farming simulator 23

Rozrywka

01.08.2023 12:02

Farming Simulator 23 – farma w Twojej kieszeni. Co musisz wiedzieć o FS23?

Encyklopedia gier Gry
9
1
1
9
1

Farming Simulator 23 to kolejna odsłona serii, w której zamiast zbierać fragi lub rozwijać bohatera w RPG, staramy się stworzyć wydajną farmę. Co musisz wiedzieć o najnowszej odsłonie gry od Giants Software? W tym tekście omawiamy wszelkie informacje.

Farming Simulator to gra, która zyskuje sobie coraz to większe grono zwolenników. Nowa wersja miała być przełomowa dla graczy, którzy zyskują całkiem nowe możliwości prowadzenia swojej farmy. Co więc zmieniło się w popularnym symulatorze i na co gracze mogą liczyć?

Farming Simulator 23: premiera

Gra Farming Simulator 23 to najnowsza wersja popularnych gier na bazie symulacji, która dostępna jest także w wersji na telefon. Farming Simulator 23 na telefon będzie dostępny jedynie na urządzeniach Android oraz iOS, a dodatkowo na Nintendo Switch. Długo wyczekiwana, najnowsza seria od Giants Software długo była wyczekiwana przez miłośników gier symulacyjnych na telefon. Farming Simulator 23 – premiera tej gry miała miejsce 23 maja 2023 roku. 

farming simulator 23
W Farming Simulator 23 możesz aktualnie zagrać na każdym urządzeniu mobilnym | Źródło: farming-simulator.com

Sprawdź też: Farming Simulator 22 – recenzja gry. Dlaczego rolnictwo to powołanie

Platformy, na jakich dostępny jest Farming Simulator 23

Framing Sim 23 to gra mobilna. Można wygodnie pobrać ją na swój smartfon i cieszyć się hodowlą i uprawą roli zawsze w zasięgu ręki. Jednocześnie oprócz smartfonów z oprogramowaniem Android i iOS, kultowa gra Farming Simulator będzie także dostępna na konsoli Nintendo Switch. Niestety, nie zagramy w nią na PS4, PS5 czy Xbox. Użytkownicy komputerów stacjonarnych, również nie będą mogli skorzystać z możliwości rozrywki. 

Ile kosztuje Farming Simulator 23?

FS23 to gra mobilna, której zakup nie powinien zbytnio nadwyrężyć budżetu graczy. Finalna cena jest jednak uzależniona od tego, czy kupujemy grę faktycznie na urządzenie mobilne, czy być może na konsolę Nintendo Switch. W pierwszym przypadku, zamówienie jej w preorderze — również na urządzenia działające na iOS — to koszt 8 dolarów, co jest równe około 36 złotych. Wersja FS23 na konsolę, to już wydatek równy około 200 złotych. 

Czy Farming Sim 23 jest dostępny po polsku?

Framing Simulator 23 to gra dostępna w różnych wersjach językowych. Produkcje szwajcarskiej wytwórni cieszą się jednak w Polsce dość dużą popularnością. Z tego też powodu, producenci kultowej gry zadbali o to, by w grze znalazły się, chociażby napisy w języku polskim. To z kolei ma ułatwić graczom z naszego kraju odbiór i zrozumienie specjalistycznego nazewnictwa maszyn rolniczych. Dzięki takiemu udogodnieniu hodowla zwierząt i uprawa roli będzie jeszcze efektywniejsza.

farming sim 23
Twórcy nie zapomnieli również o Polsce, gra jest do ogrania bez problemu w napisach po polsku | Źródło: farming-simulator.com

Nowości wprowadzone w Farming Simulator 23

Nowa edycja — Farming Simulator 23 – jest nowoczesna i innowacyjna w porównaniu do poprzedniej wersji. Tym razem gracze będą mogli cieszyć się znacznie większymi możliwościami zarówno w zakresie wyboru zwierząt jak i specjalistycznych maszyn rolniczych. Farming Simulator 23 pozwala na przeprowadzenie prac od orki, przez zbiory, aż po sprzedaż wyprodukowanych w gospodarstwie dóbr. Gracze mogą przejąć całkowitą kontrolę nad własną farmą i zarządzać nią w taki sposób, by zbudować prawdziwe, rolnicze imperium. Można śmiało powiedzieć, że Farming Sim 23 to całkowicie nowy rozdział dla miłośników tej gry. Dostają oni znacznie więcej specjalistycznego sprzętu, mapy, nowe uprawy, zwierzęta sezonowe, a same łańcuchy produkcyjne są w stanie zaoferować im niekończącą się rozgrywkę. W Farming Simulator 23 to gracze wybierają jakimi rolnikami chcą być. Mogą zdecydować się na uprawę roli, wycinanie drzew, czy nawet na hodowlę zwierząt. W grze pojawił się nowo dodany kurczak, którego brakowało w poprzednich seriach. Co więcej, w tej edycji gry zwykła farma może zamienić się w prestiżowy biznes! Gracze mogą produkować własny chleb, oliwę z oliwek, a nawet i wytwarzać autorskie meble.

W nowej wersji kultowej gry pojawił się także ulepszony samouczek oraz pomocnik SI, które szybko wdrożą w rytm nowych graczy. Mogą oni także korzystać z automatycznych opcji ładowania kłód oraz palet. Farming Simulator 23 to kolekcja ponad 100 pojazdów rolniczych, z których gracze mogą skorzystać. Wśród nich pojawił się luksusowy traktor John Deere, a także pojazdy innych marek. Co ciekawe, w Farming Sim 23 gracze mogą także skorzystać z opcji wybrania się na spacer i podziwiać sezonowe krajobrazy, które są inspirowane zarówno europejskimi jak i amerykańskimi lokalizacjami i miejscowościami. Pojawiają się także nowe możliwości uprawy. Dochodzą do nich winogrona, czy oliwki, które nie były dostępne w poprzednich edycjach tej kultowej gry. Gracze mogą przejąć całkowitą kontrolę nad swoją farmą dzięki nowym łańcuchom produkcyjnym i stale się rozwijać. Na polach uprawnych zaś mogą oni korzystać z nowoczesnych mechanizmów, które pozwolą im w jeszcze lepszy sposób zadbać o swoje uprawy w kontekście np. odchwaszczania lub orki.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Farming Simulator 23 zwraca również uwagę graczy świetnymi efektami wizualnymi oraz scenerią, która oddaje każdy detal i podnosi realizm całej rozgrywki. Można więc śmiało stwierdzić, że to arcydzieło szwajcarskiej wytwórni zostało dopracowane i unowocześnione tak, by spełniały wymagania współczesnych graczy.

Ile map oferuje Farming Simulator 23?

Dotychczas, miłośnicy kultowej gry symulacyjnej mogli korzystać jedynie z jednej mapy. Jednak w Framing Simulator 23 również ta kwestia została znacznie udoskonalona. Gracze będą mieć do dyspozycji 2 mapy. Jedna z nich to Ambrestone. Odnosi się ona do krajobrazu amerykańskich lokalizacji i tradycji. Druga z map z kolei to Neubrunn, która odnosi się do krajobrazu i lokalizacji europejskich. Gracze mogą wybrać się na wirtualny spacer po miejscach inspirowanych odmienną kulturą i klimatem.

Pojazdy i producenci dostępni w grze

Farming Simulator 23 to całkiem nowy wymiar uprawiania roli — od orki, aż po odchwaszczanie i pielęgnacje plonów. Oczywiście producenci gry zadbali o to, by gracze mieli do dyspozycji szereg nowoczesnych maszyn i urządzeń. Oprócz kultowego już traktora John Deere, w tej edycji gry pojawiły się pojazdy takich marek jak np. CLAAS, Fendt, Massey Ferguson, Case IH, KRONE, DEUTZ-FAHR, New Holland, Valtra oraz wiele, wiele innych. Dzięki temu uprawianie roli oraz wszelkie inne zabiegi związane z plonami stały się jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej realistyczne.

john deere
Słynny już każdemu graczowi Farminga – traktor John Deere | Źródło: farming-simulator.com

Zwierzęta hodowlane i uprawy dostępne w grze

Kariera rolnicza graczy podczas rozgrywki Farming Simulator 23 wydaje się dawać wręcz nieograniczone możliwości. Producenci gry zadbali o to, by znacznie wzbogacić poprzednią wersję gry i umożliwić wybudowanie prawdziwego, rolniczego imperium. W nowej wersji dostępny jest, chociażby kurczak, którego nie było w poprzednich edycjach tej gry. Uzupełnia on takie zwierzęta hodowlane jak np. krowy, świnie, konie czy też owce, które dostępne już były w Farming Simulator 22. Jednocześnie w najnowszej wersji gry, te zwierzęta hodowlane dają farmerom nieco więcej możliwości, a także gwarantują o wiele bardziej realistyczne doznania z rozgrywki. Jeśli zaś chodzi o rodzaj upraw, to gracze mają dostępnych aż 14 możliwości. Do już istniejących roślin i zbóż dodane zostały możliwości uprawy winogron, oliwki czy nawet sorgo. Takie możliwości sprawiają, że gracze mogą jeszcze bardziej poświęcić się grze i rozwijać swoją farmę do momentu, w którym osiągnie ona jeszcze wyższy poziom. Dzięki temu, że w nowej wersji dostępne są również samouczki, gracze będą mogli krok po kroku przechodzić przez kolejne etapy rozwoju farmy i doskonalić swoją hodowlę.

Sprawdź też: Fae Farm – recenzja gry. Fantasy symulator farmy?

Farming Simulator 23 – czy warto dać szansę?

Gry mobilne cieszą się coraz większą popularnością i wydają się nawet zyskiwać szersze grono zwolenników, niż w przypadku wersji na konsole. Nie da się ukryć, że wynika to z faktu, że smartfon można zabrać ze sobą wszędzie. Oznacza to, że gracze mogą oddawać się rozrywce z dokładnie każdego miejsca, w którym się aktualnie znajdują.  Farming Simulator jest grą pozwalającą budować własne imperium rolnicze. Gracze mogą zdecydować się na rozwój swojej farmy, hodowlę rzadkich gatunków zwierząt, a także na produkcję mebli. Co więcej, najnowsza edycja tej gry daje również możliwość sprzedawania wytworzonych towarów, dzięki czemu w grze kwitnie nie tylko zwykła uprawa roli, ale także i handel. Oczywiście sam fakt tego, czy warto rozpocząć swoją przygodę z rolnictwem i hodowlą, zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas. Jednak biorąc pod uwagę dość niską opłatę, a także możliwości, jakie daje ta gra, nie powinniśmy mieć większych wątpliwości. Jest to jeden z lepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu — w podróży, w domu czy w trakcie przerwy w pracy.

Niewątpliwym atutem jest to, że jest to „gra kieszonkowa”. Nie musimy zabierać ze sobą konsoli, gdyż wystarczy nam jedynie smartfon. Co więcej, nowe mapy, nowe opcje i samouczki szybko pozwolą nam zapoznać się ze specyfiką gry i jednocześnie pozwolą wdrożyć się w jej szczegóły. Wydaje się, że szwajcarscy producenci nie zawiedli także pod względem efektów wizualnych. Każdy detal i każda mapa gry została zaprojektowana z uwzględnieniem najmniejszych detali, a dotychczasowi gracze zgodnie wskazują na realistyczne wrażenia płynące z rozgrywki. Wydaje się więc, że danie szansy Farming Simulator 23 jest całkiem zasadne. Gra wciąga i dostarcza świetnej rozrywki każdemu, kto rozpocznie z nią swoją przygodę.

intel specyfikacja i9 13900k

Źródło obrazka głównego: amazon.com.au

9
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *