1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Stół do zaklęć – jak zrobić enchant w Minecraft?

Poradniki

29.06.2021 10:56

Stół do zaklęć – jak zrobić enchant w Minecraft?

Gry
4
1
0
4
1

Jak zrobić enchant w Minecraft? Oto poradnik krok po kroku, co należy wykonać, aby wytworzyć stół do zaklęć. Dowiedz się wszystkiego o bloku enchanting table w grze Minecraft.

Jak zrobić enchant – wymagane materiały

Jeśli grasz w Minecrafta już dłuższy czas i mocno rozwinąłeś swoją postać, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zrobić enchant. Chodzi o zaklinanie narzędzi i innych przedmiotów, aby były one zdecydowanie silniejsze niż ich standardowe wersje. Do wykonywania tej czynności potrzebujesz tzw. enchanting table umożliwiającego ulepszanie przyrządów wykorzystywanych w trakcie eksploracji wirtualnego świata.

W pierwszej kolejności należy zgromadzić niezbędne materiały, aby wytworzyć enchant. Minecraft nie ułatwia zadania, ponieważ odpowiednie bloki rzadko występują w dużych ilościach, dlatego znalezienie choćby jednej sztuki wymaga sporo trudu z Twojej strony. W celu zbudowania konstrukcji do czarowania ekwipunku musisz zdobyć cztery bryły obsydianu, dwa diamenty oraz książkę. Kryształy i skałę szkliwa wulkanicznego znajdziesz naturalnie w jaskiniach, natomiast trzeci element sporządzisz z papieru i skóry.

Źródło: pcgamesn.com

Zobacz też: Mobilne gry dla wielu graczy – najpopularniejsze gry multiplayer na telefon

Kiedy masz już wszystkie surowce, możesz przystąpić do wykonania enchanting table. Jak zrobić stół do zaklęć? Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na biurko rzemieślnicze Twoim oczom ukaże się pole w rozmiarze 3 × 3 podzielona na mniejsze kawałki. W całej dolnej tercji i środkowym fragmencie umieszczasz obsydiany. W bocznych rejonach ustawiasz z kolei diamenty, a na samej górze kładziesz książkę. Takie ułożenie pozwala uzyskać szukany przez Ciebie przedmiot.

Enchanting table – co to jest?

Zastanawiasz się, czym w ogóle jest enchanting table w Minecrafcie? Czarowanie narzędzi wymaga najpierw skonstruowania odpowiedniego wyposażenia. Wspomniany blok ulepsza posiadane przyrządy pod kątem wytrzymałości, mocy i prędkości realizowania konkretnych zadań. Dodatkowe efekty mieczy, kilofów, łuków i zbroi okazują się bardzo przydatne w walce oraz eksploracji świata. To ułatwia rozgrywkę, a to dzięki przyspieszeniu zabijania stworów bądź kopania skał.

Stół do zaklęć działa tak samo, jak pozostałe elementy przeznaczone do wytwarzania lub modyfikowania przedmiotów. Inaczej prezentuje się tylko panel, w którym nadajesz swojemu ekwipunkowi nowe właściwości. Zamiast standardowego pola w rozmiarze 3 × 3 na ekranie widzisz zawartość podręczną i dwie strefy do umieszczania różnych materiałów. Całe menu wygląda intuicyjnie i z reguły nie sprawia większych kłopotów nawet osobom mniej zaznajomionym z tematem.

Źródło: linuxhint.com

Jak zrobić enchant – co można zaklinać na stole?

Samo czarowanie narzędzi z użyciem wspomnianego wcześniej bloku wymaga zdobycia dodatkowych tworzyw. Po ustawieniu przyrządu w jednym obszarze, w drugi powinieneś wstawić na przykład złoto czy lazur, aby mieć szansę uzyskania oczekiwanego efektu. Oprócz tego musisz poświęcić zdobyte punkty doświadczenia. Przepisów dotyczących ulepszania akcesoriów w Minecrafcie jest bardzo dużo, dlatego gracze często korzystają z gotowych wskazówek dostępnych w Internecie. Społeczność skupiona wokół Minecrafta chętnie dzieli się doświadczeniami w tym zakresie.

Które przedmioty możesz wzmacniać w świecie Minecrafta? Zaklinanie obejmuje wszystkie podstawowe elementy ekwipunku przydatne podczas walki i wydobywania skał. Mowa zatem o hełmach, zbrojach, nogawicach, butach, mieczach, łukach, siekierach, łopatach, kilofach, motykach, kuszach, a nawet wędkach. W nowszych wersjach Minecrafta enchanting da się zrealizować również w przypadku trójzębu, który dzięki właściwościom pomocniczym przeistacza się w potężną broń krótkiego i dalekiego zasięgu.

Zobacz też: Top 10 gier free-to-play. Najlepsze darmowe gry

Jak wzmocnić enchant table w Minecraft?

Czy istnieje sposób na wzmocnienie czarów? Owszem, twórcy gry przewidzieli dwa sposoby pozwalające uzyskiwać atrakcyjniejsze enchanty. Minecraft oferuje na przykład opcję otoczenia stołu regałami wypełnionymi książkami przy zachowaniu odstępu jednego sześcianu. Obecność tych bloków sprawia, że na ekranie widać animację przepływania liter w stronę enchanting table. Wtedy masz szansę korzystać z bardziej zaawansowanej magii.

Oprócz tego przydatne okazuje się także kowadło. Minecraft nie umożliwia co prawda bezpośredniego otrzymywania dodatkowych efektów, ale za to pomaga łączyć zaklęcia. Dzięki temu w trybie kreatywnym da się dodawać do siebie różne ulepszenia i tworzyć niezwykle silne narzędzia i bronie. W kampanii survivalowej funkcja ta jest ograniczona, ponieważ udoskonalenia nie przekraczają maksymalnego poziomu.

jak zrobić książkę w minecraft

Minecraft w wersji cyfrowej na PC

Sprawdź

Wiesz już, jak zrobić enchant w Minecrafcie. Umiejętność zaklinania wybranych przedmiotów z wykorzystaniem stołu skutecznie przyspiesza realizowanie określonych zadań, ułatwiając eksplorację świata i zabijanie stworów. W dalszych etapach rozgrywki walka z bestiami wymaga mocniejszego ekwipunku, dlatego warto znać opisany tutaj przepis na enchanting table. Czarowanie stanowi świetne urozmaicenie wirtualnego życia w Minecrafcie.

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.