1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Dom z papieru sezon 5 – kiedy nowe odcinki? Jest już data premiery i zwiastun

Rozrywka

2 miesiące temu

Dom z papieru sezon 5 – kiedy nowe odcinki? Jest już data premiery i zwiastun

Filmy i seriale
2
0
0
2
0

Dom z papieru sezon 5 – poznaj datę premiery i zobacz zwiastun. Słynny hiszpański serial dostępny na platformie Netflix błyskawicznie zdobył serca widzów na całym świecie. Dobra wiadomość dla fanów – Dom z papieru wraca już niedługo! 

Dom z papieru sezon 5 – kiedy premiera? Wiemy już, kiedy będzie pierwszy odcinek!

Sezon 5 został początkowo, bez konkretnej daty, zapowiedziany na rok 2021 – teraz już wiemy z oficjalnego komunikatu Netflixa, że premierowy odcinek 5 sezonu Domu z papieru będzie miał miejsce 3 września 2021 roku. Kryje się tu jednak mały haczyk: twórcy postanowili podzielić serial, dzięki czemu emocjonujące przygody ideowych rabusiów uwięzionych w Banku Hiszpanii będzie można oglądać w dwóch segmentach. Trzy miesiące po pierwszej połowie sezonu – 3 grudnia pojawi się na platformie druga, ostatnia część. Będzie to więc słynny już zabieg cliffhangera, ponieważ twórcy serialu określili jasno, że nadchodzący sezon będzie zwieńczeniem całej serii. Jednocześnie dali do zrozumienia, że woleliby ukończyć jego produkcję znacznie wcześniej – przyczyną tak późnej pory zakończenia zdjęć są, rzecz jasna, ograniczenia wynikające z zagrożenia pandemicznego na całym świecie. Na początku planowano premierę sezonu finałowego na kwiecień 2021.

W związku z tym, że wszyscy fani serialu cierpliwie oczekują premiery, jedynych rzetelnych informacji mogą dostarczyć oficjalne komunikaty od Netflixa, wypowiedzi samych twórców lub aktorów, a także zwiastuny. Co na ten temat wiemy?

Dom z papieru sezon 5 – zwiastun

Paradoksalnie, sam trailer opublikowany 24 maja 2021 nie dostarcza zbyt wielu informacji o zawartości fabularnej serialu. Otrzymujemy wyłącznie bardzo ogólny zarys tego, co będzie miało miejsce w 5 sezonie Domu z papieru. Można założyć, że gang jest zrezygnowany z powodu swojej trudnej strategicznie sytuacji oraz porwania głównego architekta napadu, Profesora, przez inspektor Sierrę. Z drugiej strony, pozytywną wiadomością jest odbicie Lizbony, znanej w serialu także jako Raquel Murillo.

Łatwo zauważyć, że trailer rozpoczyna się od sceny nadepnięcia nogą na słynną maskę Salvadora Dalego, która stała się symbolem całej produkcji. Ujęcie to, połączone ze słowami Tokio, opisującymi nieodwracalność poczynań gangu może oznaczać, że złodziejska ekipa jest wyczerpana długotrwałym (trwającym już ponad sto godzin) pobytem w Banku Hiszpanii.

Wedle słów współtwórcy La Casa de Papel – Alexa Piny, pierwsza część 5 sezonu Domu z papieru będzie naznaczona wartką i bardzo dynamiczną akcją (prawdopodobnie będzie dotyczyć ucieczki Profesora). Druga zaś skoncentruje się nieco bardziej na przeżyciach emocjonalnych bohaterów. Jeśli oczekujesz typowego dla popularnych seriali przeprowadzenia akcji, twórcy zdecydowanie Cię zaskoczą – finał z pewnością będzie pełny niespodzianek. 

Sprawdź też: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

Dom z papieru sezon 5 – ile będzie miał odcinków?

Piąty sezon Domu z papieru będzie podzielony na dwie części – z oficjalnego zwiastuna wiemy, że będą to pięcioodcinkowe segmenty eksplorujące zróżnicowane obszary świata serii. Jest to pewne odstępstwo od dotychczasowych zwyczajów, ponieważ poprzednie sezony miały odpowiednio 9, 6 oraz 8 odcinków (ta ostatnia liczba dotyczy zarówno 4 sezonu Domu z papieru, jak i 3). Można to odczytywać jako dążenie twórców do monumentalnego zakończenia hiszpańskiej produkcji. Wielbiciele w najnowszym sezonie otrzymają więcej materiału filmowego niż kiedykolwiek. Oznacza to, że w finale La Casa de Papel wiele się wydarzy i z pewnością pełno będzie w nim angażujących widzów zwrotów akcji.

Dom z papieru sezon 5 – obsada

Fani na całym świecie z niepokojem oczekiwali na listę aangażowanych w produkcję aktorów. Mamy dobrą informację – w tym zakresie niespodzianek nie ma. 

Jak prezentować się będzie obsada finałowego sezonu La Casa de Papel

 • Úrsula Coberó jako Tokio, 
 • Álvaro Morte jako Profesor,
 • Miguel Herrán jako Rio,
 • Enrique Arce jako Arturo,
 • Hovik Keuchkerian jako Bogota,
 • Itziar Ituño jako Lizbona,
 • Pedro Alonso jako Berlin,
 • Najwa Nimri jako inspektor Sierra,
 • Alba Flores jako Nairobi,
 • Jaime Lorente jako Denver,
 • Esther Acebo jako Sztokholm,
 • Darko Peric jako Helsinki,
 • Luka Peros jako Marsylia,
 • Belén Cuesta jako Manila,
 • Fernando Cayo jako Tamayo,
 • Rodrigo de la Serna jako Palermo,
 • José Manuel Poga jako Gandía.

Cztery sezony wysokiej oglądalności sprawiły, że postacie te zdołały wypracować na tyle dużą rozpoznawalność oraz sympatię wśród widzów, że jakakolwiek wymiana aktorów nie byłaby dla Netflixa dobrym rozwiązaniem. Cechą dobrych seriali jest zachowanie odpowiedniej dynamiki oraz ujawniania nowych intrygujących postaci. W 5 sezonie widzowie zobaczą co najmniej dwóch nowych i ważnych dla fabuły bohaterów – Patricka Criado i Miguela Ángel Silvestre’a. Niestety w związku z koniecznością zachowania tajemnicy przed premierą, wszelkie informacje na temat ich miejsca w uniwersum La Casa de Papel na razie pozostają owiane tajemnicą. 

Źródło: telemagazyn.pl

Sezon 5 Domu z Papieru z pewnością pozostanie w centrum zainteresowania światowej popkultury przez najbliższe miesiące. Oczekiwania fanów hiszpańskiej superprodukcji zdążyły bardzo wzrosnąć od czasu premiery pierwszego sezonu w roku 2017. Oznacza to, że zarówno twórcy serialu, jak i obsada aktorska muszą stanąć przed bardzo trudnym zadaniem – sprostaniem wymaganiom widzów, którzy z niecierpliwością czekają na 3 września. To szczególny moment – od finałowych odcinków zależy, jak serial zapisze się na lata w pamięci jego wielbicieli. Jedno jest pewne – na pewno można spodziewać się intrygującej fabuły i aktorstwa na najwyższym poziomie.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.