1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Jak zrobić fajerwerki w Minecraft? Instrukcja robienia fajerwerków w Mc

Rozrywka

1 tydzień temu

Jak zrobić fajerwerki w Minecraft? Instrukcja robienia fajerwerków w Mc

Gry
1
0
0
1
0

Chcesz stworzyć efektowny dekoracyjny pokaz fajerwerków w hicie Mojang Studios? Przedstawiamy najprostsze sposoby na to, jak zrobić fajerwerki w Minecraft – i wyjaśniamy, do czego się przydają.

Fajerwerki w Minecraft – do czego służą?

Podstawowe zastosowanie fajerwerków w Minecrafcie to oczywiście efekty wizualne. Pozwalają stworzyć naprawdę wielki i piękny pokaz – na Sylwestra, randkę czy ekstremalnie wybuchowe urodziny. Specjalne rakiety polecą ku niebu, by tam wybuchnąć (w przypadku opcji z efektem eksplozji) i rozbłysnąć barwnymi światłami. Dzięki szerokiej gamie wariantów gracze komponują niezliczone pokazy pirotechniczne.

fajerwerki minecraft
Źródło: PCGamesN.net

Zobacz też: Stół do zaklęć – jak zrobić enchant w Minecraft?

Gamerzy wykorzystują fajerwerki między innymi do uczczenia wzniesienia kolejnej zjawiskowej budowli. W pierwszej wersji Mc, w której zostały udostępnione, służyły zresztą wyłącznie efektownemu ozdabianiu nieba. Nieco później twórcy nadali fajerwerkom dodatkową, jeszcze bardziej praktyczną funkcję. Barwne rakiety umożliwiają przyspieszenie lotu elytrą. Wystarczy je odpalić, by niezwykle szybko przemierzyć daną odległość w powietrzu. 

Funkcja tworzenia fajerwerków (ang. fireworks) w Minecraft została zapowiedziana 24 października 2012 roku na Mineconie, przez Jensa „Jeb” Bergstena. Półtora miesiąca później pokazał on graczom pierwszego screenshota ukazującego fajerwerki, a do oficjalnego użytkowania zostały udostępnione w wersji 1.4.6 Mc. Z kolei w edycji 1.11.1 ulepszono tę funkcjonalność, dodając otrzymywanie obrażeń na skutek kontaktu z eksplozją oraz wspomnianą opcję przyspieszenia elytry. A jak zrobić takie podniebne race?

Jak zrobić fajerwerki w Minecraft? Sposoby

Podstawowe tworzenie fajerwerków w Minecraft jest na szczęście bardzo proste i składa się z dwóch przedmiotów bazowych: prochu strzelniczego i papieru. Wystarczy otworzyć sekcję wytwarzania oraz z Inventory do Crafting przenieść po jednej sztuce wspomnianego papieru i prochu, kładąc pierwsze nad drugim. Połączenie to skutkuje pojawieniem się z prawej strony Firework Rocket, czyli gotowej rakiety.

Minecraft w wersji cyfrowej na PC

By wystrzelić fajerwerki, wystarczy kliknąć ziemię rakietą (prawym przyciskiem myszy), ewentualnie umieścić ją w specjalnym dozowniku do odpalania na odległość. Taka rakieta będzie jednak pozbawiona efektu eksplozji. By stworzyć model wybuchający, należy do produktów bazowych dodać gwiazdę pirotechniczną. Tę stworzysz, łącząc proch strzelniczy z wybranym przez Ciebie kolorem (albo kilkoma!) oraz dodatkowym składnikiem odpowiedzialnym za nadanie wystrzałowi efektu (np. diamentem). 

Można też pominąć kreowanie gwiazdy, dodając do papieru i prochu tworzące ją przedmioty. Fajerwerkom da się oczywiście nadać wiele kształtów i barw eksplozji. W tym celu wystarczy stworzenie kilku gwiazd pirotechnicznych różniących się kolorami barwników czy dodatkowymi składnikami, po czym dołączenie ich do produktów bazowych. Im więcej odmiennych gwiazd zostanie połączonych z podstawową rakietą, tym bardziej rozbudowanego pokazu możesz oczekiwać.

fajerwerki minecraft
Źródło: PCGamesN.net

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft – ranking top 10 gier dla miłośników budowania

Ciekawostki o fajerwerkach w Minecraft 

Gracz ma niemal pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądała eksplozja fajerwerków w Minecraft. Poza ich kształtem i kolorem panuje również nad prędkością oraz czasem lotu rakiety, odpowiednio dodając lub odejmując proch strzelniczy (należy układać go obok siebie, nie jeden na drugim w jednym polu). Jego 1 porcja jest równa długości lotu od 12 do 20 kratek, 2 – od 23 do 38, a 3 (dostępne maksimum) – 40 do 57.

Kolejna ciekawostka dotyczy przyspieszania lotu elytrą przy pomocy fajerwerków. Jeśli użyjesz w tym celu rakiety z gwiazdką pirotechniczną, otrzymasz 5 punktów obrażeń przez kontakt z eksplozją. A jeżeli spowoduje ona śmierć, na czacie przeczytasz: Gracz [tu nazwa nieszczęśnika] odszedł z hukiem. Lepiej zostawić ją więc do tworzenia pokazów, a do wyścigów zostawić podstawową. Co więcej, fajerwerki są drugim przedmiotem o największej liczbie możliwych wersji (zaraz po sztandarach). Jest ich aż 4,13 x 10^138! Tym samym warto przysiąść nad tym dodatkiem, samodzielnie testując dostępne opcje.

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.