humble bundle gry

Rozrywka

24.01.2023 07:54

Humble Bundle – co to jest? Tanie gry dla każdego

Gry
4
0
0
4
0

Humble Bundle to cyfrowy sklep, który swoimi tanimi pakietami z grami zdobył sobie wielką popularność. Czym dokładnie jest, jak wyglądają przykładowe zestawy oraz czy w ogóle warto się tym zainteresować? Zapraszam do lektury! 

Kolekcjonowanie różnych rzeczy, na przykład gier to hobby wielu osób. Jak wiadomo, gry komputerowe potrafią być jednak dosyć drogie i przez to skutecznie odchudzają nasz portfel. Istnieje na szczęście sposób, by sobie z tym poradzić, a jednocześnie zrobić coś dobrego. W tym celu można skorzystać z internetowego sklepu Humble Bundle. 

Humble Bundle – co to?

Humble Bundle jest internetowym sklepem, który założono w 24 listopada 2010 roku, czyli w tym roku będzie on obchodzić swoje 13 urodziny. Jego założyciele to Jeff Rosen oraz John Graham. Pomysł z kolei jest autorstwa brata bliźniaka Jeffa, czyli Davida Rossena, który jest założycielem studia Wolfire Games. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

W trakcie wymyślania pomysłu na Humble Bundle inspiracją były paczki gier dostępne w innych sklepach, gdzie w ramach jednej paczki można było kupić kilka gier jednocześnie w obniżonej cenie, a także system sprzedaży opierający się na tym, że gracz chcący wypróbować grę zapłaci tyle, ile będzie chciał, co może być świetną pomocą marketingową. Pierwotnie na stronie oferowano więc gry studia Wolfire Games. 

Sukcesy pierwszych paczek gier sprawiły, że Jeff Rosen oraz John Graham postanowili zająć się tym na większą skalę. Zatrudnili więc pracowników, którzy pomogą w obsłudze klienta, czy też kontroli tego, czy wszystko działa prawidłowo i wystartowali z projektem na dobre. Od 2017 roku Humble Bundle to własność firmy IGN Entertanment, a dwa lata później założyciele ustąpili ze swoich funkcji. 

Obecnie w ramach Humble Bundle publikowane są nowe gry, oferowane są paczki gier, a także działa sklep, w których gry są dostępne pojedynczo. Co ważne, część przychodów z większości gier trafia na cele charytatywne, dzięki czemu korzystając z tych pakietów gracze nie tylko powiększają swoją kolekcję, ale też wspierają szczytny cel i pomagają komuś, kto tego bardzo potrzebuje. 

humble bundle pakiet gier indie
Humble Indie BUndle V to jeden z najpopularniejszych pakietów. Nic dziwnego – gry były świetne | źródło: indiegamebundle.fandom.com

Pakiety, gry i subskrypcja – dostępne oferty na Humble Bundle

Humble Bundle posiada znacznie bogatszą ofertę, niż gdy nieco ponad 12 lat temu rozpoczynało swoją działalność. Obecnie można na przykład dołączyć do subskrypcji Humble Choice, kupować gry, książki i wiele więcej. 

Zestawy Humble Bundle – gry, książki, programy

Bardzo ważna część Humble Bundle to do dziś to, co pozwoliło na stworzenie tego sklepu, czyli zestawy gier. Działalność ta została jednak rozszerzona i dziś w ramach tak zwanych „Humble Bundles” można zakupić nie tylko paczki gier, ale też zestawy książek, czy też programów komputerowych. Zestawy regularnie się zmieniają i są zazwyczaj tematyczne. Dotyczą na przykład gier od jednego producenta, czy też z podobnej kategorii, książek jednego wydawcy, autora, czy też właśnie o podobnym temacie, a także oprogramowania, które również zazwyczaj jest z tej samej kategorii i pozwoli nauczyć się programowania, tworzenia gier, czy też na zabezpieczenie swoich urządzeń. 

Subskrypcja Humble Choice

Niezwykle interesująca część oferty Humble Bundle to subskrypcja Humble Choice. Jest ona opłacana co miesiąc i każde 30/31 dni kosztuje niecałe 12 dolarów, czyli nieco ponad 50 złotych. W ramach tej subskrypcji każdego miesiąca gracze otrzymują dostęp do 8 gier wybranych przez Humble Bundle. 

Sklep

Ostatnia część Humble Bundle to po prostu sklep. W nim można kupować różne gry w obniżonych cenach, które następnie rejestruje się na popularnych platformach. Najczęściej kupowane gry mają po prostu formę kodu, który można wykorzystać na platformie Steam, by dodać grę do swojej biblioteki. 

Sprawdź też: Premiery gier (PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch)

Zestawy Humble Bundle w styczniu 2023

Na ten moment, czyli 18 stycznia 2023 roku dostępne są dwa zestawy gier. Pierwszy otrzymał nazwę “Level Up And Learn: Communication and Meditation”. Jest to zestaw gier, które pomagają w nauce języka japońskiego poprzez zabawę. Cena za zestaw to minimum 11,30 euro, a część z dochodów trafia do Prevent Cancer Foundation. 

Drugi zestaw to Wadjet Eye Games, czyli aż 14 gier od studia Wadjet Eye Games, które świętuje swoje 16 urodziny. W ramach tego pakietu otrzymujemy aż 14 gier, które zostały wycenione na 9,48 euro. Część dochodów trafia do JDRF, czyli organizacji starającej się poprawić poziom życia osób, które zmagają się z cukrzycą typu 1. Oprócz tego znaleźć można w tym momencie aż 6 paczek z książkami, a także trzy paczki z oprogramowaniem, w tym internetowy kurs programowania. 

oferta humble bundle
Od paru lat HB to nie tylko gry – można też dorwać pakiety z książkami, komiksami, programami czy materiałami! | źródło: humblebundle.com

Oferta Humble Choice na styczeń 2023

Znamy już ofertę Humble Choice na styczeń 2023 roku. Aby otrzymać dostęp do ośmiu gier oferowanych w jej ramach, trzeba zakupić subskrypcję wartą dokładnie 11,99 dolarów miesięcznie, czyli nieco ponad 50 złotych. 

W styczniu 2023 roku Humble Bundle swoim subskrybentom udostępniło takie gry jak:

  • Conan Chop Chop;
  • DOOM Eternal;
  • Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG;
  • Grow: Song of the Evertree;
  • Hokko Life;
  • OlliOlli World Rad Edition;
  • The Serpent Rogue;
  • Tribes of Midgard.

Są one dostępne do końca miesiąca. Skład paczki na luty poznamy z kolei zapewne w pierwszych dniach tego miesiąca. W styczniu całość została udostępniona 3 stycznia o godzinie 18:00. 

darmowe gry w humble bundle
Pakiet choice w styczniu wypada świetnie!

Jak kupować na Humble Bundle?

Kupowanie gier oraz paczek na Humble Bundle jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać na przykład zestaw, który nas interesuje. Wtedy mamy do wyboru kwoty, które chcemy wpłacić. Podstawowa zapewnia nam dostęp do wszystkich gier, lecz istnieją również paczki, w której od wysokości wpłaconej kwoty zależy to, ile gier z paczki otrzymamy. Można też zapłacić więcej, niż oczekuje tego firma. 

Sklep umożliwia też dostosowanie tego, jak rozdzielone zostaną wydane przez nas pieniądze. Trafiają one bowiem do trzech miejsc. Pierwsze to wydawcy gier, którzy zdecydowali się na ich umieszczenie na Humble Bundle, drugie to wybrana przez sklep i wydawcę fundacja, która jest beneficjentem danej paczki, a trzecie to sam sklep strony. Zawsze część pieniędzy otrzymuje firma, które w ten sposób opłaca koszty swojego działania. Poza wymaganą przez nią ilością można jednak dowolnie dostosować kwoty. Na przykład możliwe jest przeznaczenie całości na wybrany przez sklep cel charytatywny. 

Sposoby płatności

Humble Bundle swoim klientom oferuje trzy metody płatności. Jedna z nich to wykorzystanie PayPala, druga zakłada użycie karty kredytowej, a trzecia to zapłacenie z pomocą chińskiego systemu płatności Alipay, który został założony w 2003 roku przez Alibaba Group. 

Sprawdź też: Top 10 gier free-to-play. Najlepsze darmowe gry

Współpraca z Humble Bundle

Strona używa wielu kanałów reklamowych. Jeden z nich to marketing internetowy realizowany z pomocą na przykład influencerów. Najczęściej wybierani są YouTuberzy oraz streamerzy działający na takich platformach jak na przykład YouTube, czy też Twitch. Reklamują oni tam produkty Humble Bundle, na przykład zestawy gier, które są pokrewne z tematyką panującą na kanale danego influencera. Taka osoba otrzymuje też bonusy w postaci części dochodów. 

Reflinki, czyli program poleceń Humble Bundle

Aby osoba współpracująca z Humble Bundle otrzymywała przychody z takiej współpracy otrzymuje swój tak zwany reflink. Każda osoba, która zakupi właśnie z jego pomocą cokolwiek na stronie wspiera również twórcę, do którego ten reflink należy. Na konto takiej osoby trafiają części płatności za subskrypcję Humble Choice, za zakup pakietu, czy też za gry kupione w Humble Store. 

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *