczen 2023
Specyfikacja komputera testowego redakcji Scroll
11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *