vr krowa

Technologia

10.01.2022 15:02

Krowa i gogle VR na głowie – skąd takie połączenie?

Nauka Newsy
12
0
0
12
0

Interesujące doniesienia z sieci! Gogle VR ciągle zdobywają coraz większą popularność. Jednak czy to możliwe, że krowy także korzystają z usług wirtualnej rzeczywistości? Co się konkretnie wydarzyło?

Jak się okazuje, krowy wyposażone w gogle VR, umieszczone na głowie ssaka, potrafią przynieść realne korzyści! W Turcji przeprowadzono niecodzienny eksperyment. W okresie zimowym założono krowie gogle do wirtualnej rzeczywistości, a na ich obrazie znalazła się słoneczna łąka.

Zwierze spoglądające przez okulary VR myśli, że jest ciepło i słonecznie, a w rezultacie produkuje więcej mleka. Bydło sprawia wrażenie szczęśliwszego, ze względu na wykreowaną, wesołą jak i sztuczną rzeczywistość. W końcu kto nie cieszy się z obecności słońca? Pierwszy raz przeprowadzono ten eksperyment w Rosji kilka lat temu i został on uzgodniony wraz z weterynarzem. Turecki hodowca, Izzet Kocak, postanowił sprawdzić to rozwiązanie na swojej farmie. Wedle tego co podaje właściciel, krowa była w stanie wyprodukować 27 litrów mleka, zamiast 22 litrów

gogle vr
Izzet Kocak ze swoimi krowami z goglami na głowie | źródło: the-sun.com

Jakby nie patrzeć, 5 litrów to zawsze coś! Jednak to wciąż dość dziwne zachowanie (w mojej opinii) zakładać zwierzęciu gogle VR do osiągnięcia własnej materialnej korzyści. Co ciekawe, hodowca poprzednio puszczał swoim zwierzętom muzykę klasyczną, jednak nie przyniosła ona takich rezultatów jak okulary. Krów w hodowli Izzeta jest 180 – sam właściciel twierdzi, że jest tak zachwycony wynikiem eksperymentu, że planuje dokupić 10 dodatkowych zestawów VR.

Sprawdź też: Gry VR – TOP 10 tytułów na okulary VR

Hodowca dodał: „Krowy obserwują zielone pastwisko i to dodaje im emocjonalnego zastrzyku. Są mniej zestresowane”. Choć ciężko sobie to wyobrazić, ten zabieg faktycznie może wprowadzać bydło w lepszy nastrój. W dalszym ciągu wątpliwa pozostaje kwestia tego, że zwierzę żyje w sporej iluzji, choć jeśli dzięki temu jest mniej zestresowane… Ciężko powiedzieć co jest lepsze.

A Ty co sądzisz o krowach z okularami VR na głowie? Zostaw komentarz!

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *