Rozrywka

15.12.2021 12:45

Call of Duty: Warzone trafi na smartfony? Jest coś na rzeczy

Android i iOS Gry Newsy
9
1
0
9
1

Call of Duty: Warzone to jedna z najpopularniejszych gier dystrybuowanych w modelu free to play. Jej olbrzymia popularność na platformach, na których została udostępniona, może skłaniać producentów do postawienia kolejnego kroku. Czy zagramy w Warzone na smartfonach? Możliwe, że tak. I to już w 2022 roku.

Gry dostępne w modelu free to play mają równie duże grono zwolenników, co przeciwników. Z jednej strony cieszyć może, że gra dostępna jest, przynajmniej w ograniczonej części, całkowicie za darmo. Z drugiej – za wiele istotnych dodatków przyjdzie nam zapłacić i to niemało, przez co free to play może okazać się droższe, niż tradycyjna dystrybucja. Mimo wielu głosów poparcia i równie wielu sprzeciwu, wzbijają się na wyżyny popularności. Jedną z nich jest Call of Duty: Warzone.

Jak informuje Tom Henderson, istnieje możliwość, że wspomniana gra zyska kolejne rzesze graczy. Ma się to stać za sprawą udostępnienia jej na platformy mobilne. Stanie się to, być może, już w przyszłym roku.

Call od Duty: Warzone na urządzenia mobilne – produkcja wyczekiwana przez miliony

Do tej pory, jedyną grą z serii Call of Duty, jaka trafiła na smartfony, było Call of Duty: Mobile. To również gra typu free to play, jednak dedykowana wyłącznie urządzeniom mobilnym. Czym miałoby być smartfonowe Warzone? Tego, niestety jeszcze nie wiemy. Najśmielsze oczekiwania mówią o możliwości gry multiplatformowej z graczami PC i konsolowymi. Skromniejsze – o następcy CoD: Mobile.

To, co wiemy to fakt, że w bazie PlaytestCloud pojawiło się miejsce właśnie dla Call of Duty: Warzone Mobile.

Nowe studio, nowa gra?

W czerwcu 2021 roku, Activision ogłosiło powstanie nowego studia, którego zadaniem ma być praca nad grami mobilnymi z serii Call of Duty. Zgodnie z założeniami, mają to być wysokobudżetowe produkcje AAA.
Czy Call of Duty: Warzone Mobile będzie pierwszą z nich? Czy zagramy w nią już w 2022 roku? To wciąż pytania bez odpowiedzi. Mamy jednak nadzieję, że poznamy je już wkrótce, bezpośrednio ze źródła.

Sprawdź też: Call of Duty: Vanguard – powrót mapy z MW3

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.