KOTOR Knights of the Old Republic to kultowa gra, która się doczekała remake. - Scroll

Rozrywka

10.01.2022 15:13

KOTOR – Knights of the Old Republic remake zrewolucjonizuje rozgrywkę

Gry Newsy Star Wars
9
0
0
9
0

KOTOR Knights of the Old Republic jest kultową grą przez wielu uznawaną za najlepszą ever, więc wszelkie zmiany są ryzykowne. Jaką rewolucję przeprowadzi Aspyr?

KOTOR – Knights of the Old Republic jest w trakcie przeróbki przez studio Aspyr. Nie jest to tylko kosmetyczna zmiana, ale całkowite odbudowanie gry od podstaw. Remake ma zachować historię i charakter gry, a przerobić warstwę graficzną, tak by nie odstawała od najnowszych produkcji. Wygląda na to, że jednak zapowiada się jeszcze jedna znacząca zmiana – system walki. Według oferty pracy studio poszukuje specjalisty od projektowania takich systemów.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że studio ma zamiar odejść od turowego systemu walki na rzecz bardziej współczesnych rozwiązań, sprawdzonych dla przykładu w Jedi: Fallen Order. Takie posunięcie może zachęcić nowych graczy do sięgnięcia po tytuł, którego dotychczas nie brali pod uwagę. Osobiście zostawiłbym system turowy jako jedną z opcji, gdyż była to część uroku pierwowzoru. Zdaję sobie jednak sprawę, że zaprojektowanie spójnego systemu walki, który pogodziłby obydwa rozwiązania, może okazać się niemożliwe.

Sprawdź też: LEGO Star Wars: Skywalker Saga – recenzja gry. Klocki, których szukaliśmy!

Nie byłby to też pierwszy raz, kiedy niedawny remake porzucił elementy oryginału lub wprowadził poważne usprawnienia, które dla zagorzałych fanów oryginału były krokiem za daleko. Idealnym przykładem w tym wypadku jest Final Fantasy 7, którego remake porzucił turowy system walki na rzecz dynamicznego z perspektywy trzeciej osoby. Dla części bezkompromisowych fanów było to zbyt duże odejście od oryginału. Z drugiej strony należy zaznaczyć, że nie da się zadowolić wszystkich, gdyż znalazły się osoby, które usprawnienia do zarządzania ekwipunkiem w remake Resident Evil 3 uznały za „zniszczenie” kluczowego elementu rozgrywki

To, czy doniesienia związane z KOTOR – Knights of the Old Republic się sprawdzą, dowiemy się zapewne przy kolejnym zwiastunie. Odejście od turowego systemu walki zniechęciłoby Cię do zagrania w remake?

https://youtu.be/lL-RfE-ioJ8

Sprawdź też: Star Wars Jedi: Ocalały – kiedy premiera? Trailer i najważniejsze informacje

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *