battlefield 2042 broń

Rozrywka

10.11.2021 12:12

Battlefield 2042 — rozczarowująca ilość contentu przed nadchodzącą premierą?

Gry
14
0
0
14
0

Premiera Battlefield 2042 już w następnym tygodniu, jednak jeszcze przed oficjalnym startem wylała się krytyka graczy w stronę producenta DICE. Obawy dotyczą głównie zbyt małej ilości broni w grze.

Battlefield 2042 — do sieci wyciekł screen

Choć zainteresowanie Battlefield 2042 jest wciąż wielkie, to jednak w ostatnim czasie wśród graczy pojawiły się pewne obawy. Ma to związek ze screenem, który udostępnił na Reddicie użytkownik Aaronfrogger. Dokładniej ukazuje on panel z wszystkimi dostępnymi broniami w grze — i w tym właśnie problem, bo po samym screenie widać, że jest ich niewiele. Skąd jednak Aaronfrogger uzyskał dostęp? Wszystko przez błąd na konsoli Xbox. Nabywca pre-orderu pobrał na swoją konsolę BF2042 w ramach pre-loadu, a następnie przez niedopatrzenie twórców udało mu się włączyć grę. Wtedy też gracz postanowił niezwłocznie podzielić się informacjami na temat nowego FPSa, co skutkowało wyciekiem różnych materiałów.

Sprawdź też: Jest dobrze! Battlefield 2042 – wrażenia z wersji beta

Ile rodzajów broni będzie dostępnych w BF2042?

Zgodnie z tym co ukazuje screen, w grze miałoby się pojawić zaledwie 22 bronie. Według społeczności oczekującej na premierę Battlefield 2042 jest to znacznie za mało, co zostało wyróżnione w komentarzach na Reddicie i innych mediach społecznościowych. Na ten moment zestawienie broni prezentuje się następująco:

  • 3 bronie boczne,
  • 4 pistolety maszynowe,
  • 4 karabiny szturmowe,
  • 2 lekkie karabiny maszynowe,
  • 3 strzelby,
  • 3 karabiny snajperskie,
  • 3 bronie wielozadaniowe.

Czy to ostateczne zestawienie broni?

Jedni narzekają na to, że jest tylko jeden standardowy pistolet do wyboru, inni ubolewają natomiast nad jedynie dwoma rodzajami broni typu LMG. I choć z pewnością ilość broni jest niepokojąca dla graczy, to nie ma pewności, czy dopiero na czas premiery nie zostanie dodana pełna pula broni. Równie dobrze arsenał może zostać powiększony wraz z kolejnymi aktualizacjami. W związku z tym na rozwianie wątpliwości warto poczekać na premierę, która będzie miała miejsce już 19 listopada, lub na wczesny dostęp dla abonentów EA Play od 12 listopada. W ramach zbliżającej się premiery warto przypomnieć, że BF2042 zostanie wydany zarówno na PS5 i PS4, jak i na Xbox Series X / S, Xbox One czy komputery stacjonarne.

14
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *