recenzja xpg invader x

Recenzje

13.06.2024 08:58

Recenzja XPG Invader X. Estetyka i funkcjonalność w jednym

Komputery
2
0
0
2
0

Obudowy typu akwarium to nowoczesne konstrukcje stawiające już nie tylko na wygląd. Pionierem takiego rozwiązania jest niejako Lian Li ze swoim PC O-11 Dynamic, ale jak widać konkurencja pozostaje czujna, bo oto jest, XPG Invader X!

XPG Invader X to wysoce funkcjonalna obudowa. Wnętrze jest przestronne, pozwalając na montaż płyt głównych w standardach ATX, Micro-ATX i Mini-ITX. Mieści karty graficzne o długości do 400 mm, wieżowe chłodzenie o wysokości do 175 mm oraz zasilacze ATX o długości do 240 mm. Obudowa posiada pięć fabrycznie zainstalowanych wentylatorów ARGB, w tym cztery 120-milimetrowe rewersyjne (obrócone łopatki wirnika, zmieniające kierunek przepływu powietrza). Istnieje również możliwość zamontowania dodatkowych wentylatorów i radiatorów chłodzenia cieczą, w tym 360-milimetrowych na górze lub boku obudowy.

Budowa i jakość wykonania

W opakowaniu znajdziemy obudowę oraz wiele akcesoriów rozszerzających jej funkcjonalność. Miłym zaskoczeniem jest nie tylko blacha do montażu GPU w pionie, ale także riser PCI-E. W skład wyposażenia wchodzą śrubki, plastikowe opaski zaciskowe, instrukcja, buzzer, trzy śledzie kart rozszerzeń, elementy montażowe PSU w pionie i poziomie, podpórka dla GPU oraz riser PCI-E.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

XPG Invader X to połączenie estetyki i funkcjonalności. Przejrzysty design z bezramkowymi panelami ze szkła hartowanego na froncie i lewym boku zapewnia panoramiczny widok wnętrza komputera, a minimalistyczny styl nadaje obudowie nowoczesnego wyglądu. Spasowanie elementów jest bardzo dobre, a blacha sztywna, co świadczy o wysokiej jakości wykonania. Konstrukcja, potocznie zwana „akwarium”, pozwala lepiej wyeksponować wnętrze, ale należy mieć na uwadze, że komponenty mogą się bardziej grzać ze względu na brak bezpośredniego nawiewu na komponenty.

nawiew xpg invader x
Magnetyczne montowany filtr przeciw kurzowi jest wygodny w konserwacji

Montaż i funkcjonalność

Proces składania komputera w XPG Invader X jest szybki i prosty, choć należy przemyśleć, gdzie umieścić chłodzenie AiO 360 – na boku czy na górze, w zależności od długości karty graficznej. Obudowa dostarcza wiele elementów montażowych, w tym blachę do pionowego montażu GPU oraz riser PCI-E. Wnętrze obudowy jest uniwersalne i funkcjonalne, z dużą ilością przepustów na kable i miejscami montażowymi na dodatkowe wentylatory.

Sprawdź też: Recenzja Thermaltake Core P3 TG Pro – tę obudowę możesz powiesić na ścianie!

Montaż podzespołów w XPG Invader X jest prosty dzięki przemyślanemu układowi wnętrza oraz dołączonym akcesoriom. Szczególną uwagę zwraca blacha do pionowego montażu GPU oraz riser PCI-E, co pozwala na atrakcyjne wyeksponowanie karty graficznej.

mierzenie grubości blachy xpg invader x
Gruba blacha to dowód na wysoką jakość

XPG Invader X wyposażona jest w pięć zainstalowanych wentylatorów ARGB, z czego cztery mają odwrócone łopatki wirnika. Maksymalnie można zainstalować do dziesięciu wentylatorów:

  • Góra: 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm
  • Bok (taca płyty głównej): 3 x 120 mm
  • Spód: 1 x 120/140 mm
  • Piwnica: 1 x 120/140 mm
  • Tył: 1 x 120/140 mm

Dla chłodnic chłodzenia cieczą, możliwe jest zamontowanie:

  • Góra: 120 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
  • Bok: 120 mm / 240 mm / 360 mm

Metodologia i wydajność

W testach wykorzystano platformę z procesorem Intel Core i7-7700K, płytą główną MSI Z270 Gaming M7, 16 GB pamięci RAM Patriot Viper Steel DDR4-3600 CL16, kartą graficzną KFA2 GeForce RTX 2060 Super Gamer oraz zasilaczem MSI MAG A1000G PCIE5. Za chłodzenie procesora odpowiadał SilentiumPC Fortis 3.

Podsumowanie recenzji XPG Invader X

XPG Invader X to wysokiej jakości obudowa typu Midi Tower z panoramicznym widokiem na komponenty, która łączy w sobie świetny wygląd oraz bogate wyposażenie. Bezramkowe panele ze szkła hartowanego na froncie i boku, minimalistyczny design, pięć wentylatorów ARGB i dodatkowe akcesoria montażowe czynią ją atrakcyjną propozycją dla entuzjastów PC. Zarządzanie kablami jest dobrze przemyślane, a opaski rzepowe w głównym kanale ułatwiają utrzymanie porządku.

XPG Invader X dla Twojego komputera

Cena XPG Invader X, biorąc pod uwagę zalety obudowy oraz wyniki wydajności, jest w pełni uzasadniona. Wysoka jakość wykonania, estetyka i funkcjonalność czynią ją świetnym wyborem dla każdego entuzjasty PC, który chce wyeksponować swoje komponenty. Mimo pewnych wad, takich jak wyższe temperatury pracy i potrzeba częstszej konserwacji, XPG Invader X pozostaje jednym z najlepszych modeli w swojej klasie. Polecamy!

Sprawdź też: Recenzja Genesis Diaxid 605F. Jedna z najlepszych obudów do 300 zł

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *