ekipa gra

Rozrywka

13.12.2021 12:13

EKIPA i ich pierwsza gra, która raczej nie podbije świata

Gry Newsy
6
0
0
6
0

EKIPA opublikowała swoją pierwszą grę, czyli My Dino Friend: Virtual Pet. Raczej nie zapowiada się na komercyjny sukces.

Jakiś czas temu dotarły do nas informacje, że Ekipa tworzy własną grę. 9 grudnia 2021 roku w końcu odbyła się premiera pierwszej produkcji grupy, w skład której wchodzą popularni youtuberzy. Gra nosi tytuł My Dino Friend: Virtual Pet i jest wariacją na temat Tamagotchi.

Dzieło studia GG Bay i firmy T-Bull zbiera dość przychylne opinie od graczy, ale raczej nie jest hitem, na jaki liczył Karol „Friz” Wiśniewski (założyciel Ekipy) i jego współpracownicy.

Sprawdź też: Ile zarabia Friz z Ekipą?

My Dino Friend: Virtual Pet, czyli zabawa w wychowywanie dinozaura

Produkcja ukazała się wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a w przyszłości trafi także na iOS. Tytuł jest darmowy, choć nie brakuje w nim mikropłatności.

Rozgrywka skupia się na dbaniu o małego dinozaura. Prehistorycznego gada musimy karmić, czyścić i przewijać, a w międzyczasie także rozwijać jego talenty. Do tego dorzucono zestaw prostych minigier. Tytuł oferuje też możliwość zmiany ubioru wirtualnego przyjaciela oraz dekorowania jego domku.

Produkcja gry trwała rok, a jej koszty (w tym marketingu) wyniosły 1,2 mln złotych. My Dino Friend posiada średnią ocen 4 na 5 gwiazdek na bazie 1,5 tys. opinii, ale mimo przychylnych recenzji tytuł został pobrany jedynie przez nieco ponad 10 tys. osób, co jak na grę mobilną jest mało imponującym wynikiem. Zapowiada się więc, że My Dino Friend nie przyniesie Ekipie chwały.

Ekipa zdaje się tym nieszczególnie przejmować, bo plany rozwoju gry zostały rozpisane już na kolejnych dwanaście miesięcy. Jeśli po tym czasie produkcja odniesie sukces, to będzie rozwijana dalej. Jeśli nie, to twórcy potraktują tytuł jako eksperyment i wymienią jego poszczególne elementy na takie, których oczekują gracze. Ekipa planuje także drugą, dużo większą produkcję, o której jednak jeszcze nic nie wiemy.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *