Mikstury Minecraft

Rozrywka

07.10.2021 15:20

Mikstury Minecraft – jak stworzyć mikstury w Minecraft?

Gry
67
10
2
67
10

Jak stworzyć mikstury w Minecraft? Jakie jest zastosowanie mikstur w Minecraft oraz jak je wytworzyć bez ryzyka otrucia Steve’a lub wysadzenia go w powietrze? Odpowiedzi na te oraz inne związane z alchemią pytania znajdziesz poniżej.

Mikstury Minecraft – jak je stworzyć? Składniki i sprzęt

Podstawowym narzędziem do ważenia wszelkich wywarów jest statyw alchemiczny (ang. brewing stand). Jest to rodzaj stołu rzemieślniczego, którego ekran craftingu składa się z osobnych slotów na maksymalnie trzy butelki, paliwo oraz odczynnik. Jeszcze do kwietnia 2019 roku i opublikowanej wtedy, pierwszej paczki uaktualnień 1.14 z cyklu Village & Pillage, zdobycie tego przedmiotu nie byłoby możliwe bez uprzedniej wizyty w Netherze. W związku ze wspomnianym update’em, statywy alchemiczne na stałe zagościły wewnątrz wiosek, gdzie można korzystać z nich „przy okazji” lub nawet zabrać do własnej kryjówki używając kilofa. Jest to jednak wyłącznie częściowe ułatwienie, ponieważ paliwem dla produkcji mikstur jest płomienny proszek, który pozyskać można jedynie z płomiennych różdżek, posiadanych przez zamieszkujących Nether Płomyków. Jedna sztuka płomiennego proszku wystarcza, by zasilić statyw alchemiczny do stworzenia dwudziestu mikstur. Oprócz tego konieczna będzie podstawa dla wszystkich eliksirów, jaką jest szklana butelka z wodą.

Mikstury Minecraft
Źródło: curseforge.com

Receptury mikstur w Minecraft i ich kombinacje

Bazową miksturą w Minecraft, od której zaczyna się każdy proces warzenia niezależnie od stopnia zaawansowania docelowego wywaru, jest tzw. niezgrabna mikstura. Oprócz płomiennego proszku oraz butelki z wodą wymaga ona dodania w polu składników netherowej brodawki. Dopiero tak otrzymanemu eliksirowi można nadać później efekt (który zależy od użytego odczynnika):

  • błona fantoma – mikstura powolnego opadania;
  • cukier – mikstura szybkości;
  • kawałek lśniącego arbuza – mikstura leczenia;
  • królicza noga – mikstura skoku;
  • łza ghasta – mikstura regeneracji;
  • magmowy krem – mikstura ognioodporności;
  • oko pająka – mikstura zatrucia;
  • płomienny proszek – mikstura siły;
  • rozdymka – mikstura oddychania pod wodą;
  • skorupa żółwia – mikstura żółwiego mistrza;
  • złota marchewka – mikstura noktowizji.

Zobacz: Stół do zaklęć – jak zrobić enchant w Minecraft?

Tak otrzymaną, podstawową miksturę następnie można ulepszyć do wywaru trzeciego stopnia poprzez dodanie odczynnika modyfikującego:

  • jasnopył – wzmacnia efekt mikstury;
  • pył czerwonego kamienia – wydłuża działanie mikstury;
  • sfermentowane oko pająka – pozwala na stworzenie mikstur o negatywnym efekcie;
  • proch – pozwala na stworzenie mikstur miotanych;
  • oddech smoka – pozwala na stworzenie trwałej mikstury miotanej.

Porady przy tworzeniu mikstur – co warto wiedzieć?

Z miksturami trzeciego stopnia wiąże się charakterystyczny bilans między siłą efektu (za który odpowiada użycie jasnopyłu) a czasem działania (który przedłuża pył czerwonego kamienia). Mikstura o spotęgowanej sile będzie miała krótszy czas działania, natomiast eliksir działający dłużej nie może zostać wzmocniony. Charakterystycznym składnikiem jest sfermentowane oko pająka – dodanie go do którejkolwiek z otrzymanych mikstur tworzy efekt negatywny, najczęściej dokładnie przeciwny do poprzedniego działania wywaru. Wyjątek stanowi mikstura noktowizji, otrzymywana poprzez wykorzystanie złotej marchewki. Modyfikacja takiej mikstury z użyciem wspomnianego oka sprawia, że staje się ona miksturą niewidzialności.

Twórcy Minecrafta najpewniej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii mikstur. Choć podobnie jak z systemem doświadczenia i zaklęć, Mojang wciąż wydaje się niepewny stopnia zaangażowania, jaki powinien włożyć w elementy RPG ich flagowego tytułu, to obecność niewykonalnych, lub pozbawionych działania mikstur w plikach gry może świadczyć o konkretnych planach związanych z alchemią.

Źródło obrazka głównego: rockpapershotgun.com

67
10

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *