1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Hogwarts Legacy — kiedy premiera, zwiastun, najważniejsze informacje

Rozrywka

27.09.2021 15:55

Wszystko o Hogwarts Legacy — kiedy premiera, zwiastun, najważniejsze informacje

Gry
2
0
0
2
0

Każdy z nas chyba zna Harry’ego Pottera i chyba nie ma też osoby, która nie chciałaby, choć na jeden dzień przenieść się do Hogwartu. Teraz będzie to możliwe! A to za sprawą nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera — Hogwarts Legacy!

Hogwarts Legacy — kiedy premiera?

Hogwarts Legacy miała być największą premierą 2021 roku. Wielu fanów nastoletniego czarodzieja zacierało ręce i przebierało nogami z niecierpliwości. Niestety twórcy gry — studio Avalanche Software, Portkey Games i Warner Bros ogłosili, że na grę będzie trzeba poczekać nieco dłużej. O ile dłużej? Do bliżej niesprecyzowanej daty w 2022 roku. 

hogwarts legacy rozgrywka
W Hogwarts Legacy na pewno nie zabraknie przeróżnych stworzeń znanych z serii Harry Potter

Zobacz też: Harry Potter – wszystkie części książek i filmów po kolei. Jaka jest kolejność serii o Harrym Potterze? Sprawdź!

Czym jest podyktowana taka obsuwa premiery? Twórcy tłumaczą to chęcią jak najlepszego dopracowania swojego produktu i potrzebują na to więcej czasu. Czy jest to dobra decyzja? Czas pokaże. Wiadomo natomiast, że na list z Hogwartu będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. 

W całej sytuacji jest jednak jeden plus. Moim zdaniem twórcy zachowali się w porządku w stosunku do czekających na premierę graczy i nie wydali niedopracowanego produktu. Po Cyberpunk 2077 wiemy, już, że niedokończona gra może zostawić niesmak i pogrążyć markę. 

Co wiemy o Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy to trzecioosobowa gra RPG z otwartym światem. Przeniesiemy się w niej do XIX wiecznego Hogwartu i będziemy pobierać nauki w największej szkole magii na świecie. Twórcy obiecują, że poznamy nowe, ale również dobrze znane lokacje, będziemy spotykać fantastyczne bestie, uczyć się rzucać zaklęcia i warzyć eliksiry. 

hogwarts legacy cena
Hogwarts Legacy zapowiada się na najlepszą grę w uniwersum świata stworzonego przez J.K Rowling!

Wcielimy się w rolę pierwszorocznego ucznia, który posiada klucz do tajemnicy, która może zagrozić całemu czarodziejskiemu światu. To jeszcze nie koniec! Nasz bohater odkryje, że posiada niespotykany talent do przyswajania zapomnianej już starożytnej magii. 

Oczywiście, aby podnieść poziom immersji w grze, będziemy mogli wybrać płeć, wygląd naszej postaci, a także jej głos, charakter i umiejętności.

Otwarty świat produkcji będzie pozwalał na dowolne eksplorowanie zamku oraz terenów wokół niego. Oczywiście, jak na ucznia przystało, czasem trzeba będzie pojawić się na lekcjach. Nasze decyzje podejmowane podczas rozgrywki będą miały znaczący wpływ na fabułę.

Twórcy zapowiedzieli, że gra zostanie wydana na komputery PC oraz konsolę starej (PlayStation 4 i Xbox One) oraz nowej generacji (PS5 i Xbox Series X/S). Jednak nie ma co ukrywać, gra zapowiada się naprawdę dobrze i widać to po zwiastunie.

Zwiastun Hogwarts Legacy

Do tej pory ukazał się tylko jeden oficjalny zwiastun Dziedzictwa Hogwartu i niestety było to w 2020 roku podczas pokazu Sony. Biorąc pod uwagę, że mamy już końcówkę 2021 roku, studio Avalanche powinno niedługo ruszyć z szeroko zakrojoną promocją — ale jak będzie, czas pokażę. 

Czy Harry Potter będzie w Hogwarts Legacy?

Wielu graczy, po usłyszeniu, że powstaje gra w uniwersum młodego czarodzieja, zastanawiało się, czy Harry Potter pojawi się w grze. Biorąc pod uwagę, że gra osadzona jest w XIX wieku oraz to, że twórcy zapowiedzieli, że sami będziemy tworzyć swojego bohatera przy pomocy kreatora postaci, jest mało prawdopodobne, że Harry pojawi się w grze.

Jednak, czy twórcy wycięliby postać, wokół której bazuje całe uniwersum? Kto wie, może pojawią się DLC, w których grywalną postacią będzie Potter lub będziemy mieli okazję poznać kogoś z jego przodków? Pożyjemy, zobaczymy.

Jak będzie wyglądać rozgrywka w Hogwarts Legacy?

Studio Avalanche zapowiedziało, że gra będzie typowym RPGiem z otwartym światem. Co za tym idzie, będziemy mogli sami stworzyć swoją postać, zdobywać doświadczenie i wbijać levele naszej postaci. 

Do tego będziemy poznawać nowe zaklęcia i eliksiry, które wraz ze wzrostem umiejętności bohatera będą coraz potężniejsze. Dodatkowo z wypowiedzi twórców wynika, że gra będzie kłaść nacisk na pojedynki, czy to z innymi czarodziejami, czy potworami.

Bardzo interesującą informacją dla graczy jest fakt, że w Hogwarts Legacy pojawią się misje z trudnymi wyborami moralnymi, które w późniejszym czasie będą mogły rzutować na fabułę gry. 

hogwarts legacy kiedy premiera
W Hogwarts Legacy zwiedzimy mnóstwo znajomych lokacji

Jakie lokacje znajdą się w Dziedzictwie Hogwartu?

Twórcy, żeby jeszcze bardziej podkręcić apetyt fanów Harry’ego Pottera, uchylili rąbka tajemnicy, jakich lokacji możemy się spodziewać w grze.

Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście tytułowy zamek Hogwart. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby zwiedzić zakamarków tego zamczyska i odkryć jego tajemnic. Drugą lokacją, którą będziemy mogli odwiedzić będzie wioska Hogsmade, gdzie będziemy zapewne mogli spędzić wolny czas i popsocić, jak na młodego czarodzieja przystało. Ostatnią znaną lokacją jest Zakazany Las. Pewnie będziemy tam wykonywać jakieś misje, ale szczegóły, póki co nie są znane.

Czy lokacji będzie więcej? Trudno w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Musimy poczekać na start konkretnej promocji gry.

hogwarts legacy harry potter
Warto zainteresować się innymi grami z uniwersum. Lego Harry Potter to jedna z najlepszych

Zobacz też: TOP 10 filmów i seriali o szkole. Najlepsze filmy o szkole, które trzeba zobaczyć

Inne gry z uniwersum Harry’ego Pottera, w które warto zagrać!

Do tej pory zostało wydanych 16 różnych gier z uniwersum Harry’ego Pottera. Są wśród nich produkcję na komputery PC, konsole Xbox i PS, urządzenia mobilne, ale również wykorzystujące PlayStation Eye oraz kontroler PlayStation Move. Wiadomo, że są to produkcje mniej lub bardziej udane.

Jednak ja najlepiej bawiłam się, grając w wersję Lego Harry’ego Pottera. Dla mnie są to produkcje najbardziej zbliżone do książkowego oryginału oraz z pokładami świetnego humoru. Dodatkowo wciągają na długie godziny i się nie nudzą. 

Drugą produkcją, o której tu warto wspomnieć, jest Harry Potter: Wizards Unite. Gra studia Niantic korzysta z technologii rzeczywistości rozszerzonej, podobnie jak w Pokemon GO. W świecie czarodziejów doszło do Kataklizmu, przez który przedmioty oraz postacie z czarodziejskiego świata przedostały się do świata mugoli. Naszym zadaniem jest je wszystko odnaleźć i sprowadzić z powrotem.

Jak widzicie, uniwersum Harry’ego Pottera to niewyczerpane źródło inspiracji na twórców gier, a niesłabnąca popularność nastoletniego czarodzieja gwarantuje nam jeszcze wiele interesujących produkcji.

Jednak póki, co czekamy na Hogwarts Legacy! Oby tylko nie za długo.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.