friz ekipa lody

Rozrywka

11.03.2022 14:58

Ile zarabia Friz z Ekipą?

Biznes Online
61
19
6
61
19

„Ile zarabia Friz?” jest czymś, co zajmuje myśli tysięcy ludzi. Czy fenomen marketingowy Friza i jego Ekipy jest kurą znoszącą złote jaja, czy raczej są to drobne na kino i lody? Tego dowiesz się poniżej! Kim jest Friz i jak doszedł do obecnego sukcesu?

Ile zarabia Friz – ale kim właściwie jest Friz?

„EKIPA” to nie tylko kanał na YouTubie, ale także genialne wykorzystanie marketingu w sieci. Karol Wiśniewski, czyli Friz, jest 25-letnim fenomenem polskiego internetu. To właśnie on jest założycielem kanału „EKIPA”. Dzięki filmom na YouTubie i swojej działalności w sieci stał się jednym z najpopularniejszych i najbogatszych osób w polskim internecie. Jednak jego aktywność na social mediach trwa już od 11 lat. Początki Friza sięgają 2010 roku, kiedy na YouTubie nagrywał filmy na temat gier takich jak Minecraft czy Pokemon Go. Pierwszy film na jego głównym kanale (Karol Friz Wiśniewski) nosi tytuł „Wisnia Rolki 1”, gdzie przez 3 minuty widać młodego Friza na rolkach. Na samym początku pojawia się napis „FreeZee Production”, a na koniec autor podpisuje się jako „Karolziomek”, nie wiedząc jeszcze, co czeka go w przyszłości.

Dopiero od 2018 roku Friz zaczął budować markę i tworzyć filmy wraz ze swoją Ekipą, z którą mieszka w willi pod Krakowem. Obecnie odnoszą wielki sukces, zajmując się nagrywaniem piosenek, sprzedażą merchu pod logiem „EkipaToNosi”, współpracą z marką „Koral”, dzięki której rozpoczęła się sprzedaż znanych lodów „EKIPY” oraz różnymi współpracami z YouTube’a.

Friz i Ekipa – współpraca czy wykorzystywanie fejmu?

Aktualnie Ekipa składa się z 11 influencerów: Friza (Karol Wiśniewski), Wersow (Weronika Sowa), Murcix (Marta Błoch), Marcysi (Maria Ryskala), Tromby (Mateusz Trombka), Nowciax (Piotr Nowak), Patec Wariatec (Jakub Patecki), Mini Majka (Mateusz Krzyżanowski), Poczciwego Krzycha (Kamil Chwastek), Wujka Łukiego (Łukasz Wojtyca) i Fusiałki (Kasia Bożek). Poza Wujkiem Łukim każda z osób zajmuje się także własnymi kanałami na YouTubie oraz profilami na Instagramie, gdzie docierają do bardzo dużego grona odbiorców.

Sprawdź też: YouTube jako źródło zarobku? Ile można zarobić w Polsce na prowadzeniu kanału w serwisie YouTube?

Najgłośniej zrobiło się o tej grupie w momencie kolaboracji YouTuberów z firmą Koral, kiedy w marcu 2021 roku do sprzedaży trafiły owocowe sorbety z logiem Ekipy. W dniu premiery lodów w całej Polsce sprzedano aż milion sztuk produktu. Do tak wielkiego sukcesu przyczyniła się także sprytna akcja marketingowa, która polegała na wystawieniu samych papierków po lodach na serwisach aukcyjnych za 300 000 zł. Kontrowersyjna promocja miała na celu wskazywać na to, że lody Ekipy są pożądanym i luksusowym produktem, który w rzeczywistości w sklepach można dostać za kilka złotych. Jednak miało to duży wpływ szczególnie na dzieci i młodzież, która z zapałem opróżniała sklepowe lodówki z owocowych sorbetów.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Ekipa z kanału na YouTubie ze śmiesznymi filmikami stała się rozpoznawalną marką w kraju. Współprace z influencerami są częścią marketingu dużych przedsiębiorstw. Młode osoby z dużymi zasięgami w sieci mają ogromny wpływ na branżę e-commerce oraz kreowanie trendów. Nic zatem dziwnego, że YouTuberzy wykorzystują swój fejm i wizerunek do biznesowych kolaboracji.

Na czym zarabiają youtuberzy?

Częstym i błędnym założeniem jest, że YouTuberzy zarabiają na samej liczbie wyświetleń. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana. Na platformie można zarabiać m.in. przez monetyzację kanału, czyli reklamowanie produktów partnerskich, współpracę z firmami, na liczbie odtworzonych reklam podczas filmu. Poza takimi możliwościami YouTuberzy często sprzedają swój merch, czyli ubrania i gadżety związane z ich kanałem.

Do sedna, ile zarabia Friz?

Wiele osób zastanawia się, ile zarabia Friz. Nie zajmuje się przecież zwykłą pracą na etacie, jak większość jego rówieśników. 25-letni influencer, goszcząc w odcinku YouTubera Duży w Maluchu zatytułowanym FRIZ NAJBOGATSZYM YOUTUBEREM W POLSCE? *Najmłodszy milioner w Maluchu*, ujawnił, że rocznie zarabia nawet 10 milionów zł. Sukces młodego YouTubera przyniósł wraz ze sławą ogromne zyski. Jego Ekipę wyceniono na wartość 252 mln złotych. Friz podejmuje kolejne kroki, aby spieniężać swój sukces. Spółka akcyjna Ekipa Holding ma stać się spółką giełdową dzięki podpisaniu umowy z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym, co spowoduje połączenie firm.

Ekipę Friza można uznać za fenomen polskiego internetu. Młodzi YouTuberzy zarabiają ogromne pieniądze, korzystając z pełni życia. Stale mają nowe pomysły i angażują się w nowe projekty oraz kolaboracje, dzięki czemu robi się o nich coraz głośniej. Ciekawe czym jeszcze zaskoczą nas YouTuberzy z kanału Ekipa!

Sprawdź też: Programy do streamowania (2021). Dzięki nim zostaniesz streamerem na YouTube lub Twitch TV

61
19

Podziel się:

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *