1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Ile zarabia Friz z Ekipą?

Rozrywka

25.10.2021 20:46

Ile zarabia Friz z Ekipą?

Online
19
5
0
19
5

Ile zarabia Friz jest czymś, co zajmuje myśli tysięcy ludzi. Czy fenomen marketingowy Friza i jego Ekipy jest kurą znoszącą złote jaja, czy raczej są to drobne na kino i lody? Tego dowiesz się poniżej.

Ile zarabia Friz – ale kim właściwie jest Friz?

Karol Wiśniewski znany szerszej publiczności jako Friz to jeden z najbardziej wpływowych ludzi polskiego internetu, a ma zaledwie 25 lat. Friz tworzy materiały na swój kanał YouTube od 2010 roku. Początkowo publikował treści związane z popularną grą Pokemon GO, z czasem jego content odbił w nieco bardziej lifestylową stronę. Zaledwie 3 lata temu rozpoczął projekt „Ekipa”, do którego zaprosił grupę influencerów, w skład której weszli jego przyjaciele. Zamieszkali oni razem w luksusowym domu na obrzeżach Krakowa i razem tworzą materiały na kształt reality show. Ekipa Friza składa się z 11 youtuberów, operatorów, montażystów, asystentów i menagerów. Łącznie blisko 40 osób czuwa nad produkcją wideo.

Friz i Ekipa – współpraca czy wykorzystywanie fejmu?

Ekipa Friza zyskała gigantyczną popularność w Polsce. Świadczą o tym miliony obserwatorów i subskrybentów na ich profilach społecznościowych. Bezapelacyjnie grupa stała się niebywałym fenomenem i osiągnęła ogromny sukces. Nie dziwi więc fakt, że korzystając z fali popularności, wiele marek chętnie nawiązuje z nimi współprace.

Sprawdź też: YouTube jako źródło zarobku? Ile można zarobić w Polsce na prowadzeniu kanału w serwisie YouTube?

Jedną z najgłośniejszych kolaboracji, jakie miały miejsce w ostatnim czasie są z pewnością lody Ekipy stworzone z firmą Koral. Kolejki młodych fanów ustawiały się przed sklepami spożywczymi, aby kupić loda opakowanego w ich logo. Abstrakcją wydaje się również fakt, że same papierki po lodach stały się prześmiewczo „papierem wartościowym”, gdy ludzie próbowali sprzedawać je na popularnych serwisach aukcyjnych, za gigantyczne sumy pieniędzy.

Dzisiejszy świat influencerów ma ogromny wpływ na branże e-commerce. Nie dziwi więc fakt, że wielu popularnych ludzi z sieci wykorzystuje swój fame na podejmowanie licznych współprac z markami, dla których stanowią doskonałą reklamę.

Na czym zarabiają youtuberzy?

Głównymi źródłami przychodów influencerów i twórców wideo na YouTube są między innymi zarobki z samego YouTube tj. wyświetlane reklamy, płatne subskrypcje, superczat, naklejki czy wspieranie przez subskrybentów. Youtuberzy zarabiają również na współpracach z markami, publikując treści sponsorowane, udostępniając wizerunek czy mając procent od sprzedaży reklamowanego produktu. Wśród pozostałych przychodów wymienić można również merchandising, w który wchodzą produkty własne takie jak ebooki, koszulki, czy inne gadżety. Warto jednak wiedzieć, że zarobki z samego YouTuba to zaledwie część całości. W przypadku Ekipy youtuberzy dywersyfikują swoje źródła i zarabiają na wielu kanałach związanych z ich internetową działalnością.

Do sedna, ile zarabia Friz?

Stan konta Karola Wiśniewskiego wzbudza niemałe zainteresowanie wielu internautów, którzy wciąż dociekają – ile zarabia Friz? Grupa youtuberów ma na swoim koncie wiele udanych kampanii z dużymi markami. Co więcej, podjęto działania w celu wprowadzenia spółki akcyjnej Ekipa Holding na giełdę. Ekipę wyceniono na 252,25 mln zł. Tak zatrważająca suma potwierdza, że prowadzone przez grupę projekty generują gigantyczne przychody.

Źródeł dochodu Friza i Ekipy jest naprawdę sporo. Od zysków z samego YouTube’a przez współprace i wydanie płyty po sklep internetowy Ekipatonosi, który ruszył w 2019 roku. Sam Karol swego czasu ujawnił w programie Duży w Maluchu, że rocznie na konto firmy wpływa blisko 10 milionów złotych.

Bezapelacyjnie Ekipa Friza stała się fenomenem polskiego internetu. Youtuberzy nieustannie zaskakują swoich fanów, angażując się w liczne projekty. Choć duże zarobki młodych influencerów wzbudzają wiele kontrowersji, nie sposób zaprzeczyć, że mają oni dobry biznesplan, który konsekwentnie realizują.

Sprawdź też: Programy do streamowania (2021). Dzięki nim zostaniesz streamerem na YouTube lub Twitch TV

19
5

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.