cdpr

Rozrywka

30.11.2021 09:28

Cyberpunk 2077 na next-geny! Co planuje CD Projekt RED?

Gry Newsy
10
0
0
10
0

Premierę gry Cyberpunk 2077 ciężko zaliczyć do udanych. Polskie studio CD Projekt RED jednak nie planuje szybko zrezygnować z rozwoju swojego najnowszego tytułu. Deweloper podzielił się ważnymi informacjami po zamknięciu 3 kwartału.

Na oficjalnej stronie twórców, został udostępniony film zapowiadający ogłoszenie wyników finansowych za 3 kwartał. Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych – Piotr Nielubowicz, w materiale wideo zaczyna ogłaszać nieco inne informacje. Z początku wypowiedzi dostajemy wiadomość, że polskie studio przez kolejny kwartał skupiało się głównie na rozwoju i ulepszaniu Cyberpunka. Dodatkowo, wiceprezes informuje, że obecnie struktura firmy przechodzi transformację, choć o tym fakcie wiedzieliśmy już wcześniej. Data premiery, najnowszej gry na konsole nowej generacji, nie jest dokładnie znana. 

Otrzymujemy jednak informację, że prace nad wydaniem tytułu ciągle trwają, a gracze doczekają się premiery w 2022 roku. Biorąc pod uwagę fakt kończącego się roku, być może w pierwszym kwartale otrzymamy precyzyjną wiadomość z terminem premiery. Fani wiedźmińskiego uniwersum także będą mogli uruchomić grę na najnowszych konsolach – na tym min. skupiają się obecne działania CD Projekt RED.

Wisienką na torcie jest następna wiadomość – do szeregów dewelopera dołącza wielu nowych pracowników, oddelegowanych do przygotowywania dużego dodatku do Cyberpunka. Piotr Nielubowicz dodaje również, że część nowych programistów trafia do produkcji nowych, niejawnych (na ten moment) projektów. Czy te nieogłoszone projekty to min. nowa część Wiedźmina? Tego byśmy sobie z pewnością życzyli! Wiedźmin 3: Dziki Gon dosyć się postarzał, ponieważ jego premiera miała miejsce w 2015 roku! Jako fan tego uniwersum, czekam z utęsknieniem na nowe wiadomości dotyczące tej serii. 

Pozostałe informacje od CD Projekt RED

Wiceprezes ds. finansowych w materiale wideo, dumnie wspomina o ekspansji swojej grupy – polska firma min. w lipcu wykupiła kanadyjskie studio tworzenia gier, które zostało nazwane CD Projekt RED Vancouver. Trzeba powiedzieć sobie jedno, rozwój polskiego dewelopera jest dość zauważalny – mamy nadzieję, że przełoży się on na lepszą jakość dostarczanych gier i ich dodatków. 

Nagranie wideo kończy się ogłoszeniem wcześniej wspomnianych wyników finansowych. Trzeci kwartał został zamknięty z przychodem 144 milionów złotych, a to wynik lepszy o 40% względem poprzedniego roku. Prace związane z ulepszaniem Cyberpunka pochłonęły sporą część zarobku spółki, stąd zysk netto ostatecznie wyniósł 16 milionów. Choć to wynik mniejszy niż rok temu, Piotr Nielubowicz zapewnia, że jest to związane z intensywnymi pracami nad rozbudowywaniem najnowszego tytułu. CD Projekt RED ma silne ambicje, by ciągle się rozwijać i wspinać się ku górze wśród innych deweloperów.

Przejściowe problemy jakich doświadczył nasz deweloper, wydają się już nieaktualne, a przyszłość zapowiada się obiecująco. Pozostaje nam trzymać kciuki, by nowa zawartość do Cyberpunka nadeszła jak najszybciej!

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 (PC, PS4, PS5 XONE, XSX)

źródło zdjęcia: cdprojekt.com

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *