hogwarts legacy harry potter

Rozrywka

25.10.2021 13:16

Hogwarts Legacy (PC, PS5, PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox Series X, Xbox One X)

Gry
12
0
0
12
0

Hogwarts Legacy to gra akcji z gatunku RPG osadzona w 1800 roku w świecie magii i czarodziejów znanym z uniwersum Harry’ego Pottera. Gra zostanie wydana na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i PC.

Data premiery i twórcy

Wydanie Hogwarts Legacy jest zaplanowane na 2022 rok. Za opracowanie gry odpowiada studio Avalanche Software znane z opracowania takich gier jak Auta 2 i 3 czy Disney Infinity. Natomiast wydaniem zajęło się Warner Bros. Interactive Entertainment pod marką Portkey Games.

Sprawdź też: Wszystko o Hogwarts Legacy — kiedy premiera, zwiastun, najważniejsze informacje

Gry podobne do Hogwarts Legacy

Chociaż Hogwarts Legacy jest mocno zakorzeniony w świecie Harry’ego Pottera, trzeba jednak pamiętać, że z historią nastoletniego czarodzieja nie ma on nic wspólnego. Oczywiście nie staje to na przeszkodzie, by w oczekiwaniu na pojawienie się Dziedzictwa Hogwartu zagłębić się w którąś gier z serii Harry Potter.

hogwarts legacy cena
Hogwarts Legacy zapowiada się na największą grę osadzoną w uniwersum Harry’ego Pottera. Czekacie? | źródło: materiały prasowe

Inne gry z podobnym klimatem oraz gameplayem:

  • Little Witch Academia: Chamber of Time od studia A+Games to RPG akcji z 2018 roku oparty na anime Little Witch Academia. W grze śledzimy szkolne przygody Akko i jej przyjaciół, rzucając zaklęcia i eksplorując lochy. Podobnie jak w powieści o Harrym Potterze,  Little Witch Academia: Chamber of Time skupia się na sile przyjaźni.
  • Fable Anniversary ze studia LionHeads StudioS może i nie jest najnowszą grą RPG na półce (wydana w 2014 roku), ale nadal jest godna uwagi. Na początku gry nasza postać poznaje tajniki Gildii Bohaterów. Chociaż to nie Hogwart, szkoła zapewnia fajne tło dla postaci gracza. Gra pozwala graczom rzucać zaklęcia, a także walczyć mieczem i łukiem. 
  • The Lord of the Rings: The Fellowship ze studia Surreal to przygodowa gra akcji z elementami RPG z 2002 roku. Jest ona oparta na filmowej adaptacji Władcy Pierścieni, fabuła nawiązuje do pierwszej części trylogii. Do wyboru dostajemy trzy postacie — hobbita Frodo, Aragorna oraz Gandalfa. Nasza decyzja rzutuje na przyszły przebieg rozgrywki.

Zwiastun i gameplay

Oficjalny zwiastun ukazał się w 2020 roku i zawiera jedynie CGI.

Fabuła i rozgrywka w Hogwarts Legacy

O samej fabule w Hogwarts Legacy wiemy jak na razie niewiele. Wiadomo, że akcja gry toczyć się będzie w XIX wieku na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Będziemy kierować losami (stworzonego przez nas od podstaw) ucznia szkoły, posiadającego umiejętność postrzegania i panowania nad starożytną magią.

Niestety tak samo skąpe są informacje dotyczącej samej rozgrywki. Studio Avalanche Software zdradziło jedynie, że podczas swej przygody w Hogwarts Legacy będziemy 

“(…) rozwijać umiejętności swojej postaci, opanowując potężne zaklęcia, doskonaląc umiejętności bojowe i wybierając towarzyszy, którzy pomogą (nam) stawić czoła śmiertelnym wrogom”.

Multiplayer

Avalanche studios potwierdziło, iż Hogwarts Legacy będzie czerpało sporo z takich gier, jak Assassin’s Creed lub Fallout i pomimo swoich rozmiarów, gra nie będzie posiadała trybu multiplayer.

Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy

Nie ma jeszcze oficjalnych danych dotyczących ilości wymaganego miejsca na dysku lub wymagań sprzętowych potrzebnych do zainstalowania gry.

Sprawdź też: Harry Potter – wszystkie części książek i filmów po kolei. Jaka jest kolejność serii o Harrym Potterze? Sprawdź!

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *