Battlefield 2042 bez czatu głosowego

Rozrywka

12.11.2021 11:18

Battlefield 2042 – brak czatu głosowego na premierę?

Gry Newsy
18
0
0
18
0

Battlefield 2042 coraz bliżej premiery, co sprawia, że na światło dzienne wychodzi coraz więcej niedociągnięć. Fani serii Battlefield są zaniepokojeni niektórymi doniesieniami. Tym razem kwestia dotyczy czatu głosowego w grze.

Od dzisiaj abonenci EA Play mogą stawiać pierwsze kroki w najnowszym Battlefield 2042, którego oficjalna premiera już za kilka dni. Choć gra jest mocno wyczekiwana przez wszystkich fanów, to do sieci ostatnio wpływa wiele doniesień o niedociągnięciach ze strony twórców. Nowy problem dotyczy komunikacji między graczami.

Battlefield 2042 – brak czatu głosowego?

Battlefield 2042 będzie kolejną częścią kultowego FPSa, nastawionego na rozgrywkę w trybie multiplayer. Wobec tego zdziwienie mogą budzić doniesienia o braku czatu głosowego. W końcu komunikacja jest jedną z podstawowych kwestii w tego typu grach. Jak informuje serwis PC Gamer, Battlefield 2042 nie będzie mieć wewnętrznego czatu głosowego w momencie premiery. Na początku graczom będzie musiał wystarczyć czat tekstowy oraz wbudowany system pingowania.

Sprawdź też: Battlefield 2042 — rozczarowująca ilość contentu przed nadchodzącą premierą?

Czy brak wewnętrznego komunikatora zostanie uzupełniony? Naturalnie producent DICE oraz wydawca EA Games planują niezwłocznie dodać czat głosowy do Battlefield 2042, lecz na ten moment nie ma dokładnych deklaracji, kiedy to nastąpi. Być może tymczasowe pominięcie czatu głosowego wiąże się z dopracowaniem moderacji czatu? Jak wiadomo, komunikacja w grach typu multiplayer jest niezwykle przydatna, ale może być jednocześnie toksyczna – przez co wiele osób przestaje czerpać przyjemność z rozgrywki. W niektórych grach moderacja czatu głosowego jest systematycznie udoskonalana, aby zapobiec nadużyciom.

Jak w tym czasie poradzić sobie bez czatu głosowego?

Większość graczy nie wyobraża sobie rozgrywek bez możliwości szybkiego porozumiewania się między sobą. Usprawnienie to jest wręcz wymagane w FPS’ach online, a także innych grach MOBA – kooperacyjnych, opartych na rozgrywkach rankingowych. Jak zatem poradzić sobie do czasu, gdy czat głosowy nie zostanie wprowadzony przez twórców? Pozostaje wcześniej wspomniany czat tekstowy oraz system pingowania. Będzie możliwość komunikacji m.in. za pomocą krótkich komend na czacie, jednakże może być to niewystarczające dla wprawionych graczy. Pingowanie może być natomiast bardzo mylne.

Dla osób znających się przed rozgrywką możliwe będzie korzystanie z zewnętrznych komunikatorów (np. Discord) – co z pewnością uratuje przyjemność z gry w gronie znajomych. Gracze rozpoczynający przygodę z Battlefield 2042 bez kompanów będą musieli niestety poczekać na wprowadzenie wewnętrznego czatu głosowego.

Jakie tryby będą dostępne w Battlefield 2042?

Warto przypomnieć, że w Battlefield 2042 zapowiedziane są 3 tryby rozgrywki. Są to:

  • Hazard Zone
  • Portal
  • All-out Warfare

Można się spodziewać, że szczególnie do Hazard Zone zalecana będzie komunikacja głosowa. Rozgrywka w zupełnie nowym trybie polegać będzie na pracy czteroosobowej drużyny w odzyskiwaniu dysków z danymi na polu bitwy. W tytułowej strefie zagrożenia znajdować się będą również wrogie oddziały, wykonujące tę samą misję. W związku z tym rozgrywka będzie mocno opierała się na kooperacji, aby zebrać wszystkie dyski i ewakuować się w odpowiednim czasie.

All-out Warfare, czyli wojna totalna – to tryb, w którym na jednej mapie bitwę stoczyć będzie mogło maksymalnie 128 graczy. Zdecydowanie polecany dla fanów trybów Podbój i Przełamanie. Portal to natomiast sposób na zaangażowanie społeczności. Gracze będą mogli stworzyć własną rozgrywkę, zmieniając zasady wojny. Co więcej, na fanów poprzednich części czekają niezliczone wrażenia otwartych światów z serii Battlefield.
Premiera Battlefield 2042 już bardzo blisko, a dokładniej 19 listopada tego roku. Co więcej, właśnie dzisiaj rozpoczął się wczesny dostęp dla abonentów EA Play. Gra będzie dostępna na komputerach stacjonarnych, a także na konsolach PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Na koniec warto dodać, że BF2042 pozwala na cross-platformową rozgrywkę.

18
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *