Rozrywka

24.06.2022 15:51

Najlepsze tureckie seriale – sprawdź, co warto obejrzeć

Filmy i seriale TV i VOD
5
0
0
5
0

Tureckie seriale przyciągają uwagę widzów również w kraju nad Wisłą. Sprawdź, jakim tytułom warto przyjrzeć się bliżej. Przedstawiamy zestawienie produkcji z Turcji, które obejrzysz w języku polskim.

Gdzie można oglądać tureckie seriale po polsku?

Istnieje kilka różnych możliwości oglądania tureckich seriali po polsku w naszym kraju. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest sprawdzenie ramówki TVP 1, TVP 2 oraz TVP Kobieta. Te trzy kanały emitują najwięcej telenoweli i niektóre wybrane propozycje możemy znaleźć właśnie tam.

Zdecydowanie więcej produkcji znad Bosforu znajdziemy jednak w serwisie TVP VOD. Oprócz produkcji darmowych istnieje możliwość dostępu premium, który można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym jest opłacanie abonamentu radiowo-telewizyjnego, drugim wykupienie dostępu. Przewagą tego serwisu jest to, że oprócz bogatszej biblioteki to my decydujemy, kiedy chcemy oglądać dany serial.

Prawdziwym świętem dla fanów seriali tureckich okazało się jednak uruchomienie serwisu Dizi w naszym kraju. Znajdziemy tam wyłącznie produkcje tureckie (głównie seriale), które posiadają pełne polskie tłumaczenie. Dostęp do tego kanału możemy uzyskać na dwa sposoby: otwierając konto na serwisie streamingowym Dizi (wiąże się to z kosztem 5 złotych na miesiąc) lub odnajdując stosowny kanał telewizyjny Dizi w ofercie naszego operatora kablowego. Obecnie kanał ten dostępny jest u takich operatorów jak Orange, Vectra czy UPC Polska. Pełny spis dostępny jest na oficjalnej stronie dizi.pl.

tureckie seriale
Wspaniałe stulecie to jedna z najlepszych produkcji tureckiej telewizji | Źródło: materiały prasowe

Oprócz wyżej wymienionych wybrane tytuły możemy znaleźć także na takich serwisach jak Netflix, Player, Ipla czy CDA TV. Nie będziemy tam przebierać w nich, jednak jeżeli szukamy konkretnego tytuły i nie możesz go znaleźć w innych miejscach, warto jest dać im szansę.

Tureckie seriale – wybrane tytuły

Boom na produkcje z Turcji zaczął się około 8 lat temu, wraz z premierą Wspaniałego stulecia. Choć była to rzecz jasna telenowela, akcja ulokowana w czasach Sulejmana Wspaniałego nadała jej sznyt produkcji historycznej. W serialu nie zabrakło wątków romantycznych, licznych intryg oraz ukazania podbojów prowadzonych przez Sulejmana. Jak widać, połączenie to sprawiło, że serial odbił się szerokim echem. Od tamtej pory tureccy twórcy nie próżnowali i pojawiło się znacznie więcej produkcji, które możemy oglądać bez konieczności przebywania w Turcji i nauki lokalnego języka. Przygotowaliśmy zestawienie wybranych tytułów tureckich seriali, które mogą Was zainteresować. Obok tych produkcji nie powinniście przechodzić obojętnie! Co zatem twórcy znad Bosforu mają w swojej ofercie? Sprawdź najpiękniejsze tureckie seriale o miłości i nie tylko!

Przysięga

Przysięga to serial, który do tej pory doczekał się pięciu sezonów. Jest opowieścią o młodej dziewczynie, która rzucona została do wielkiego świata. Reyhan wiodła spokojne życie na wsi do momentu, gdy jej matka umiera. Na prośbę swojego wuja trafia do Stambułu, jednak jej wuj ma w tym swoje motywy. Pragnie, aby poślubiła ona jego syna, który wiedzie życie lekkoducha. Wuj ma nadzieję, że ślub odmieni mężczyznę, zmieniając go w odpowiedzialnego i pochłoniętego rodziną syna. Oboje nie są jednak zainteresowani sobą, mając swoje własne cele i pragnienia. Jak potoczą się losy Reyhan w wielkim mieście?

tureckie seriale: Przysięga
Przysięga | Źródło: vod.tvp.pl

Promyk nadziei

Produkcja, która z delikatniejszego odbiorcy z pewnością wyciśnie łzę. Promyk nadziei opowiada o losach rodziny, która na skutek zaplanowanej intrygi zostaje rozdzielona. Ömer, mąż i przyszły ojciec, zostaje niesłusznie skazany na pobyt w więzieniu. Jego ciężarna żona na skutek stresu spowodowanego sytuacją rodzi przedwcześnie. Ich dziecko staje przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, gdyż ktoś pragnie jego śmierci. W toku wydarzeń udaje się jednak uratować ich córkę, która w wieku 11 lat wreszcie ma okazję poznać ojca. Ten jednak oprócz radości pała żądzą zemsty na ludziach, którzy doprowadzili do ich nieszczęść. Czy Ömer zrealizuje swój plan?

Sprawdź też: Najlepsze filmy o miłości — nasza lista. Filmy romantyczne — ranking filmów o miłości, które warto obejrzeć

Zapukaj do moich drzwi

Serial znany pod oryginalnym tytułem Sen Çal Kapımı miał swoją premierę w 2020 roku, okazując się z marszu wielkim hitem. Produkcja cieszy się nieustającą popularnością zarówno w Turcji, jak i w krajach poza nią. O czym opowiada? To komedia romantyczna, która może wydawać się na pierwszy rzut oka mocno typową. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom! Dwójka młodych ludzi, aby osiągnąć swoje cele, postanawia wejść w związek. Jest on szczególnie nie na rękę kobiecie, jednak z czasem między parą pojawia się uczucie. Klasyk w postaci od nienawiści do miłości, jednak podany w bardzo dobrej formie z niezłą grą aktorską. Choć motywy w nim przedstawione mogą wydawać się trywialne, jest to jedna z najlepszych produkcji serialowych z Turcji.

Wspaniałe stulecie

Tytuł, od którego zaczęła się moda na tureckie seriale w naszym kraju. Opowiada o losach Imperium Osmańskiego za panowania Sulejmana Wspaniałego. I po prawdzie wielu widzów znajdzie tu coś dla siebie: skomplikowane dworskie intrygi, pałacowe romanse, podboje prowadzone przez władcę… Jest tego sporo, dzięki czemu serial posiada zawiłą i wielowątkową fabułę. Doceniony został nie tylko w Turcji, ale także w ponad 50 innych krajach, gdzie znalazł oddaną rzeszę fanów.

Wspaniałe Stulecie
Wspaniałe stulecie | Źródło: vod.tvp.pl

Wymarzona miłość

Serial obyczajowy z elementami komediowymi Wymarzona miłość opowiada o losach Sanem, niepoprawnej marzycielki. Dziewczyna chce zostać pisarką, co sprawia, że na dłuższą metę nie może zagrzać miejsca w każdej innej pracy. Ta sytuacja nie podoba się jej ojcu, który stawia przed nią ultimatum. Sanem musi przyjąć ofertę pracy w agencji reklamowej, w której pracuje jej siostra. Tymczasem w firmie dochodzi do walki o wpływy między dwoma synami właściciela – czy Sanem zostanie wciągnięta do intrygi? Po czyjej stronie się opowie?

Filmy erotyczne na platformie Netflix? Sprawdź, które warto zobaczyć!

Miłosne potyczki

Kolejna propozycja na naszej liście dla fanów komedii romantycznych. Swoista opowieść o Kopciuszku wyrwanym z prowincji do wielkiego świata? Tak w krótkich słowach można podsumować Miłosne potyczki. Młoda dziewczyna z prowincji szuka swojego miejsca w Stambule. W drodze na rozmowę o pracę dochodzi do nieprzyjemnego incydentu z mężczyzną, który jak się później okazuje, ma być jej przełożonym. Kobieta robi jednak na nim wrażenie i dostaje pracę. Sytuacja jednak nie podoba się dwóm kobietom: Suny, która miała pracować jako asystentka szefa, oraz Didem, która dostrzega uczucie kiełkujące między dwojgiem młodych ludzi. Miłosne potyczki to produkcja z niezwykle trafnie dobranym tytułem – nie zabraknie tu rywalizacji między zazdrosnymi kobietami oraz licznych wątków romantycznych. Obowiązkowa pozycja dla fanów tego gatunku.

Sprawdź też: Netflix – najlepsze filmy romantyczne. TOP 14 filmów o miłości dostępnych na Netfliksie

Elif

Propozycja z 2014 roku, jednak ignorowanie jej z powodu odległej daty premiery będzie nieroztropne. Elif jest najdłużej emitowanym tureckim serialem w Polsce – produkcja doczekała się ponad 1100 odcinków! Dziewczynka imieniem Elif, która jest główną bohaterką produkcji, nie ma łatwego życia. Początkowo dowiadujemy się, że ma zostać sprzedana jako wynagrodzenie za długi jej ojczyma. Udaje się jej uciec wraz z matką, jednak musi poznać swoją przeszłość. Dziewczynka ma zamiar zrobić wszystko, aby poznać swojego prawdziwego ojca. To wzruszająca opowieść o dorastaniu młodej osoby w świecie, który nie do końca stoi po jej stronie. Jak potoczą się losy Elif?

tureckie seriale: Elif
Elif | Źródło: vod.tvp.pl

Narzeczona ze Stambułu

Bogaty biznesmen i młoda piosenkarka – dwa różne światy, które łączy uczucie. Jednak, jak to bywa w wyższych sferach, reprezentantka niższej warstwy społecznej nie jest mile widziana. Faruk, właściciel firmy przewozowej, będzie musiał znaleźć sposób, aby przekonać do swojej wybranki całą rodzinę, a w szczególności swoją matkę. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż ma już ona wybrankę dla syna, której koneksje mogą przyczynić się do poszerzenia dobrobytu rodziny. Czy człowiek sukcesu i biedna piosenkarka zdołają przekonać świat do ich miłości? Narzeczona ze Stambułu to turecki serial obyczajowy, jednak nie zabraknie tu także wątków romantycznych.

Więzień miłości

Opowieść o rodzeństwie, które zrobi dla siebie wszystko. Więzień miłości opowiada o losach Ömera i Ayse, brata i siostry, którzy stają przed wielką tragedią. Okazuje się, że Ayse jest nieuleczalnie chora i zostało jej kilka miesięcy życia. Ömer wcześniej prowadził życie lekkoducha, któremu nie zależało na stworzeniu rodziny, co było nie w smak Ayse. W ostatnich miesiącach życia Ayse jej brat chce zrobić wszystko, aby ją uszczęśliwić – aranżuje więc fikcyjne małżeństwo, gdzie za pieniądze opłaca Zehrę, która ma udawać jego żonę w ostatnich chwilach życia siostry. Sytuacja jednak wymyka się Ömerowi spod kontroli.

Fatma

Fatma to serial dostępny na platformie Netflix, który składa się zaledwie z sześciu epizodów. Nie powinniście przechodzić obok niego obojętnie, gdyż to swoisty powiew świeżości na naszej liście. Ten turecki serial to kryminał, opowiadający o losach tytułowej Fatmy, która rozpoczyna nowe życie w Stambule. W mieście tym planuje również rozpocząć poszukiwania swojego zaginionego mężą, jednak jej plany spotykają się ze smutną rzeczywistością licznych niepowodzeń. W toku wydarzeń Fatma zostaje doprowadzona pod ścianę – jednak ta sytuacja przetapia ją na stal. Jej zmiana jest diametralna – z uległej sprzątaczki staje się kobietą silną i skupioną na swoim celu. Czy uda się jej zrealizować swoje plany? Tego dowiecie się na Netfliksie.

Fatma
Fatma | Źródło: netflix.com

Zraniona miłość

Turecki serial, znany także pod oryginalnym tytułem Vatanım Sensin, co możemy przetłumaczyć jako Jesteś Moją Ojczyzną. To propozycja dla fanów historii Turcji, gdyż jej akcja jest silnie powiązana z ważnymi wydarzeniami z początku XX wieku. Fabuła rozpoczyna się podczas trwania I wojny bałkańskiej (1912 rok) i opowiada o losach majora armii osmańskiej Cevdeta. Jako wielki patriota jest on zawsze gotowy stanąć na wezwanie swojej ojczyzny. Gdy ta wzywa po raz kolejny ze względu na greckie zagrożenie, Cevdet nie waha się i rusza na front. Niestety, jego rodzina nie podziela jego patriotyzmu, co prowadzi do jej rozpadu. Zraniona miłość to ciekawa propozycja dla fanów historii oraz opowieści o miłości do ojczyzny, która ważniejsza jest niż rodzina.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu! Tureckie seriale to fenomen na polskim rynku, a szeroki wybór gatunków sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pominęliśmy jakiś tytuł, który Waszym zdaniem powinien się znaleźć na liście? Dajcie znać w komentarzu o tym oraz o swoich ulubionych serialach!

Zastanawiasz się, ile kosztuje Netflix? Sprawdź nasz artykuł o aktualnym cenniku Netfliksa!

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.